Call of Duty
Call of Duty Call of Duty

لیست پر‌فروش‌ترین بازی‌های آمریکا در بیست و سه سال اخیر

اخیراً NPD لیستی از پرفروش‌ترین باز‌های کامپیوتری از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۷ را منتشر کرده است. جالب است که در این لیست که عنوان Call of Duty زیاد به چشم می‌خورد. در ادامه خبر با نوین اسپات همراه باشید.

گروه NPD گاهاً آمار‌های جالبی درباره‌ی فروش بازی‌های ویدئویی٬ سخت‌ افزار و نرم افزار در امریکا منتشر می‌کند. اخیراً «مت پیسکاتلا» (Mat Piscatella) ٬ یکی از تحلیل گران NPD آماری درباره‌ی پرفروش‌ترین عناوین بازی‌های کامپیوتری٬ در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشته. در این آمار که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۷ گرفته شده٬ پرفروش‌ترین بازی‌ در طول هر سال مشخص شده‌است.

لیست کامل این آمار در پایین‌تر قابل مشاهده است. با وجود سلطه‌ی مطلق کنسول PlayStation در سال ۱۹۹۵ تا ٬۲۰۰۰ عناوین کمپانی نینتندو در این سال‌ها جزو پرفروش‌ترین‌ها بودند. با شروع هزاره‌ی جدید این روند تغییر کرد و اکثر عناوین پرفروش٬ فرنچایز‌های Madden NFL ,Grand Theft Auto و مخصوصاً Call of Duty شدند.

در این جدول Call of Duty به مدت ۸ سال توانسته پر‌فرو‌ش‌ترین بازی سال در امریکا شود. همچنین ۳ سال Madden NFL و ۲ سال GTA توانست پرفروش‌ترین عنوان سال شود. از ۲۰۰۹ به بعد مجموعه بازی‌های Call of Duty پرفروش‌ترین عنوان در امریکا به‌شمار می‌آید به جز ۲۰۱۳ که GTA 5 توانست با فروش خود Call of Duty را شکست دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی پرفروش‌ترین عناوین سال‌ و نقاط مختلف می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید.

پر‌فروش

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`