خانه » ایکس باکس وان هم اکنون از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کند

ایکس باکس وان هم اکنون از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کند

ایکس باکس وان هم اکنون از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کند

شرکت مایکروسافت آخرین آپدیت کنسول ایکس باکس وان را برای ماه نوامبر ۲۰۱۸ منتشر کرده است و این به روزرسانی یکی از ویژگی‌هایی که طرفداران مدت زیادی منتظر آن بودند را به این کنسول آورده است. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

بله هم اکنون قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد در کنسول ایکس باکس وان وجود دارد. با این آپدیت می‌توانید از تنظیمات کنترل دلخواه خود برای بازی‌هایتان استفاده کنید. اما متاسفانه طبق گزارشی که چند روز پیش منتشر شد، تنها ۱۴ بازی از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کنند و دیگر بازی‌ها به مرور زمان به این فهرست اضافه خواهند شد. برای دیدن فهرست بازی‌هایی که از ماوس و کیبورد بر روی کنسول ایکس باکس وان پشتیبانی می‌کنند می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

به علاوه‌ی ویژگی جدیدی که در بالا به آن اشاره شد، این به روزرسانی همچنین تغییراتی را به Cortana و Alexa ی ایکس باکس وان آورده است. اپلیکیشن موسیقی آمازون نیز از این پس در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. همچنین قابلیت جست و جو در Guide نیز بهبود یافته است و در هنگام جست و جو نتایج بیشتری به شما نمایش داده می‌شود.

می‌توانید فهرست کامل تغییرات آپدیت جدید ایکس باکس وان را در زیر مشاهده کنید:

آپدیت نوامبر کنسول ایکس باکس وان

  • پشتیبانی از ماوس و کیبورد برای ایکس باکس وان: هم اکنون با پشتیبانی کنسول ایکس باکس وان از ماوس و کیبورد، توسعه دهندگان می‌توانند تعیین کنند که ورودی‌های ماوس و کیبورد چگونه در بازی‌هایشان طراحی شده باشد. بازی‌های Fortnite و Warframe در هنگام عرضه از این قابلیت پشتیبانی خواهند کرد. عناوین دیگر نیز در ماه نوامبر و بعد از آن به فهرست بازی‌های پشتیبانی شده اضافه خواهند شد. همچنین ما با شرکت Razer همکاری کرده‌ایم تا بهینه‌ترین تجربه‌ی ماوس و کیبورد را برایتان به ارمغان بیاوریم. این شرکت یک ماوس و کیبورد مخصوص ایکس باکس طراحی کرده است که از ابتدا برای بازی بر روی ویندوز ۱۰ یا ایکس باکس وان ساخته شده بود. این ماوس و کیبورد همچنین یک دکمه‌ی Xbox key اختصاصی دارد و از قابلیت نورپردازی دینامیک ایکس باکس نیز پشتیبانی می‌کند. برای رویداد CES 2019 گوش به زنگ باشید تا از ماوس و کیبورد اختصاصی ایکس باکس ساخته‌ی Razer اطلاعات بیشتری به دست آورید.
  • به‌روزرسانی‌های Xbox Skill برای Cortana و Alexa :Xbox Skill برای Cortana و Alexa به روزرسانی هایی بر پایه‌ی بازخوردهایی که از طرفداران می‌گیریم، دریافت خواهد کرد. این به روزرسانی ها تغییراتی از جمله بهبود فرمان‌های Xbox Skill برای Cortana و پشتیبانی Xbox Skill برای Alexa در بریتانیا (EN-GB)، را ایجاد خواهد کرد. همچنین فرمان‌های جدیدی مانند قابلیت بستن کامل یک بازی یا اپلیکیشن و حالت مسیریابی جدیدی نیز در این به روزرسانی به ایکس باکس افزوده شده است.
  • اپلیکیشن موسیقی آمازون: Amazon Music اپلیکیشن جدیدی را برای ایکس باکس وان در آمریکا منتشر کرده است. به زودی این اپلیکیشن در کشورهای دیگر نیز در دسترس قرار می‌گیرد. اپلیکیشن Amazon Music به مشترکین Amazon Music Unlimited اجازه می‌دهد که به بیش از ۵۰ میلیون آهنگ و هزاران پلی لیست از طریق کنسول ایکس باکس خود گوش بدهند. اعضای Prime نیز می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی از این اپلیکیشن استفاده کنند و به بیش از دو میلیون آهنگ و صدها پلی لیست دسترسی داشته باشند.
  • بهبود جست و جو: جست و جو در Guide بهبود یافته است تا نتایجی که در Xbox Assist و بازی‌هایی که برای نصب آماده کرده‌اید یا به عنوان بخشی از عضویتتان در یک سرویس هم اکنون صاحبشان هستید (از جمله سرویس‌های EA Access، Xbox Game Pass و…) را نشان دهد.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.