خانه » گزارش: Microsoft قصد عرضه‌ی دو مدل از Xbox Scarlett را دارد

گزارش: Microsoft قصد عرضه‌ی دو مدل از Xbox Scarlett را دارد

Xbox Scarlett

به مدت یک سال از انتشار شایعات و گزارشات متعدد در خصوص عرضه‌ی مدل‌های مختلف اکس باکس در نسل نهم می‌گذرد. در شایعات اولیه اظهار شد که مایکروسافت در حال توسعه‌ی دو کنسول با قدرت‌های سخت افزاری مختلف و قیمت‌های متفاوت می‌باشد و بدین شکل قصد دارد تا تمام بازی کنندگان (از گیمرهای حرفه‌ای تا آن دسته از بازی کنندگانی که صرفا جهت سرگرمی به تجربه‌ی بازی‌های کامپیوتری می‌پردازند) را راضی کند. این دو کنسول با نام‌های رمزی Anaconda و Lockhart  شناخته می‌شدند. پس از آن متوجه شدیم که تنها یک مدل از Xbox Scarlett در سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شود. حال گزارشاتی منتشر شده که مایکروسافت هنوز هم در صدد ساخت دو کنسول می‌باشد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

بر اساس گزارشاتی که از پایگاه خبری – تحلیلی کوتاکو منتشر شده است، مایکروسافت هنوز در صدد ساخت دو نوع Xbox Scarlett می‌باشد. به نظر می‌رسد که لاک هارت، از سخت افزار ضعیف‌تری برخوردار باشد. این ورژن از اکس باکس فاقد درایو نوری است. از طرفی آناکوندا قدرتمندتر می باشد. می‌توان گفت که آناکوندا شبیه به اکس باکس وان اکس طراحی شده. اما سوال اصلی اینجاست که هرکدام از کنسول‌ها با چه قیمتی روانه‌ی بازار می‌شوند؟ متاسفانه مایکروسافت هنوز هیچ گونه صحبتی در خصوص قیمت Xbox Scarlett نکرده. همچنین از ظاهر کنسول نیز رونمایی نشده است. احتمال می‌رود که لاک هارت به میزان ۱۰۰ دلار ارزان‌تر از آناکوندا باشد.

از زمان معرفی، گزارشات متعددی در خصوص پروژه‌ی اسکارلت در فضای مجازی پیچیده شد. این گزارشات آن‌قدر متنوع و فراوان بودند که سبب گیج شدن بسیار از مخاطبان  شدند. پروژه‌ی اسکارلت در تعطیلات ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. از همین رو برخی از اینسایدر‌های Xbox ، احتمال به تعویق افتادن تاریخ انتشارِ برخی از بازی‌های سال ۲۰۲۰ را پیش بینی کرده اند. Microsoft نتوانست در نسل هشتم، به میزان نسل هفتم، خوش بدرخشد. چه از لحاظ فروش کنسول و چه از لحاظ بازی‌های انحصاری. از زمانی که فیل اسپنسر مدیریت بخش سرگرمی کمپانی را به دست گرفت، اوضاع اکس باکس کمی بهتر شد. چندی پیش گفت و گویی از سمت پایگاه تحلیلی – خبری VGC با رئیس استدیو‌های اکس باکس یعنی آقای مت بوتی تدارک دیده شد. وی بازی‌های جدیدِ معرفی شده در X019 را قسمت کوچکی از برنامه‌های کمپانی مایکروسافت برای ساخت بازی‌های فرست پارتی خواند. به نظر می‌رسد که تمام استدیوی‌های خریداری شده در حال توسعه‌ی چند عنوان مختلف (به صورت همزمان) می‌باشند.

کمپانی در طی سال‌های گذشته استدیوهای فراوانی را خرید. جالب است بدانید که مایکروسات هنوز هم در صدد خرید استدیو‌های جدید است. چندی پیش، مصاحبه‌ای از سمت یوروگیمر با آقای فیل اسپنسر تدارک دیده شد. رئیس اکس باکس در این گفت و گو در خصوص قصد مایکروسافت برای خرید استدیوهای بیشتر صحبت کرد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این موضوع در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>