خانه » همکاری ایکس باکس با AMD برای پلتفرم‌های آینده

همکاری ایکس باکس با AMD برای پلتفرم‌های آینده

فیل اسپنسر همکاری ایکس باکس با AMD را برای پلتفرم های آینده تایید کرد

کفرانس AMD CES 2019 اکنون پایان یافته است. در این کنفرانس اخبار بسیار زیادی برای بازیکنان رایانه های شخصی منتشر شد. از جمله ی این اخبار میتوان به معرفی نسل سوم پردازنده های دسکتاپ رایزن AMD و یک کارت گرافیک پر قدرت Radeon VII اشاره کرد. اما در این کنفرانس لحظاتی هم وجود داشت که شاید بتواند نظر طرفداران کنسول های بازی را نیز جلب کند. در هنگام شروع صحبت های دکتر لیسا سو، رئیس ایکس باکس یعنی فیل اسپنسر به صحنه آمد. در ادامه ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

او پس از تعریف و تمجید از مدیر اجرایی ارشد تایید کرد که شرکت های مایکروسافت و ADM برای پلتفرم های آینده با یکدیگر همکاری خواهند کرد. او گفت:

به عنوان یک شرکت، به به موقعیت هایی که در صنعت گیم وجود دارد نگاه میکنیم و یکی از چیز هایی که میخواهم بگویم این است که وقتی به شرکت هایی که با آن ها همکاری میکنیم فکر میکنم، شرکت های بزرگی در ذهنم تداعی میشود که کار های خارق العاده ای انجام میدهند و همچنین این کار ها را از راه صحیح و شیوه ی درست آن به انجام میرسانند. شما کسی هستید که من در این صنعت برایتان احترام بسیار زیادی قائلم و شیوه ی مدیریت و رهبریتان در AMD را دیده ام. فکر میکنم داشتن دوستی مثل AMD که همکاری بسیار خوبی در تکنولوژی آینده با ما دارد در سطح فرهنگی نیز بسیار خوب است. داشتن همکاری مثل شما فوق العاده است.

ما خود منتظر پلتفرم هایی هستیم که اکنون در حال ساختن آن میباشیم و نسبت به کار هایی که انجام میدهیم اشتیاق داریم. همکاری ها و خلاقیت هایی که در گذشته از AMD دیده ایم باعث شده است بتوانیم از پس کار هایی که امروز قصد انجامش را داریم بر بیاییم. فکر میکنم آن ها در تلاش های آینده ی ما نقش به سزایی خواهند داشت. من واقعا دوست دارم این تلاش ها را در آینده به مردم نشان دهم.

مدت زمان زیادی بود که شایعه شده بود کنسول ایکس باکس بعدی از فناوری های AMD استفاده خواهد کرد. در این شایعات به پردازنده ی Zen 2 و یک کارت گرافیک سفارشی نسل بعدی اشاره ی ویژه ای شده بود. اما این بار مایروسافت تقریبا به طور صریح و واضح این شایعات را تایید کرده است. گزارش دیگری منتشر شده بود که بر اساس آن مایکروسافت در حال کار کردن بر روی سری جدیدی از کنسول ایکس باکس وان میباشد. این سری از کنسول ها شامل یک دستگاه ایکس باکس بدون دیسک درایو میباشد که نمیتوان در آن دیسکی قرار دارد و باید با آن بازی استریم کرد. همچنین یک دستگاه ایکس باکس معمولی که به عنوان دنباله ای برای ایکس باکس وان اس قرار بود منتشر شود نیز معرفی شده بود. نام رمزی این مدل ایکس باکس لاکهارت بود. علاوه بر این دو کنسول کنسول دیگری نیز با نام رمزی آناکوندا قرار است منتشر شود که به عنوان ادامه دهنده ی راه کنسول ایکس باکس وان ایکس است و در واقع نسخه ی پیشرفته تر و قوی تر آن است.

همچنین برخی تحلیلگران عقیده دارند که کنسول های نسل فعلی نفس های آخر خود را میزنند و زود تر از آن چیزی که فکرش را میکنیم، سونی و مایکروسافت کنسول های جدید خود را معرفی خواهند کرد نسل جدید شروع خواهد شد. نام رمزی کنسول نسل بعدی مایکروسافت ایکس باکس اسکارت است. نکته ای که در صحبت های اسپنسر وجود داشت این بود که وی از عبارت “پلتفرم ها” در حرف هایش استفاده کرده بود. اگر به متن بالا دقت کرده باشید متوجه میشودی که او در تمام طول صحبت هایش این عبارت را به صورت جمع به کار برده است. این موضوع نشان میدهد که به احتمال زیاد تمام این کنسول ها از سخت افزار های ADM بهره خواهند برد. اگر نظری درباره ی این موضوع دارید خوشحال میشویم آن را با ما در بحث دیدگاه ها به اشتراک بگذارید. آیا فکر میکنید انتخاب AMD کار درستی بوده است؟ آیای اگر مایکروسافت به سراغ شرکت های دیگری چون اندیویا میرفت نتیجه ی بهتری حاصل نمیشد؟

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.