خانه » تصویر جدیدی از کیت توسعه‌ی PS5 لو رفت

تصویر جدیدی از کیت توسعه‌ی PS5 لو رفت

PlayStation 5

کم کم به انتشار کنسول‌های نسل نهمی نزدیک می‌شویم. بله درست است. تعطیلات سال ۲۰۲۰ ، پلتفرم‌های نسل جدیدِ ابر کمپانی‌های صعنت یعنی سونی و مایکروسافت، روانه‌ی بازار می‌شوند. هنوز اطلاعات دقیقی از معماری سخت افزار PS5 و اکس باکس اسکارلت در دسترس نیست. همچنین طرح نهایی و ظاهر کنسول‌های مذکور نیز رو نمایی نشده. برای باری دیگر، شاهد لو رفتن یکی از تصاویر مربوط به کیت توسعه‌ی پلی استیشن ۵ هستیم. در این تصویر می‌توان کنترلر کیت مذکور را نیز مشاهده کرد. در ادامه برای اخبار تکمیلی و تماشای تصویر، همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

کیت توسعه صرفا برای آگاه شدن توسعه دهندگان از معماری سخت افزار در دسترس قرار می‌گیرد. به عبارتی دیگر، ظاهر اصلی کنسول PS5 با کیت توسعه‌ی مربوط به آن کاملا فرق می‌کند. در خصوص تصویر لو رفته شده باید گفت که یکی از کاربران توییتر با نام Shared تصویر را به اشتراک گذاشت. کنترلر کیت هم در عکس زیر دیده می‌شود. توجه شما را به آن جلب می‌کنم:

PS5

جالب‌ترین موضوع در خصوص تصویر لو رفته‌ی فوق، حضور دوال شاکر ۵ در آن است (سونی هنوز نام کنترلر جدیدش را اعلام نکرده. از همین رو از نام سنتی آن استفاده کردیم!). نمی‌توان گفت که کنترلر مشاهده شده در عکس، دوال شاکر ۴ باشد. اگر با دقت به تصویر نگاه کنید، متوجه عدم حضور لایت بار می‌شوید. به نظر می‌رسد که دکمه‌های L2 و R2 نیز بزرگ‌تر شده باشند. سونی اظهار داشته که کنترلر پلی استیشن ۵ دارای میکروفن نیز خواهد بود.

بدون شک کنترلر PS5 با کنترلری که در عکس مشاهده می‌کنید، تفاوت خواهد داشت. موارد بسیاری در کنترلر‌های نسل جدید سونی ارتقا یافته. از میان آن‌ها می‌توان به دکمه‌های تریگر با حساسیت بالاتر و اسپیکر‌های جدید با قدرت پخش صدای بهتر اشاره نمود. حساسیت بالاترِ تریگر‌ها (L2 و R2) تجربه‌ی برخی از امورات در بازی‌های کامپیوتری را متفاوت‌تر جلوه می‌دهند. برای مثال استفاده از تیر و کمان و میزان کشیده شدن کمان، به میزان فشاری که به دکمه‌ی شلیک وارد می‌کنید، بستگی دارد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات دوال شاکر ۴، باتری ضعیف و ناپایدار آن بود. سونی بر این موضوع واقف است و اظهار داشته که باتری کنترلر PS5 بسیار پایدارتر و قدرتمند‌تر از نسل حاضر خواهد بود. تمام این بهبود‌ها و موارد جانبی سبب شده که کنترلر پلی استیشن ۵ از دوال شاکر ۴ سنگین‌تر باشد. اگر در خصوص وزن کنترلر کنجکاو شدید، بد نیست بدانید که سونی در ادامه‌ی اظهارات خود بیان کرده که کنترلر نسل جدیدش از کنترلر اکس باکس وان (به همراه باتری) سبک‌تر خواهد بود.

چندی پیش، پایگاه Wired اعلام نمود که استدیوی Bluepoint در حال توسعه‌ی یک بازی “بزرگ” برای پلی استیشن ۵ می‌باشد. از آن طرف الکترونیک آرتز و بسیاری از کمپانی‌های دیگر، در حال استفاده از این کیت توسعه برای ساخت عناوین مختلف می‌باشند. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در خصوص این مطلب در بخش کامنت‌‌ها با ما به اشتراک بگذارید. پلی استیشن ۵ در تعطیلات سال ۲۰۲۰ انتشار خواهد یافت.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>