The Pathless
The Pathless The Pathless

معرفی بازی The Pathless به همراه اطلاعات تکمیلی

بازی های مرتبط

بازی های مستقل، فوق العاده و منحصر به فرد به شمار می‌روند و نشان دهنده‌ی خلاقیت سازندگان می باشند. در حقیقت اکثر عناوین این ژانر، با علاقه‌ی شخصی توسعه‌دهندگان ساخته می‌شوند و از همین رو، رنگ و بوی کاملاً متفاوت و منحصر به فردی دارند. بازی های مستقل، بوی تجارت نمی دهند و این موضوع به شدت دلنشین است. با معرفی یک بازی مستقل جدید و منحصر به فرد در خدمت شما عزیزان هستیم. The Pathless گیم پلی کاملا تازه و منحصر به فردی را به مخاطبان خود ارائه خواهد داد و آنها را در دنیایی غرق خواهد کرد که تا به حال تجربه نکرده بودند.

The Pathless

به تاریخ انتشار این اثر نزدیک هستیم. در این پست، تمام اطلاعات منتشر شده و همچنین گفته‌های توسعه دهندگان در خصوص بازی و تریلر هایی از گیم پلی این عنوان را مطالعه و مشاهده خواهیم کرد. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 

اطلاعات کلی در خصوص The Pathless

 

عنوان The Pathless در ژانر اکشن ماجراجویی توسعه یافته است. وظیفه‌ی ساخت این بازی بر عهده‌ی استودیوی giant squid و کارگردانی این اثر را برعهده‌ی آقای Matt Nava می‌باشد. این عنوان به کمکِ زاویه‌ی دوربین سوم شخص روایت می‌شود. شما کنترل دختری را بر عهده می گیرید که در شکار، مهارت بسیار بالایی دارد. وظیفه‌ی این دختر، نابود کردن نفرینی است که بر سرزمین و دنیای بازی، اعمال شده. شخصیت اصلی، قابلیت‌های منحصر به فردی برای استفاده از تیر و کمان دارد. همچنین عقابی، در طی بازی، وی را همراهی می‌کند. این عقاب میتواند شما را در ارتفاعات کمک کند و بدین ترتیب، می‌توانید مدت زمان بیشتری در هوا معلق بمانید. درست برخلاف دیگر بازی های ساخته شده در ژانر جهان باز، The Pathless دارای هیچگونه نقشه‌ای نخواهد بود و بازی کنندگان باید از قابلیت شخصیت اصلی به نام spirit vision استفاده کنند تا نقاط مهم در دنیای بازی را یافت نمایند. با جستجو در محیط، کریستال‌‌هایی را یافت خواهید کرد. به کمک این کریستال ها می توانید قابلیت های عقاب خود را آپگرید نمایید. دشمنانی در سرتاسر محیط بازی هستند که شما را تعقیب می‌کنند و برای نابود کردن آنها، باید از روشی ویژه استفاده کنید. همچنین می توانید به صورت مخفیانه از میان دشمنان بگذرید اما این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر این دشمنان به شما برسند، تمام کریستال های خود را از دست خواهید داد.

 

اظهارات کارگردان اجرایی The Pathless در خصوص بازی که اطلاعات بسیاری در خصوص گیم پلی و نحوه‌ی پیشروی به اشتراک می‌گذارد:

کم کم به تاریخ انتشار نزدیک می‌شویم و خوشحالم که می توانم اطلاعات بیشتری را در خصوص The Pathless با شما عزیزان به اشتراک بگذارم. قصد دارم که دیدگاه اصلی خود را بر روی طراحی این بازی همچنین نحوه پیشروی و هدف شخصیت اصلی، توضیح دهم. بازی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که تا به حال در هیچ عنوان دیگری مشاهده نشده و فکر می کنم که چنین موضوعی، می تواند نظر مخاطبان را جلب کند. تمام تمرکز تیم توسعه دهنده بر روی ساخت المان های کاملاً تازه، جمع آوری شده بوده.

لازم به ذکر است که بازی The Pathless تماماً در خصوص پیدا کردن راه خود در محیطی وسیع و بزرگ می باشد. توجه بسیار زیادی ساخت محیط بازی داشتیم و شما می توانید به صورت آزادانه در این محیط، به گشت و گذار بپردازید. لوکیشن بازی به گونه‌ای توسعه یافته که بازی کننده را برای گشت و گذار، تشویق نماید. شما با پیشروی در این اثر، درک بهتری از محیط پیدا خواهید کرد و همین موضوع The Pathless را با دیگر بازی های ساخته شده در ژانر جهان باز، متفاوت نشان می دهد. سیستم fast travel برای این بازی تدارک دیده نشده است. همچنین نقشه ای در بازی وجود ندارد و هیچ گاه با واژه‌ی Game Over مواجه نخواهید شد. البته المان های یاد شده، در بسیاری از بازی های امروزی استفاده می‌شوند و نظر مخاطبان را جلب می نمایند. اما ما روش کاملاً متفاوتی را برای بازی خود در نظر گرفتیم. ما قصد داریم که به هنگام تجربه‌ی The Pathless ، وجود در دنیای واقعی را فراموش کنید و به صورت کامل در دنیای بازی غرق شوید. تصمیمِ مبتنی بر حذف نقشه و المان های دیگر، در اوایل روند توسعه بازی گرفته شد تا همذات پنداری مخاطب با بازی را افزایش دهد. زمان بسیار زیادی را برای تهیه‌ی بهترین اثر، صرف کردیم و امیدواریم که مخاطبان بتوانند با موارد کاملاً جدیدی که در این عنوان استفاده شده است، ارتباط برقرار کنند.

مهمترین المان در The Pathless حرکت به صورت مداوم می باشد. شخصیت اصلی که با نام شکارچی شناخته می شود، تواند با سرعت بسیار زیادی در محیط حرکت کند و با تیراندازی مناسب به اهداف، نوار Dash خود را پر نماید. با استفاده از نوار Dash ، می توانید با سرعت غیر قابل توصیفی در محیط حرکت کنید. تیراندازی زنجیره‌ای به اهداف، سبب می شود که سرعت شخصیت اصلی افزایش یابد. به عبارت دیگر، هر نشانه گیری موفقیت آمیز، مقداری سرعت شخصیت را افزایش می دهد. چنین موضوعی واقعاً لذت بخش خواهد بود و ریتمی کاملاً جدید را به The Pathless می بخشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین المان هایی که در بازی وجود دارد، عقاب شخصیت اصلی می باشد. به کمک این عقاب می توانید در هوا نیز به سمت جلو پیشروی کنید. با گذشت زمان، تعادل این عقاب به هم می خورد و بدین ترتیب به سمت زمین نزدیک می شوید. با جستجو در محیط می توانید کریستال های مخصوصی را یافت کنید. به کمک این کریستال ها، توانایی استفاده بیشتر از عقاب خود را پیدا خواهید کرد. بدین ترتیب می توانید به ارتفاعات سفر کنید سپس به آرامی مسیر خود را طی کنید. تمام این المان ها سبب میشوند که fast travel در بازی ما، امری کاملاً بیهوده به شمار رود. از همین رو از قرار دادن این المان در بازی خودداری کردیم. مکانیک های بسیار زیادی برای جابجا شدن در محیط وجود دارد که هر کدام از آنها طراحی مخصوص به خود را دارند و می تواند حس کاملا تازه ای را مخاطب القا نمایند.

The Pathless

لازم به ذکر است که محیط بازی The Pathless بسیار وسیع و بزرگ می باشد. جنگلهای پیچ در پیچ و بسیار زیبایی در بازی حضور دارند. اما آیا عدم وجود نقشه سبب می‌شود که بازی کنندگان با مشکل مواجه شوند؟ در اینجاست که باید آیتم sprit mask را به شما معرفی کنیم. شخصیت اصلی از ماسک جادویی و منحصر به فردی برخوردار می باشد و به کمک این ماسک، می‌تواند دنیای ارواح را مشاهده کند. با فعال کردن این ماسک، قادر به مشاهده‌ی موارد مهم در محیط بازی هستید. بدین ترتیب با سفر کردن به ارتفاعات بلند و استفاده از این ماسک، می‌توانید به شیوه‌ی راحت‌تری مسیر خود را برای انجام ماموریت های مختلف، پیدا کنید. با استفاده از این مکانیک توانستیم یک روند کاملاً جدید را برای The Pathless در نظر بگیریم. بدین ترتیب هنگامی که در ارتفاعات هستید، می توانید لوکیشن های مخصوص را پیدا کنید و هنگامی که بر روی زمین به جستجو می پردازید، با استفاده از ماسک مخصوص خود، قادر به یافت موارد جدید هستید.

The Pathless

همچنین باید به این نکته اشاره داشت که جستجو در محیط The Pathless با خطر های بسیاری همراه خواهد بود. روح های نفرین شده‌ی متعددی در بازی وجود دارند. این روح ها شما را دنبال خواهند کرد و قصد دارند که شخصیت اصلی را از عقاب خود، جدا کند. در ابتدا نمی‌توانید هیچ گونه آسیبی به آنها برسانید اما با استفاده از نور و هدایت نور به سمت آنها، قادر به دنبال کردن شان و همچنین شکار کردنشان می باشید.

The Pathless

اما تکلیف game over در بازی چه می‌شود؟ همانطور که گفتیم، موجودات تهدید آمیزی در بازی حضور دارند که شما را دنبال خواهند کرد. اگر این موجودات بتوانند به شما دست پیدا کنند، تمام پیشروی های اخیر بازی کننده از دست خواهد رفت و به آخرین چک پوینت منتقل خواهد شد. این موضوع سبب می‌شود که همواره بازی کنندگان نسبت به دشمنان بازی، هشیار باشند.

 

برای اینکه دشمنان بازی را قدرتمند و ترسناک نشان بدهیم، تصمیم بسیار مهمی گرفتیم. معمولاً با باختن در عناوین مختلف، زمانِ بازی کننده هدر می‌رود اما در The Pathless ، کریستال هایی که به دست آورده اید را از دست خواهید داد. چنین موضوعی  مانع از پیشرفت شخصیت اصلی در بازی خواهد شد و بدین ترتیب تنش دشمنان در روند گیم پلی، نمود پیدا خواهد کرد.

The Pathless

مدت زمان بسیار زیادی را برای ساخت The Pathless صرف کردیم. امیدواریم که بازی بتواند نظر مخاطبان را جلب کند و تجربه‌ای کاملاً جدید را به آنها هدیه دهد. بی‌صبرانه منتظر انتشار بازی و مشاهده‌ی بازخورد شما عزیزان هستیم.

The Pathless

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به بازی در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. The Pathless در تاریخ ۱۲ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با 22 آبان ماه سال جاری) در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت. نسخه‌ی پلی استیشن ۵ نیز به محض انتشار کنسول، در دسترس خواهد بود.

شما عزیزان می‌توانید با دنبال کردن پروفایل بازی The Pathless از آخرین اخبار،‌ تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات، راهنماها و … مربوطه آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`