خانه » بازی بعدی استدیو Rocksteady کجاست؟

بازی بعدی استدیو Rocksteady کجاست؟

سری بازی Batman Arkham در میان بازی‎های اکشن و ابرقهرمانی از محبوبیت و مقبولیتی فوق العاده بالا برخوردارند. استدیو Rocksteady که سازنده خلاق و دوست داشتنی آنان است، با این سری به خوبی خود را ثابت کرده و این سری به نوعی نماد این استدیو محسوب می‎شود. ولی مدت‎ها است که خبری از عنوان جدیدی از سوی این استدیو نداریم. همه می‎دانند Rocksteady در حال کار بر روی عنوانی جدید است، ولی این عنوان دقیقاً چیست؟ چرا خبری از آن نیست و واقعاً بازی‌هایی شرکت راک استدی کجاست؟ در این مقاله به بررسی این سوالات می‎پردازیم. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

عناوین Arkham Asylum در سال 2009 و Arkham City در سال 2011 منتشر شده و هر کدام به موفقیت‎های چشم گیری رسیدند. در نهایت این سری با بازی Arkham Knight در سال 2015 خاتمه یافت ولی نسخه‎ای برای هدست‎های واقعی مجازی نیز تحت عنوان Arkham VR در سال 2016 منتشر شد. حال چهار سال از عرضه یک عنوان بزرگ از سوی این استدیو گذشته و خبری از چیزی جدید در دست نیست. این استدیو وعده‎های بسیاری داده است ولی هنوز چیزی به ما نمایش داده نشده است.

اگر با Rocksteady آشنا نیستید، باید بگوییم این استدیو یک استدیوی بریتانیایی است که مالکیت کلی آن برعهده شرکت بزرگ Warner Bros است. در گذشته بخشی از مالکیت آن به Square Enix تعلق داشت و بخش عمده آن در اختیار Warner Bros بود. بسیاری از طرفداران، انتظار داشتند امسال این استدیو در مراسم E3 حضور داشته باشد ولی آن‎ها خوب بلدند در مراسمات خاص حضور نیابند. آقای سفتون هیل (Sefton Hill) در طی توییتی اعلام کرد که درست است در E3 شرکت ندارند ولی در حال کار بر روی پروژه‎ای بزرگ و عظیم هستند. به هر حال، زمان زیادی از عرضه آخرین بازی آنان گذشته است.

Rocksteady

با این حال، این اولین بار نیست که استدیو مذکور هایپ زیادی را برای عناوینش ایجاد می‎کند. مدتی قبل در سال 2017 شایعاتی مبنی بر این که بازی جدید آنان اقتباسی از سوپرمن است منتشر شد؛ این نیز به خودی خود می‎تواند خبر خوبی باشد زیرا مدت زمان بسیار زیادی از یک بازی سوپرمن خوب می‎گذرد. بعد از آن، شایعاتی مبنی بر استخدام نیرو برای پروژه‎ای از Justice League منتشر شد که بعدها فهمیدیم چیزی بیش از یک عکس نبوده است. افرادی که عاشق این استدیواند و دائم پیگیر اخبار مربوطه هستند، قطعاً می‎دانند شایعات اخیر می‎گوید که آنان در حال کار بر روی اقتباسی از گروه Outlaws (گروهی در دنیای کمیک‎های DC به رهبری جیسن تاد (Jason Todd) ملقب به Red Hood) هستند که این نیز به خودی خود می‎تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد.

نام جیسن تاد برای دنبال کنندگان دنیای کمیک‎های DC اسم مهمی است. او در گذشته یک رابین و دستیار بتمن بوده است. اگر بازی Arkham Knight را تجربه نکرده‎اید از خواندن ادامه پاراگراف صرف نظر کنید. در بازی Batman Arkham Knight که شخصیت منفی کاملاً جدیدی به نام Arkham Knight معرفی شد، متوجه شدیم که او کسی نیست جز جیسن تاد. او به شدت از دست بتمن عصبانی بوده و گمان می‎کرد که بتمن وی را تنها به حال خود رها کرده تا به دست جوکر شکنجه و کشته شود. با این حال در اواخر بازی، می‎بینیم که در اوج یک درگیری به کمک بتمن آمده و او را نجات می‎دهد.

Rocksteady

پس اگر به طور کلی بگوییم، با توجه به بازی‎های قبلی Rocksteady ساخت عنوانی با اقتباس از گروه Outlaws چندان هم بعید به نظر نمی‎رسید. حتی تصویری نیز منتشر شد که به نظر باکس آرت بازی می‎رسید با این حال بعداً ثابت شد که کاملاً فیک و ساختگی بوده است. قطعاً بسیار سخت و خسته کننده است که دائماً در حال چک کردن اکانت‎های توییتر مربوط به این استدیو باشید تا خبری کوچک به دست‎تان برسد. با این حال، توییتی از سمت این استدیو در سال 2017 که طرفداران را به صبر دعوت می‎کرد و وعده عنوانی خارق العاده و تصور نشدنی را می‎داد، باعث می‎شود کسی امیدش را از دست ندهد. فعلاً تنها چیزی که استدیو مذکور از آن سخن می‎گوید این است که منتظر اخبار باشید، ولی با توجه به این که چند سال گذشته است، چنین چیزی واقعاً می‎تواند سخت باشد.

جالب است بدانید هنوز هم طرفدارانی از سری Arkham منتظر عنوانی جدید از این سری از سوی Rocksteady هستند زیرا به هر حال، این بازی بوده که استدیو را به شهرت و شناخت امروز رسانده است. در ماه فوریه، این استدیو در وبسایت‎شان برای یک کمپین تبلیغاتی عنوانی AAA درخواست نیروی کار کرد. هنوز هم مشخص نیست که این کمپین پیرامون چه عنوانی خواهد بود با این حال به ما می‎گوید که این استدیو قصد دارد چیزی را تبلیغ کند و شاید این اتفاق به زودی رخ دهد.

Rocksteady

برای کسانی که علاقمند به نسخه‎ای دیگر از سری Arkham هستند، توییت صداگذار بتمن در این سری بازی یعنی آقای کوین کانروی (Kevin Conroy) می‎تواند امیدبخش باشد. ایشان در ماه ژوئن توییت مذکور را پست کرده و یکی از توییت‎های استدیو را که مربوط به Batman Arkham Knight است ریتوییت کرده و گفته بود که چرا باید در این جا دست بکشیم؟ احتمال دارد این توییت اصلاً ارتباطی به بازی بعدی از این سری نداشته باشد با این حال هنوز هم جای خوشبینی هست. می‎توان در نظر گفت که توییت وی آنچنان اهمیت ندارد و تنها نوعی درخواست از سازندگان است که سری را ادامه بدهند. البته می‎توان به دیدی خوشبینانه‎تر به این موضوع نگریست و گفت منظور ایشان این بوده که بازی جدیدی از این سری در دست ساخت است و به زودی می‎توانیم ماجراجویی‎های‎مان را در نقش بتمن ادامه بدهیم.

توییت دیگری از آقای کانروی موجود است که عضویت برخی از اعضای جدید را تبریک گفته و از آنان می‎خواهد که عناوین بیشتری از سری Arkham بسازند! این توییت نیز در ماه می امسال پست شده است. حتی اگر عنوان جدیدی از این سری در دست ساخت نیست، به خودی خود هیجان انگیز و امیدوار کننده است که شخصی مانند صداگذار خود بتمن در بازی‎ها آنچنان مایل به ادامه آن باشد. با این حال وی قطعاً در مراحل ساخت بازی دخالت ندارد ولی دیدن درخواست‎های او به خودی خود برای بسیاری امیدوار کننده است.

به طور قطع سری Arkham فروش خوبی داشته و به محبوبیت بسیاری رسید. آنان توانستند یکی از بهترین و محبوب‎ترین قهرمانان دنیای کمیک یعنی بتمن را که در طول سال‎های بسیار شخصیتش محبوب و محبوب‎تر شده در بازی‎های رایانه‎ای با موفقیت نمایش دهند و اثری ماندگار به جای بگذارند. این سری بازی تقریباً برای هر عاشق کمیکی و نیز هر کدام از طرفداران این شخصیت عنصری مهم محسوب شده و بایستی تجربه شود زیرا بعدهای جدیدی از این شخصیت را به خوبی نشان داده و درگیری‎های جذاب، جدید و خاصی را میان او و دشمنانش به نمایش می‎گذارد.

این سری به خوبی تضمین کرد که استدیو Rocksteady توانایی ارائه عنوانی AAA را به بهترین صورت دارد و متوجه شدیم که قصدشان برای آینده نیز دقیقاً همین است. تنها چیزی که باقی می‎ماند، این است که به دلایلی که برای ما روشن نیست، این استدیو نمی‎خواهد فعلاً جزئیات پروژه جدیدش را با عموم در میان بگذارد. البته به طور قطع می‎توان مطمئن بود که عنوانی در دست ساخت است و خود استدیو نیز به دفعات متعدد به این موضوع اشاره کرده است. با این حال در طول این چند سال، طرفداران تنها منتظر مانده‎اند و گویا بایستی همین روال را ادامه دهند.

نوشته شده توسط
the only time people really have value is when they act according to their own will

رای بدهید!

1 0

۱ دیدگاه

 1. باسلام ضمن تشکری گرم از تحلیل تون از بازی بعد راک استدی . بنظر بنده سه احتمال واقعی قوی هست + یک علاقه شخصی
  اولین احتمال بنظرم بازی به اقتباس از فیلم جوخه انتحار suicide squad البته بصورت کاملا جدید
  دومین ادامه داستان بتمن به هرطریقی البته ضعیف بنظرم ولی احتمال هست
  سومین همان اولین گمانه که زده شد سوپرمن

  و علاقه شخصی فرض کنید داستان آکوامن بزنه شگفت انگیز نیست!!!. موفق باشید

  0
  پاسخ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>