خانه » گزارش: Microsoft قصد عرضه‌ی کنسولی ارزان قیمت به همراه Xbox Scarlett را دارد

گزارش: Microsoft قصد عرضه‌ی کنسولی ارزان قیمت به همراه Xbox Scarlett را دارد

Xbox

در ابتدا، شایعات مختلفی درباره‌ی پروژه‌ی اسکارلت در فضای مجازی پیچیده شد. این شایعات بیان‌گر عرضه‌ی نسخه‌‌های مختلف Xbox  نسل بعدی بودند (یکی از مدل‌ها با سخت افزار ضعیف‌تر و قیمتی پایین‌تر برای گیمر‌های فقیر! و دیگری با سخت‌افزاری قدرتمند‌تر و قیمتی بالاتر برای کسانی که تمایل به اجرای بهتر بازی‌ها دارند). پس از گذشت مدتی، در ماه گذشته شایعه‌ی جدیدی درباره‌ی منصرف شدن مایکروسافت از عرضه‌ی مدل‌های مختلف کنسول در نسل نهم در فضای مجازی پیچیده شد. به عبارتی دیگر، خبری از دو ورژن مختلف اکس باکس نیست. البته در نظر داشته باشید که این شایعه به معنای توقف کار مایکروسافت برای ساخت کنسول ارزان‌تر نیست. به تازگی یکی از اینسایدر‌های معروف اکس باکس یعنی آقای برد سمز اظهار داشته که کنسول ارزان قیمت اکس باکس در دست توسعه قرار دارد. این کنسول منحصراً برای استریم کردن ساخته خواهد شد و قیمتی کمتر از ۱۰۰ (به احتمال زیاد۶۰ دلار) خواهد داشت. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

به تازگی برد سمز اعلام کرده که مایکروسافت قصد عرضه‌ی کنسول ارزان‌تری را نسبت به کنسول اصلی دارد. این پلتفرم تنها برای استریم کردن بازی‌ها توسعه خواهد یافت و با قیمت بسیار ارزان‌تری نسبت به کنسول اصلی عرضه خواهد شد.  همان‌طور که در جریان هستید، شایعات بسیاری درباره‌ی یکی از ورژن‌های کنسول نسل بعدی مایکروسافت که تنها قابلیت استریم کردن بازی‌های مختلف را دارد، در فضای مجازی پیچیده شد. در حال حاضر خود کمپانی هیچ گونه صحبتی درباره‌ی این پلتفرم نکرده است. به هر حال برد سمز اظهار داشته که مایکروسافت تصمیم به عرضه‌ی یک کنسول جداگانه برای استریم دارد (در حقیقت دلیل لغو شدن پروژه‌ی ورژن‌های مختلف اکس باکس نسل نهم نیز همین بوده است). توجه شما را به قسمتی از صحبت‌های این اینسایدر معروف جلب می‌کنم:

در حقیقت مایکروسافت در حال توسعه‌ی یک کنسول دیگر است که از سخت افزار و قیمت بسیار پایین‌تری برخوردار می‌باشد. این کنسول صرفاً برای استریم کردن عناوین مختلف توسعه خواهد یافت و می‌تواند تجربه‌ی جدید‌تری را به مخاطبان عرضه کند. به نحوه‌ی عملکرد استیدیا نگاه کنید (پلتفرم استریمینگ گوگل). این کنسول کنترلر (دسته‌ی بازی) دارد و تلاش کرده که تجربه‌ی بی نظیری را به بازی کنان اهدا نماید. مایکروسافت نیز در صدد انجام چنین کاری است. این کمپانی در حال توسعه‌ی یک Xbox نسبتاً ضعیف و تنها مخصوص استریم می‌باشد.

بر اساس صحبت‌های برد سمز، قیمت این کنسول بسیار ارزان می‌باشد (کمتر از ۱۰۰ دلار). احتمال می‌رود که این پروژه با قیمت ۶۰ دلار راهی بازار شود. مثل همیشه می‌گوییم که گزارش‌های مختلف اینسایدر‌ها و شایعات را زیاد جدی نگیرید و منتظر اطلاعات رسمی از سمت خود مایکروسافت باشید. نویسنده‌ی اسبق IGN در یکی از پادکست‌های خود اظهار کرد که با تعدادی از توسعه دهندگانِ عناوین نسل نهم، گفت و گویی داشته. به نظر می‌رسد که تمام سازندگان با قدرتمند‌تر بودن PS5 نسبت به Xbox موافق بوده اند. چندی پیش مصاحبه‌ای از سمت وب سایت گیمینگ بولت با آنالیزور مشهور صنعت بازی‌های کامپیوتری یعنی آقای مایکل پکتر صورت گرفت. وی در این مصاحبه اعلام داشت که قیمت  اکس باکس نسل نهمی و پلی استیشن ۵ در نهایت به ۴۰۰ دلار می‌رسد.

تا به امروز، سوالات بسیاری درباره‌ی پروژه اسکارلت صورت گرفته. سولاتی مانند: نام Xbox بعدی چیست ؟ قیمت آن چه قدر است و شکل هندسی این کنسول چگونه می‌باشد؟ رئیس  Xbox یعنی آقای فیل اسپنسر به این سوالات پاسخ داده است. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. پروژه‌ی اسکارلت در تعطیلات سال 2020 عرضه می‌شود. عنوان مورد انتظار Halo: Infinite جزو عناوین هنگام عرضه‌ی این کنسول خواهد بود.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>