دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
85
PC
(Metacritic)
82
PS4
(Metacritic)
82
XONE
(Metacritic)
خانه » پیش نمایش بازی Tom Clancy’s The Division 2 | شورش در شهر

پیش نمایش بازی Tom Clancy’s The Division 2 | شورش در شهر

پیش نمایش Tom Clancy's The Division 2 | شورش در شهر
Tom Clancy's The Division 2

Tom Clancy’s The Division 2

تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند , ۱۳۹۷

بازی Tom Clancy's The Division 2 بازی آنلاین اکشن شرکت یوبی سافت که ادامه‌ای بر نسخه اول آن است. اتفاقات بازی در واشنگتن دی سی 7 ماه پس از نسخه اول رخ می‌دهد.

7.5
میانگین امتیاز کاربران
1 رای
تاریخ انتشار:
پلتفرم:, ,
ناشر:
درجه سنی:

شرکت یوبی سافت قرار است به زودی نسخه دوم بازی Division را سه سال پس از عرضه نسخه اول وارد بازار کند. وقایع بازی Division 2 هفت ماه پس از وقایع نسخه اول است و بازیکنان باید بار دیگر در جنگ داخلی آمریکا به مبارزه بپردازند. در ادامه با پیش نمایش بازی Tom Clancy’s The Division 2 همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

بازی The Division 2 از مجموعه تام کلنسی به‌گونه‌ای ساخته‌شده است که طرفداران و حتی برخی از منتقدین را به سکوت وادار کند. این عبارت احتمالا کم‌تر از هرکسی برای افرادی که از چگونگی ساخت بازی‌های سطح AAA اطلاع دارند، تعجب‌برانگیز است، اما این اولین ایده‌ای است که پس از بازی این بازی به ذهن می‌رسد. اکثر مواردی که از قسمت اول بازی به یاد دارید، مانند رابط کاربری و کنترل بازی بازگشته‌اند و در کنار آن المان‌های نقش‌آفرینی بازی پیشرفت قابل‌توجهی داشته است.

 نکته مثبت دیگر تعویض محل پایگاه عملیات از اداره پست در قسمت اول به کاخ سفید در این قسمت است که مکانی نمادین است. دیگر از شهروندان شورشگر، زندانیان Rikers و کارگران یقه آبی بهداشت خبری نیست. Hyena ها (افراد وحشی و بی‌رحم که از آشوب شهر سوءاستفاده می‌کنند و از دیگران دزدی می‌کنند یا آن‌ها را مورد آزار قرار می‌دهند)، Outcast ها (رانده‌شدگان) و True Sons دسته‌های جدید دشمنان شما در این قسمت هستند که نامشان به ترتیب یادآور افراد نظامی سابق و شبه‌نظامی‌ها است. به‌جای کشتن صدها تن برای بازپس‌گیری شهر نیویورک، این بار شما باید با کشتن تعدادی به ثبات در شهرک‌های واشنگتن دی سی کمک کنید.

کاملا واضح است که این بازی یک بازی ساخته تام کلنسی است، از عملیات ویژه با فنّاوری مخوف نظامی گرفته تا شادی بازپس‌گیری شهر و برقراری مجدد نظم، وضع کنونی شهر و زمانی در گذشته که همه‌چیز بهتر از حال حاضر بوده است، همگی موید این موضوع هستند. جذابیت این بازی بیشتر به‌واسطه نمایش شکوه آمریکایی است و جمع‌کردن XP در این بازی چیزی نیست که برای مدت زیادی برای بازیکنان جذاب باشد. جنبه‌های مکانیسم جهان باز این بازی بهبود پیداکرده است که به نظر می‌رسد پاسخی به انتقادات پیرامون قسمت اول بازی است. دسته‌های دشمنان که در قسمت اول از شهروندان، زندانیان و کارگران “دیوانه” تشکیل می‌شد بازیکن را متقاعد نمی‌کرد تا آن‌ها را مشابه خواسته بازی با گلوله سوراخ‌سوراخ کند، زیرا درهرصورت آن‌ها نیز مردم عادی بودند. اما این بار موضوع کمی متفاوت است و دشمنان شما بسیار خشن‌تر و ترسناک‌تر هستند، به‌ویژه در برابر شهرک‌هایی که شما ماموریت‌های خود را از آن‌ها می‌گیرید.

The Division 2

در این قسمت از بازی به‌جای پرسه زدن در شهر به امید اتفاقی پیدا کردن ماموریت‌هایی که در آن باید تعداد زیادی از مردم را برای کمک به شهر به شکلی مبهم و غیرمعقول می‌کشتید، این بار این کار را به دلیلی منطقی انجام می‌دهید. یکی از این ماموریت‌ها، ماموریتی است که برای نجات دختر اودسا سویر از دست گروهی از Hyena ها طراحی‌شده است. این ماموریت با فیلم اکشن The Raid مقایسه می‌شود، که البته مقایسه چندان درستی نیست، زیرا بازی The Division 2 بیشتر با شلیک و کشتار دشمنان سروکار دارد و نمی‌تواند ارتباط زیادی با یک فیلم هنرهای رزمی داشته باشد. اما می‌توان این ارتباط را به‌نوعی دیگر بین این دو یافت و آن‌هم این موضوع است که هردو در محیط یک هتل اتفاق می‌افتد و در این بازی نیز برای نجات دختر اودسا می‌بایست رهبر Hyena ها را کشت.

اودسا نمونه‌ای از ماموریت‌های فرعی در بازی The Division 2 است و انتظار می‌رود که قسمت کمپین این بازی حدود ۱۴ ساعت به طول انجامد. ماموریت‌های فرعی بازی حول‌وحوش شخصیت‌های عنوان داری که به دنبال بقا در واشنگتن هستند می‌چرخد، درحالی‌که ماموریت اصلی بازی “بازپس‌گیری پایتخت” است. هردو مثال نیازمند فرار و پویایی مداوم، کشتن دشمن، به دست آوردن و ساختن ابزار و اسلحه بهتر است. برای افرادی که از پایان‌ها و محتوای تکراری برای بازی‌ها می‌ترسند، هیچ جای نگرانی وجود ندارد، زیرا هر آپدیتی که برای بازی The Division از ۱٫۰ تا ۱٫۸ وجود داشت، همگی شامل حال The Division 2 نیز خواهد شد که هرکدام موارد جدید و ویژه‌ای را به بازی اضافه خواهند کرد. همچنین همه این آپدیت‌ها دارای اسلحه منحصربه‌فرد خود هستند. محتوای کلی در بازی The Division 2 توجیه داستانی خودش را دارد، به‌عنوان یک گروه جدید، Black Tusk ها به واشنگتن حمله می‌کنند و ساختمان کنگره و مکان‌هایی دیگر را در شهر اشغال می‌کنند. این گروه با هواپیماهای بدون سرنشین، ربات‌های سطح‌نورد و تجهیزات دیگر که مستقیما از طراحی‌های شرکت Boston Dynamics اما با کاربرد نظامی است، بسیار پیشرفته محسوب می‌شوند.

بخش اعظمی از بازی شامل پناه گرفتن، حرکت از کناره‌ها، پرتاب نارنجک، شلیک با هر اسلحه دلخواه بازیکن و استفاده از تجهیزات Division مانند توپ انفجاری غلتشی، هواپیمای بدون سرنشین و … می‌شود. نحوه کار توپ انفجاری غلتشی یا rolling explosive ball به این شکل است که باید پشت محافظ پناه گرفت، این توپ را روی زمین گذاشت، و یک دشمن را انتخاب کرد تا توپ به سمت او مسیریابی کند و او را به هلاکت برساند. اما پرواز هواپیمای سرنشین نیاز به کمی زمان و عادت دارد. گزینه سوم تیربار ساکن است که در دو نوع اسنایپر یا مسلسل وجود دارد که در حالت اسنایپر به شما اجازه می‌دهد که هدف شلیک را مشخص کنید.

نکته‌ای که در مورد این بازی وجود دارد اما هنوز نمی‌توان در مورد آن نظر قطعی داد این است که سنگرهای دشمن با شهرک‌ها برای منابع رقابت می‌کنند. این به این معنی است که دسته‌های دشمن که در حال پرسه زدن هستند و شما در حال پیمودن نقشه برای انجام ماموریت‌ها با مواجه می‌شوید احتمالا در حال جستجو یا بردن منابع به سنگرهایشان هستند و این موضوع باعث قوی‌تر شدن و سخت‌تر شدن غلبه بر آن‌ها و کاهش منابع برای شهروندان شهرک‌های متحد شما می‌شود. اما این‌که آیا این موضوع تاثیر محسوسی بر روی وضعیت شهرک‌ها دارد یا خیر موضوعی است که در آینده متوجه آن خواهیم شد. نقشه واشنگتن برای افرادی که تمایل دارند زمان زیادی را صرف انجام ماموریت‌های این بازی کنند، چیزهای بسیاری اعم از ماموریت‌های اصلی و فرعی مانند safehouses (مکان‌های شروع مجدد)، control points (گروه‌های خشن‌تر دشمنان که در نواحی مخصوصی مستقر هستند)، settlements، سه Dark Zone (شامل ناحیه بدون محدودیت Occupied Dark Zone) و… دارد.

خود محتوای اصلی بازی ماموریت‌ها و حملات هشت‌نفره زیادی را شامل می‌شود، به‌اضافه تمام DLC هایی که در آینده منتشر خواهد شد و به‌صورت رایگان قابل دانلود است و تاکنون و تاکنون سه DLC داستانی وعده داده‌شده است که مواردی را به محتوای تک نفرِ بازی اضافه می‌کند. پایتخت ایالت متحده آمریکا به‌خودی‌خود بزرگ است، حال به این بزرگی تصویر ویران‌شهر و پر از آشوب نیویورک در قسمت قبل بازی را اضافه کنید. باوجود این‌که قسمت قبل بازی در زمستان سپری می‌شد، واشنگتن در میانه یک تابستان شرجی در The Division 2 به سر می‌برد و گرمای آن از طریق نور خورشید و موارد محیطی محسوس است. بازی The Division 2 بازی‌ای است که حتما شیفته آن خواهید شد و برند تام کلنسی و بالا و پایین‌های دموکراسی در آمریکا را با این بازی تجربه خواهید کرد. قسمت آنلاین بازی از پشتیبانی شرکت Ubisoft برخوردار است، شرکتی که پشتیبانی‌اش از سایر بازی‌های آنلاینش مانند Rainbow Six Siege ، For Honor و Division (قسمت اول) ثابت می‌کند که به‌خوبی توانایی سرگرم کردن کاربرانش را دارد.

نوشته شده توسط
عاشق بازی های نقش آفرینی و اکشن اول شخص

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.