استودیوی تلتیل در شرف تعطیلی است، بازی‌های این استودیو از استیم حذف شدند
استودیوی تلتیل در شرف تعطیلی است، بازی‌های این استودیو از استیم حذف شدند استودیوی تلتیل در شرف تعطیلی است، بازی‌های این استودیو از استیم حذف شدند

استودیوی تلتیل در شرف تعطیلی است، بازی‌های این استودیو از استیم حذف شدند

به تازگی بازی‌هایی که توسط استودیوی تلتیل گیمز توسعه یافته‌اند در حال حذف شدن از شبکه‌ی استیم و سایر فروشگاه‌های دیجیتالی می‌باشند. این استودیوی محبوب در شرف تعطیلی است. این استودیو در حال تبدیل کردن تمام سرمایه‌های خود به پول نقد و پرداخت بدهی‌هایش می‌باشد. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

حساب کاربری @Nitomatta در توییتر اشاره کرده است که در صفحات استیم بازی‌های Tales of Monkey Island، Back to the Future: The Game، The Walking Dead و سایر بازی‌ها، دیگر دکمه‌ی خرید وجود ندارد. به نظر می‌رسد برخی از بازی‌های دیگر مانند Batman، The Wolf Among Us و Game of Thrones هنوز برای خرید در دسترس هستند.

مطابق گزارشی که از GameDaily منتشر شده است استودیوی تلتیل در حال “رسیدگی به وظایف” می‌باشد. این کار، روندی مشابه ورشکستگی است که تنها با لحنی لطیف‌تر بیان شده است. روند تبدیل کردن سرمایه‌های این استودیو به پول و پرداخت بدهی‌های آن توسط شرکتی مشاوره‌ای به نام Sherwood Partners انجام می‌گیرد.

مؤسس شرکت Odin Law & Media یعنی آقای Brandon Huffman در این باره توضیحاتی را ارائه کرده است:

ممکن است یک شرکت بدون این که ورشکسته شود، تصمیم بگیرد که از کسب و کار خارج شود. این بدان معناست که تنها کاری که شرکت مورد نظر برای خروج از کسب و کار باید انجام دهد این است که کسی را پیدا کند تا در ازای دارایی‌های شرکت، به شرکت پولی بپردازد و شرکت مورد نظر نیز از این پول برای تسویه حساب با بدهکاران استفاده کند یا این که شرکت از جیب خودش پول بدهکاران را بپردازد.

به عبارت دیگر دارایی‌های شرکت فروخته می‌شود تا پول بدهکاران پرداخت گردد. در ابتدا تصور می‌شد که استودیوی تلتیل با اعضای اصلی خود که ۲۵ نفر بودند به کار خود ادامه خواهد داد. این صحبتی بود که با انتشار خبر بسته شدن ناگهانی استودیوی تلتیل در ماه سپتامبر، مدیر ارشد اجرایی این استودیوی یعنی Pete Hawley اعلام کرده بود.

از آن زمان تا کنون استودیوی تلتیل به صورت مخفیانه بخشی از کارمندان خود را اخراج کرده است. یکی از کارمندانی که اخراج شده است به GameDaily گزارش داده است که بیمه‌ی درمانی بازنشستگی کارمندان در تاریخ ۳۰ نوامبر به پایان خواهد رسید.

این بیمه که کارمندان استودیوی تلتیل به آن پول پرداخت می‌کردند COBRA نام دارد. این استودیو دیگر خدمات آن را به کارمندانش ارائه نمی‌دهد. اکنون که دارایی‌های شرکت برای پرداخت بدهی‌ها به فروش گذاشته شده است، این بیمه به طور رسمی لغو شده است. قابل ذکر است که بسیاری از کارمندان استودیوی تلتیل به علت نقض قانون WARN Act از این استودیو شکایت کرده‌اند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید خودتان گزارش GameDaily را مطالعه فرمایید. خلاصه‌ی این گزارش همان چیزی است که با انتشار اخبار ناگوار در ماه سپتامبر، همه تصورش را می‌کردیم و شاید هم بدتر از تصورات ما. تا زمانی که یک شرکت جدید آی پی‌ها و سایر مواردی را که استودیوی تلتیل به فروش گذاشته است بخرد هیچ کس قادر به خریداری بازی‌های تلتیل نخواهد بود.

تا اینجای کار تنها میدانیم که استودیوی Skybound Games ادامه‌ی توسعه‌ی آخرین فصل بازی  The Walking Dead: The Final Season را بر عهده دارد و احتمالاً تا پایان سال جاری ساخت این بازی را به پایان برساند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`