خانه » مایکروسافت کنترلری برای گوشی‌ها هوشمند خواهد ساخت

مایکروسافت کنترلری برای گوشی‌ها هوشمند خواهد ساخت

مایکروسافت جدیداً حرکت به سمت استریم کردن و فضاهای ابری را با سرعتی بیش از گذشته، پیش رو گرفته است. طبق گفته‌های این شرکت، xCloud به خوبی کنسول آن‌ها خواهد بود اما برای جایگزینی آن طراحی نشده است. در ادامه با سایت نوین اسپات همراه باشید.

این که صحت این گفته‌ها تا چه میزان است را به زودی خواهیم فهمید. یکی از چالش‌های پیش رو برای ارائه‌ی بازی‌های کنسولی بر روی گوشی‌های همراه، کنترلر این گوشی‌ها است. صفحه‌های لمسی برای انواع خاصی از بازی‌ها مناسب هستند اما این کنترلر ها برای بازی‌های کنسولی مناسب نبوده و تقریباً بی استفاده هستند. این موضوعی است که شرکت مایکروسافت نیز متوجه آن است و به همین منظور در پی طراحی و تولید یک کنترلر ایکس باکس برای گوشی‌های همراه است.

طبق گزارش‌های تحقیقاتی‌ای که Windows Central منتشر کرده است، این کنترلر ها برای کار با استریم هایی در سطح بازی‌های کنسول، بر روی تلفن‌های همراه طراحی شده‌اند. طراحی فعلی آن که در تصاویر این گزارش نیز دیده می‌شود، این قابلیت را دارد که به دو بخش جدا تقسیم شود و هر بخش در یکی از سمت‌های دستگاه تلفن همراه شما قرار گیرد. علاوه بر این به نظر می‌رسد این دو بخش توانایی اتصال به درگاه شارژ را نیز داشته باشند.

بر اساس گزارش Windows Central، شرکت مایکروسافت ایده‌ها و منابع الهام خود را اعلام کرده است که به شرح زیر می‌باشد:

با فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند، بازی بر روی موبایل نیز به همان اندازه فراگیر شده است. بازی‌های معروف این پلتفرم بر روی تعامل با صفحه‌ی لمسی تمرکز دارند و این موضوع نیز تعجب آور نیست. هرچند انواع بسیاری از بازی‌ها برای دستگاه‌های موبایل مناسب نیستند. بر خلاف سیستم‌هایی مانند AdaptControl که می‌توانند در هنگام استفاده از کنترلر های مجازی‌ای که بر روی صفحه‌ی لمسی وجود دارند، سازگاری نسبی‌ای ایجاد کنند، شبیه سازی لمسی کنترلر های بازی سنتی مانند دی پدها و دکمه‌ها و جوی استیک‌ها معمولاً کاربران را راضی نمی‌کند.

دستگاه‌های بازی قابل حمل مانند PlayStation Portable سونی یا دی اس و سوییچ شرکت نینتندو که پلتفرم‌های اختصاصی بازی قابل حمل هستند با استفاده از کنترلر های فیزیکی بر این محدودیت‌ها غلبه کرده‌اند. موفقیت سوییچ گواهی بر ارزش بالای بازی‌های قابل حمل با کنترلر های فیزیکی است. برخی از محصولات ارزان‌تر به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد که به یک کنترلر کنسول دستی تبدیل شوند. برخی از این محصولات شامل ION iCade قابل حمل، GameCase، GameVice و محصولات Moga می‌شود. هرچند نقطه‌ی مشترک این دستگاه‌های جانبی این است که غیر قابل انعطاف و حجیم هستند.

مایکروسافت کنترلری برای گوشی‌ها هوشمند خواهد ساخت

طراحی کنترلر هایی مانند این، کاملاً با عقل جور در می‌آید. کنترل‌های لمسی برای بازی‌های بزرگی که مردم قرار است از طریق xCloud استریم کنند، غیر ممکن هستند مگر اینکه بازی‌ای به صورت خاص برای این کنترلر های طراحی شده باشد. ممکن است خودتان نیز تجربه‌ی مشابهی در استفاده از یک برنامه‌ی استریم داشته باشید. برای مثال با استفاده از اپلیکیشن Shadow می‌توانید بازی Shadow of the Tomb Raider را بر روی گوشی موبایل خود استریم کنید و از آن لذت ببرید اما برای این کار به یک کنترلر بلوتوثی نیاز خواهید داشت. اگر در این بازی به دنبال استفاده از کنترلر های لمسی باشید جای تعجبی ندارد که‌ این کنترلر ها پاسخگوی نیازهایتان نباشند.

قاعدتاً این محصول که قرار است توسط شرکت مایکروسافت توسعه یابد و تولید شود با گوشی همراه شما ارتباط برقرار خواهد کرد و وقتی xCloud را بر روی آن بارگذاری کنید با آن سازگاری خواهد داشت. البته تولید و توسعه‌ی این کنترلر ها به آن زودی که تصور می‌کنید صورت نخواهد گرفت. آزمایش‌های عمومی سال آینده شروع خواهد شد و این آزمایش‌ها به شرکت مایکروسافت اجازه می‌دهد که کنترلر ایده آل خود را طراحی کنند. مطمئناً این کنترلر ها باید از کنترلر های مشبهی که هم اکنون در بازار وجود دارد چیزهای بسیار بیشتری برای ارائه داشته باشد و بتواند تمام رقبایش را کنار بزند.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.