خانه » پروژه‌ی نا تمام ۳ Star Wars Knights Of The Old Republic

پروژه‌ی نا تمام ۳ Star Wars Knights Of The Old Republic

Star Wars

به‌جرات می‌توان گفت که دو نسخه‌ی اول Star Wars Knights Of The Old Republic جزو برترین بازی‌های استار وارز بودند. پس از عرضه‌ی کاملاً موفق این دو بازی مذکور٬ طرفداران و مخاطبین این مجموعه بی‌صبرانه منتظر معرفی و عرضه‌ی نسخه‌ی سوم بودند. متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداد. به تازگی مصاحبه‌ای با رئیس سابق استدیو‌ی آبسیدین یعنی آقای «کریس اولون» ترتیب داده شده. وی اظهار داشت که ایده‌های پروژه‌ی نسخه‌ی سوم Star Wars Knights Of The Old Republic به خوبی پیش می‌رفت اما هیچ گاه به سرانجام نرسید. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

در Star Wars Knights Of The Old Republic وارد دنیای بزرگ جنگ ستارگان می‌شدید تا با تصمیم‌ها مختلف سرنوشت خودتان را رقم بزنید. بسیار از بازی کنندگان قدیمی خاطرات ریز و درشتی را با دو نسخه‌ی این فرنچایز رقم زدند. متاسفانه پس از عرضه‌‌ی قسمت دوم٬ این فرنچایز در سکوت خبری فرو رفت هیچ‌گاه رنگ Star Wars Knights Of The Old Republic 3 را هم ندیدیم. به تازگی مصاحبه‌ای از سمت وب سایت VG247 با آقای «کریس اولون» (رئیس سابق استدیو‌ی آبسیدن) تدارک دیده شده است. وی در این مصاحبه درباره‌ی قسمت سوم اُلد ریپابلیک و ایده‌های ساخت آن صحبت کرد. توجه شما را به قسمتی از این گفت و گو جلب می‌نمایم:

پس از اتمام روند ساخت Star Wars Knights Of The Old Republic 2 تیم ما به استراحت کوتاه مدتی رفت. باز به سر کار بازگشتیم و این دفعه شروع به ایده پردازی برای قسمت سوم فرنچایز کردیم. می‌دانید٬ هدف ما ساخت سه گانه‌ای از استار وارز بود. یعنی قسمت دوم را به گونه‌ای توسعه می‌دادیم که کشش داستانی برای نسخه‌ی نهایی وجود داشته باشد. در حقیقت قصد داشتیم تا لایه‌های بیشتری از  Darth Revan (یکی از شخصیت‌های بازی) را به نمایش بگذاریم. این شخصیت همیشه دیوانه وار عمل نمی‌کرد و نقشه‌های بسیار بزرگی داشت زیرا که خطر عظیمی همه‌ی موجودات را تحدید می‌کرد…..

با این که پروسه‌ی ساخت این عنوان کنسل شد اما کریس از ایده‌های گیم پلی Star Wars Knights Of The Old Republic 3 سخن گفت:

شما در قسمت سوم نقش اصلی را بر عهده داشتید (منظور کاراکتر شما در بازیست). در ادامه راه ریون را دنبال می‌کردید تا نهایتاً Sith lord ها را به سمت نابودی بکشانید. موجوداتی که از Darth ها هم ترسناک‌تر بودند. بهترین واژه برای توصیف آن‌ها هیولا می‌باشد!! قدرت آن‌‌ها غیر قابل وصف بود. با تمام این اوصاف داستان را به‌گونه‌ای طراحی کرده بودیم که می‌توانستید به ریشه‌های روان شناختی آن‌ها پی ببرید و با شخصیت‌های حقیقیشان آشنا شوید و یا حتی از گذشته‌‌ی لرد‌ها با خبر شوید. ما ایده‌های بسیار جاه طلبانه و جالبی برای Star Wars Knights Of The Old Republic 3 داشتیم.

قرار بود تا بازی شما را با اثرات تخریب کننده‌ی این موجودات بر منظومه‌ی شمسی آشنا کند. این که چطور همه چیز بدین شکل درآمد. محیط‌ها تاثیر به‌سزایی در روایت داستان داشتند. همه چیز فوق العاده بود. پایانی حماسی بر سه‌گانه‌ی Star Wars Knights Of The Old Republic . واقعاً حیف شد که این اتفاق رخ نداد.

بله واقعاً حیف شد! اولین نسخه‌ی Star Wars Knights Of The Old Republic در ۱۵ جولای سال ۲۰۰۳ (مصادف با ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۸۲) برای پلتفرم اکس باکس منتشر شد.(پس از چند ماه٬ بازی به‌صورت رسمی برای کامپیوتر‌های شخصی نیز انتشار یافت.) عنوان توسط بایوور توسعه یافت و به کمک لوکاس آرتز عرضه شد. Star Wars Knights Of The Old Republic موفق به دریافت میانگین نمر‌ه‌ی ۹۴ از وب سایت متاکرتیک (با ۷۲ نقد بر روی اکس باکس) و کسب لقب برترین بازی Xbox از سمت مراسم بفتا شد. از دیگر افتخارات کسب شده توسط این بازی می‌توان به دریافت جایزه‌ی برترین عنوان فانتزی سال ۲۰۰۳ از سمت مراسم VGX اشاره نمود. یک موفقیت تمام و کمال برای توسعه دهنده و ناشر!

Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords در ششم دسامبر سال ۲۰۰۴ (۱۶ آذر ماه سال ۱۳۸۳) برای اکس باکس و کامپیوتر‌های شخصی عرضه شد. هر دو عنوان یاد شده در ژانر اکشن نقش آفرینی توسعه یافتند. قسمت دوم موفق به کسب میانگین نمرات ۸۶ (از سمت وب سایت متاکریتیک) شد. بدون شک امسال٬ سال خوبی برای طرفداران جنگ ستارگان خواهد بود. سرانجام از اولین تریلر رسمی عنوان Star Wars Jedi: Fallen Order که توسط استدیو‌ی ریسپاون انترتیمنت توسعه می‌یابد٬ پرده برداری شد. پروتاگونیست این نسخه فردی به نام Cal می‌باشد. وی یکی از Padawan ها (شوالیه‌های تازه وارد) محسوب می‌شود که خود را از دید Order 66 (فرمانی برای نابودی Jedi Knightها) پنهان کرده است. کال راهی سفری می‌شود تا کار نا تمام خود را با Scrapper Guild به پایان برساند (برای کسب اطلاعات تکمیلی مربوطه به این لینک مراجعه نمایید). مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را درباره‌ی مطلب فوق در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.