خانه » رئیس Xbox درباره‌ی بازی‌های فرست پارتی صحبت می‌کند

رئیس Xbox درباره‌ی بازی‌های فرست پارتی صحبت می‌کند

Xbox

فیل اسپنسر تبدیل به یکی از پر حاشیه‌ترین و در عین حال محبوب ترین شخصیت‌های صنعت بازی‌های کامپیوتری شده. رئیس Xbox وعده‌های بسیاری به کاربران پلتفرم‌های اکس باکس وان و کامپیوتر‌های شخصی داده است. قسمت بزرگی از این وعده‌ها درباره‌ی بازی‌های فرست پارتی و انحصاری بود. مایکروسافت در نسل هشتم عمل‌کرد راضی کننده‌ای برای عرضه‌ی بازی‌های فرست پارتی نشان نداد. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که کمپانی روند نزولی‌ای را در پیش گرفت و طرفداران خود را حسابی شاکی کرد. به تازگی مصاحبه‌ای با رئیس اکس باکس یعنی فیل اسپنسر تدارک دیده شده است. وی در این مصاحبه درباره‌ی بازی‌های فرست پارتی صحبت کرد و اظهار داشت که استدیو‌های توسعه دهنده‌ی عناوین مختلف، به زمان بیشتری برای ساخت بازی‌های با کیفیت و عظیم نیاز مندند. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

عناوین قدرتمندی (سه گانه‌ی گیرز آو وار، هیلو ریچ،‌فورتزا هورایزون، فیبل و ..) از مایکروسافت در نسل هفتم عرضه شد.بر اساس صحبت‌های فیل اسپنسر، آینده‌ی روشنی در انتظار طرفداران و مخاطبان پلتفرم‌ مایکروسافت می‌باشد. همان‌طور که ذکر کردم، عمل کرد ضعیف کمپانی در نسل هشتم بازی‌های کامپیوتری، صدای بسیاری از طرفداران را در آورد.  موضوع این نیست که بازی انحصاری خوب برای اکس باکس وان عرضه نشد، موضوع اینجاست که بازی‌های عرضه شده در حد و اندازه‌ی عناوین قدیمی نبودند. به تازگی مصاحبه‌ای از سمت وب سایت کوتاکو با رئیس xbox یعنی آقای فیل اسپنسر ترتیب داده شده است. وی در این مصاحبه‌ درباره‌ی بازی‌های فرست پارتی و روند ساخت آن‌ها توضیحاتی ارائه داد.

کوتاکو سوال جالبی از اسپنسر پرسید:

Xbox چگونه قصد بازگشت به میادین بازی‌های فرست پارتی موفق را دارد؟ همان‌طور که می‌دانید در چند سال اخیر بازی‌های فرست پارتی نینتندو و یا سونی نامزد و یا دریافت کننده‌ی جایزه‌ی بازی سال بودند.

اسپنسر در پاسخ اظهار کرد که اوضاع با گذشته بسیار متفاوت است. حال اکس باکس هشت استدیو‌ی جدید خریده (خرید این استدیو‌ها در دو سال گذشته صورت گرفته است. به تازگی هم از خرید استدیو‌ی Double Fine مطلع شدیم). در ادامه توجه شما را به صحبت‌های اسپنسر جلب می‌نمایم:

مدیریت شرایط در چنین اوضاعی کمی سخت‌تر از گذشته می‌باشد. ما هر آنچه که برای ساخت بازی‌های با کیفیت نیاز داشتیم تهیه کردیم. حال زمانِ تمرکز بر روی عناوین فرست پارتی رسیده است. هشت استدیو‌ی جدید خریده ایم تا تمام نیاز مخاطبان را برآورده کنیم.

پس از آن رئیس xbox درباره‌ی تعداد بازی‌های فرست پارتی در دست ساخت صحبت کرد. به نظر می‌رسد که عناوین معرفی نشده‌ی زیادی در دست توسعه هستند. اما تنها مشکل، زمان کافی برای ساخت بازی با کیفیت می‌باشد. اسپنسر ادامه داد:

احساس می‌کنم که باید با برنامه جلو رویم و تنها برای مورد تحسین قرار گرفتن، دست به هر کاری نزنیم. ما به استدیو‌ی‌های خودمان زمان می‌دهیم. برای ساخت بازی‌های با کیفیت، نیازمند زمان هستیم. مطمئن باشید که هر کدام از عناوین، در زمان مناسب و با کیفیتی بالا عرضه می‌شوند.

اسپنسر درباره‌ی Xbox گیم پس نیز اظهاراتی داشت. می‌توان گیم پس را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های کمپانی در طی چند سال اخیر نامید. (لازم به ذکر است که اکس باکس گیم پس هم اکنون در دسترس کاربران کامپیوتر‌های شخصی نیز می‌باشد) وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود اشاراتی به عنوان نه چندان موفق Sea of Thieves کرد. اسپنسر معتقد است که سرویس گیم پس کمک‌های بسیاری به عنوان مذکور کرد. توجه شما را به ادامه‌ی صحبت‌های ایشان جلب می‌نمایم:

زمانی که Sea of Thieves انتشار یافت، مثل تمام مخاطبان دیگر شروع به مطالعه‌ی بازخورد‌ها و نظرات کردم. همه می‌گفتند :پس نصفه‌ی دیگر بازی کجاست؟ من معتقد بودم که اگر یک سال دیگر بر روی بازی کار می‌کردیم، بازی با چنین بازخورد‌هایی رو به رو نمی‌شد.

تمام کاربران اکس باک و حتی کامپیوتر‌های شخصی درباه‌ی وعده‌های اسپنسر هیجان زده هستند. اسپنسر بیش از هر چیزی، بر روی بازی‌های فرست پارتی مانور داده. امیدواریم که در سال‌های آینده شاهد عرضه‌ی عناوین با کیفیت و خوبی باشیم. تابستان خوبی در انتظار کاربران اکس باکس وان و کامپیوتر‌های شخصی است. پس از مدت‌ها انتظار، Gears 5 در تاریخ ۱۰ سپتامبر سال ۲۰۱۹ مصادف با ۱۹ شهریور ماه سال جاری برای پلتفرم‌های اکس باکس وان و کامپیوتر شخصی عرضه می‌گردد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را درباره‌ی اظهارات اسپنسر در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اگر از طرفداران Gears 5 هستید، می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و …. مربوطه به آن آگاه شوید.

برای دانلود کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 به این لینک مراجعه نمایید.

برای مطالعه‌ی خلاصه‌ی کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 و مشاهده‌ی هیلایت‌ها به این لینک مراجعه فرمایید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>