دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
خانه » ویژگی‌های مختلف NPC ها در Watch Dogs Legion و آشنایی با سیستم census

ویژگی‌های مختلف NPC ها در Watch Dogs Legion و آشنایی با سیستم census

Watch Dogs Legion

یکی از مهم‌ترین نمایش‌های مراسم E3 2019 (کنفرانس یوبی سافت) Watch Dogs Legion بود. قبل از معرفی رسمی بازی، شایعات بسیاری درباره‌ی این عنوان در فضای مجازی منتشر شد. نهایتاً یوبی سافت با انتشار توییتی، از رونمایی نسخه‌ی جدید واچ داگز در مراسم E3 خبر داد. این کمپانی بزرگ با جمله‌ی “خدا به داد NPC ها برسد” به صورت غیر مستقیم یکی از شایعات مربوطه را تایید کرد. بله در لیجن می‌توانید به جای هر کدام از NPC ها بازی را تجربه کنید. این ویژگی، به سرعت خبر ساز شد و سبب صورت گرفتن گفت گو‌های مختلف در محافل مجازی گیمینگ گردید. به تازگی کارگردان اجرایی این عنوان یعنی آقای کلینت هاکینگ، درباره‌ی چگونگی اجرا شدن این ویژگی در بازی صحبت‌هایی کرده است. Watch Dogs Legion در تاریخ ۶ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با سوم فروردین ماه سال آینده) برای پلتفرم‌های اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی انتشار خواهد یافت. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

توسعه دهندگان Watch Dogs Legion  قول بدست گرفتن کنترل هر NPCای که مشاهده می‌کنید را داده اند. برخی از این ایده استقبال نکردند و سبک و سیاق کلاسیک این بازی را خواستار بودند، در عوض عده‌ای از گیمر‌ها، این ایده را کاملاً جدید و نوآورانه خواندند و یوبی سافت را به خاطره این عمل جسورانه تحسین کردند. اما سوالی برای هر دو گروه مذکور پیش آمده است. توسعه دهندگان به چه صورت تمام NPC ها را قابل بازی کرده اند؟ کارگردان اجرایی بازی یعنی آقای کلینت هاکینگ اینجاست تا پاسخی به سوال مطرح شده دهد.

به تازگی مصاحبه‌ای از سمت وب سایت Gamasutra با کارگردان اجرایی Watch Dogs Legion صورت گرفته است. هاکینگ اظهار داشت که سازندگان سیستم جدیدی به نام census را برای بازی طراحی کرده اند. بازی NPC های مختلفی را می‌سازد. به محض این که بازی کننده NPC را برای ادامه دادن انتخاب می‌کند، سیستم census وارد عمل می‌شود  و پیشینه‌ی داستانی پروفایل NPC مذکور را به آن الصاق می‌کند. وی در ادامه درباره‌ی چگونگی ساخت NPC ها و موارد مربوطه صحبت کرد. توجه شما عزیزان را به گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

مهم‌ترین امر درباره‌ی census این است که به ما اجازه‌ی ساختن و ظاهر کردن NPC های مختلف را در دنیای بازی می‌دهد. درست همانند کاری که شما در بسیاری از بازی‌های دیگر انجام می‌دهید. هنگامی که پروفایل یک NPC را مشاهده می‌کنید، متوجه مشخصات مختلف او از قبیل نام و مهارت‌ها و پیشینه‌ی داستانی و انمیشن‌ها و … می‌شوید. وی در هر موقعیت شغل خاصی دارد. زمانی که همه‌ی این موارد مشخص شد، میزان ثروت NPC مذکور تعیین می‌شود. ان پی سی‌ها نسبت به ثروتشان در محله‌های مختلف زندگی می‌کنند. در لندن، گروهک‌ها و قومیت‌های مختلف در محله‌های متفاوت زندگی می‌کنند. همه‌ی المان‌های ذکر شده در نظر گرفته می‌شود تا محل زندگی فرد و همسایگی او تعیین شود. سپس دوستان و فعالیت‌های NPC مذکور مشخص می‌شوند. از این رو فرد منتخب، ویژگی‌های متفاوتی دارد. همچنین از شغل NPC با خبر می‌شوید. اگر ان پی سی شغلی بیرون از خانه داشته باشد، شخصیتی فعال‌تر به حساب می‌آید و مناسب انجام فعالیت‌هایی که نیاز به میزان سلامتی و چابکی بیشتر دارند، می‌باشد.

همه‌ی این هماهنگی‌ها در Watch Dogs Legion صورت می‌گیرد تا هر NPC واقعی و ملموس به نظر آید. هنگامی که آن‌ها را به اختیار می‌گیرید، شاهد انیمیشن‌های ویژه و سبک مبارزه‌ی خاص و توانایی‌های گوناگون و صدا گذاری مخصوص و … هستید. سیستم census بدین شکل ما را در طراحی NPC های مختلف کمک می‌کند.

اگر این موارد حقیقت داشته باشند، باید گفت که Watch Dogs Legion بسیار جاه طلبانه خواهد بود و حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهد داشت. اکثر بازی‌های یوبی سافت از نقشه‌های بزرگی برخوردارند. واچ داگر لیجن هم یکی از آن‌هاست. همچنین طراحی شهر بسیار چشمگیر و جالب انجام شده. باید گفت که یوبی سافت در طراحی محیط با وسواس و دقت بسیاری عمل می‌کند. کارگردان اجرایی بازی اظهار داشته که لندن بسیار وسیع و متنوع طراحی شده است.  همچنین بد نیست بدانید که تقریباً نیمی از سلاح‌های بازی کشنده نیستند. به هر حال هاکینگ (کارگردان اجرایی بازی) مطمئن نیست که بتوانید Watch Dogs Legion را بدون کشتن حتی یک نفر به اتمام برسانید. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. به نظر شما صحبت‌های هاکینگ تنها جلوه‌ی تبلیغاتی دارند؟ Watch Dogs Legion در تاریخ ۶ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با سوم فروردین ماه سال آینده) برای پلتفرم‌های اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی انتشار خواهد یافت.

برای دانلود کنفرانس یوبی سافت در E3 2019 به این لینک مراجعه فرمایید

مطالعه‌ی خلاصه‌ی کنفرانس یوبی سافت و مشاهده‌ی هایلایت‌های مربوطه

اگر از طرفداران Watch Dogs Legion هستید، با مشاهده‌ و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و …. مربوط به آن مطلع شوید.

رای بدهید!

2 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>