خانه » گزارش میزان فروش کنسول ایکس باکس وان تا کنون

گزارش میزان فروش کنسول ایکس باکس وان تا کنون

بنا بر گزارش یکی از تحلیلگران بازار، Daniel Ahmad، کنسول ایکس باکس وان موفق شده است به میزان فروش ۴۱ میلیون واحدی برسد. اگر این رقم را به تنهایی بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم که این دستگاه فروش فوق‌العاده‌ای داشته است اما اگر بخواهیم آن را با کنسول‌های نسل قبل و رقیبش یعنی پلی استیشن ۴ مقایسه کنیم اوضاع فرق می‌کند. در ادامه با سایت نوین اسپات همراه باشید.

این میزان فروش حتی در مقایسه با میزان فروش کنسول نسل گذشته‌ی شرکت مایکروسافت یعنی ایکس باکس ۳۶۰ نیز رقم جالبی نمی‌باشد. بنا بر گزارشی که Ahmad منتشر کرده است، فروش کنسول ایکس باکس وان در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با فروشش در سال گذشته، افزایش داشته است. این اتفاق به لطف انتشار کنسول ایکس باکس وان ایکس رخ داده است. میزان فروش بازی‌های این کنسول نیز رقمی قانع کننده و طبیعی است. در واقع میزان فروش محتوای دیجیتالی بر روی کنسول ایکس باکس وان در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها بسیار قابل توجه است.

البته نمی‌توان به رقم اعلام شده توسط این تحلیلگر و جزئیات دیگری که او ارائه کرده است به طور کامل اعتماد کرد. Daniel Ahmad یکی از تحلیلگران معروف این بازار است و به علت بینش عمیقی که دارد در این صنعت شناخته شده است. او به اطلاعاتی دسترسی دارد که اکثر ما از آن‌ها بی خبریم اما تا زمانی که اعداد و ارقامی که اعلام می‌شوند، مستقیماً از زبان خود شرکت مایکروسافت نباشند نمی‌توان به طور کامل به آن‌ها اعتماد کرد.

مدتی شایعه شده بود که کنسول ایکس باکس وان از لحاظ میزان فروش با نسبت ۱ به ۲ رقیبش یعنی پلی استیشن ۴ را دنبال می‌کند. یعنی از آغاز نسل هشتم تا کنون به طور دائم میزان فروش کلی کنسول ایکس باکس وان تقریبا نصف پلی استیشن ۴ بوده است. هم اکنون میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ به مرز ۱۰۰ میلیون واحد نزدیک می‌شود. اگر اطلاعاتی که این تحلیلگر ارائه کرده است و همچنین شایعاتی که از قبل وجود داشتند درست باشند، می‌توان نتیجه گرفت که اختلاف فروش این دو کنسول رو به افزایش است و نسبت ۲ به ۱ که در میزان فروش آن‌ها وجود داشت در حال به هم خوردن است.

همان‌طور که میدانید، تا ماه دسامبر سال گذشته یعنی تا پایان سال ۲۰۱۸، میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ از مرز ۹۱ میلیون واحد پیشی گرفته بود. این یعنی ۹ میلیون واحد بیش از دو برابر فروش کنسول ایکس باکس وان تا کنون. مطمئناً در این ۱ ماه میزان فروش پلی استیشن ۴ از مقدار اعلام شده هم بیشتر شده است. به عبارت دیگر به نظر می‌رسد کنسول پلی استیشن ۴ به راحتی بتواند تا پایان نسل هشتم از مرز ۱۰۰ میلیون نسخه عبور کند اما ایکس باکس وان اگر خوش شانس باشد تا پایان این مدت به حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون نسخه برسد.

حال اگر پلی استیشن ۴ را از این معادلات حذف کنیم، نسل هشتم باز هم نسل جالبی برای مایکروسافت نبوده است. کنسول قبلی این شرکت یعنی ایکس باکس ۳۶۰ موفق شده بود تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ به میزان ۸۴ میلیون نسخه بفروشد. هرچند اگر مقدار فروش ایکس باکس وان را با فروش اولین ایکس باکس مقایسه کنید خواهید فهمید که عملکرد ایکس باکس وان زیاد هم بد نبوده است. اولین کنسول ایکس باکس توانست به میزان ۲۴ میلیون واحد فروش داشته باشد. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که این دستگاه اولین کنسولی بود که مایکروسافت تا آن زمان ساخته بود و دوره‌ی حیات آن بسیار کوتاه تر از اکثر کنسول‌های دیگر بود.

به هر حال هنوز رقم دقیق میزان فروش ایکس باکس وان مشخص نیست و احتمال دارد این رقم هرگز اعلام نشود. اما به نظر می‌رسد نسبت ۱ به ۲ در میزان فروش بسیار پایدار بوده و تقریباً در تمام طول مسیر حیات دو کنسول حفظ شده باشد. مایکروسافت اما قطعاً قصد دارد این نسبت را در نسل آینده تغییر دهد.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>