رئیس استودیوی CCP Games: بازار واقعیت مجازی هم اکنون قابلیت موفقیت ندارد
رئیس استودیوی CCP Games: بازار واقعیت مجازی هم اکنون قابلیت موفقیت ندارد رئیس استودیوی CCP Games: بازار واقعیت مجازی هم اکنون قابلیت موفقیت ندارد

رئیس استودیوی CCP Games: بازار واقعیت مجازی هم اکنون قابلیت موفقیت ندارد

شاید هیچ‌گاه واقعیت مجازی به اندازه‌ی زمان حال، مورد توجه بازار واقع نشده بود. این اتفاق به لطف قیمت ارزان‌تر سخت افزار واقعیت مجازی در بازار به صورت عمده و چندین نرم افزار بسیار عالی واقعیت مجازی مانند Astro Bot برای PlayStation VR، امکان پذیر شده است. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

با وجود تمام ذوق و اشتیاقی که مردم به واقعیت مجازی نشان داده‌اند اما یکی از شرکت‌هایی که جز اولین پشتیبانان سر سخت توسعه‌ی بازی‌های VR بود، هم اکنون چشم اندازه آینده‌ی این تکنولوژی را از دیدگاه خود ارائه کرده است و این چشم انداز زیاد روشن و درخشان به نظر نمی‌رسد.

رئیس شرکت CCP Games یعنی «Hilmar Veigar Pétursson» در مصاحبه‌ای با سایت Destructoid درباره‌ی وضعیت بازار واقعیت مجازی صحبت کرده است. اگر به خاطر داشته باشید قرار بود استودیوی CCP Games بازی EVE Valkyrie را برای PlayStation VR عرضه کند. این پروژه به علت فروش پایین، چندی بعد کنسل شد. به دنبال این اتفاق دو استودیوی دیگر بسته شدند و تمام بازی‌هایی که قرار بود این شرکت برای واقعیت مجازی بسازد کنسل شد.

Hilmar Veigar Pétursson درباره‌ی وضعیت کنونی بازار واقعیت مجازی گفت:

ما انتظار داشتیم واقعیت مجازی دو تا سه برابر بزرگ‌تر از چیزی باشد که بود. تمام. نمی‌توان با آن کسب و کاری ایجاد کرد.

او همچنین بیان کرد که میزان فروش سخت افزارهای واقعیت مجازی، مثلاً فروش ۳ میلیون واحدی PlayStation VR، لزوماً نشان دهنده‌ی وضعیت کلی بازار واقعیت مجازی نیست. بسیاری از مردم تنها به این علت این وسایل را خریداری کرده‌اند که چیز جدیدی بوده است و در آینده از آن استفاده‌ی چندانی نخواهند کرد. او افزود:

نکته‌ی مهم اینجاست که ما باید آمار کاربران فعال واقعیت مجازی را داشته باشیم. بسیاری از مردم این هدست ها را خریداری کرده‌اند تا فقط آن‌ها را امتحان کنند. چه تعدادی از این افراد فعال هستند؟ ما بر اساس داده‌های خود فهمیدیم که بسیاری از کاربران فعال نیستند.

با وجود این گفته‌ها، او همچنین اشاره کرد که عرضه‌ی Oculus Quest، یک هدست واقعیت مجازی ارزان قیمت مستقل از Oculus، ممکن است اوضاع بازار را به کلی دگرگون کند و باعث شود این شرکت محصولاتش را برای واقعیت مجازی عرضه کند. اکنون اما به نظر می‌رسد او اشتیاق زیادی نسبت به این امر نداشته باشد. البته با توجه به ضررهایی که شرکت او متحمل شده است نمی‌توان او را سرزنش نمود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی سخت افزارهای واقعیت مجازی می‌توانید نقد و بررسی هدست واقعیت مجازی مستقل Oculus Go را بخوانید.

برای مشاهده لینک های دانلود لطفا تایید کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`