خانه » شایعه: مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ یک کنسول ایکس باکس وان بدون دیسک منتشر خواهد کرد

شایعه: مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ یک کنسول ایکس باکس وان بدون دیسک منتشر خواهد کرد

شایعه: مایکروسافت در سال 2019 یک کنسول ایکس باکس وان بدون دیسک منتشر خواهد کرد

گزارش جدیدی از Thurrott منتشر شده است که ادعا می‌کند شرکت مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای عرضه‌ی یک مدل از کنسول ایکس باکس وان می‌باشد که دیسک نمی‌خورد. در این گزارش آمده است که اطلاعات ذکر شده به نقل از منابع داخلی شرکت مایکروسافت آورده شده‌اند. این کنسول در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

بر طبق اطلاعات منتشر شده، این دستگاه کنسول جدید از خانواده‌ی “اسکارلت” نخواهد بود (اسکارلت نامی رمزی است که بر سخت افزار نسل بعدی ایکس باکس نهاده شده است و احتمال دارد کنسول ایکس باکس بعدی تحت همین عنوان منتشر شود) بلکه بهتر است آن را به عنوان نسخه‌ی پیشرفته‌تری از کنسول فعلی مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان به حساب آورد.

این اطلاعات در حالی منتشر شده‌اند که هنوز شرکت مایکروسافت هیچ یک از آن‌ها را به صورت رسمی تایید نکرده است. در جزئیات این گزارش ذکر شده است که کاربران قادر به قرار دادن دیسک در داخل این کنسول نخواهند بود. تاریخ انتشار این دستگاه نیز سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام شده است. البته مایکروسافت هم اکنون در حال کار بر روی برنامه‌ای به نام “دیسک به دیجیتال” است که کپی‌های فیزیکی شما از بازی‌ها را به نسخه‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند. البته ممکن است با شنیدن نام این برنامه تصور کنید که از بازی‌های فیزیکی شما به صورت دیجیتالی نسخه برداری می‌شود. خیر. این برنامه روند پیچیده‌ای ندارد و بدین صورت است که شما در برخی از خرده فروشی‌ها می‌توانید بازی‌هایتان را با یک کد معاوضه کنید و از آن کد برای بهره‌مندی از نسخه‌ی دیجیتالی همان بازی استفاده کنید.

ممکن است برای برخی سؤال باشد که علت اینکه شرکت مایکروسافت هم اکنون به فکر چنین کاری افتاده است چیست. به نظر می‌رسد با گذشت زمان زیادی از عرضه‌ی کنسول‌های نسل هشتمی اندک اندک عمر این کنسول‌ها رو به اتمام باشد و مدت زیادی تا معرفی و عرضه‌ی خانواده‌ی ایکس باکس اسکارلت باقی نمانده باشد. شاید برای معرفی نسخه‌ی دیگری از کنسول ایکس باکس وان هم اکنون بسیار دیر باشد. در این گزارش ذکر شده است که قیمت این کنسول به میزان ۱۰۰ دلار از کنسول‌های نوی ایکس باکس وان ارزان‌تر خواهد بود. این بدان معناست که قیمت آن چیزی حدود ۲۰۰ دلار یا کمتر خواهد بود. علت این کاهش قیمت نبود دیسک درایو در داخل کنسول است. ممکن است خرید این کنسول به صرفه باشد و برای بسیاری معامله‌ی خوبی به نظر برسد.

نکته‌ی دیگری که این منبع ذکر کرده است این است که شرکت مایکروسافت هنوز تصمیم نگرفته است که آیا خانواده‌ی ایکس باکس اسکارلت دیسک درایو خواهد داشت یا خیر و ظاهراً قرار است تصمیم نهایی خود را در مدتی کوتاه قطعی کند. شاید علت انتشار این کنسول نسل هشتمی بدون دیسک درایو، مشاهده‌ی بازخوردهای مردم و استقبال یا عدم استقبالشان از حذف دیسک درایو از کنسول و کاهش قیمت آن باشد. نکته‌ی جالب دیگر اینجاست که مایکروسافت چندی پیش در آخرین آپدیتش برای کنسول خود، قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد را نیز به این کنسول اضافه کرده است و قرار است با همکاری شرکت ریزر، ماوس و کیبوردی اختصاصی برای این کنسول طراحی کند. شاید هم مایکروسافت قصد دل کندن از کنسول نسل هشتمی خود را به این زودی‌ها نداشته باشد.

این کنسول ایکس باکس وان جدید بدون دیسک قرار است در بهار ۲۰۱۹ منتشر شود و هم اکنون روند توسعه و تولید آن به خوبی پیش می‌رود. برای تأیید صحت یا عدم درستی این گزارش چاره‌ای جز صبر کردن تا سال جدید نداریم. نظر شما چیست؟ آیا فکر می‌کنید شرکت مایکروسافت یک کنسول ایکس باکس وان تمام دیجیتالی خواهد ساخت؟ دیدگاه‌هایتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.