دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
83
PC
(Metacritic)
80
PS4
(Metacritic)
82
XONE
(Metacritic)
خانه » Steam از تصمیم عرضه‌ی انحصاری Metro Exodus انتقاد کرد

Steam از تصمیم عرضه‌ی انحصاری Metro Exodus انتقاد کرد

Steam

متاسفانه با خبر شدیم که عنوان مورد انتظار Metro Exodus به‌صورت انحصاری بر روی فروشگاه اپیک استور منتشر می‌شود. سازندگان این بازی در استدیو‌ی دیپ سیلور به‌صورت ناگهانی این تصمیم را گرفتند و این خبر باعث تعجب خیلی‌ها از جمله Steam شد. در ادامه استیم نسبت به این عمل سازندگان انتقاداتی کرد و این کار را برخلاف نفع مشتریان دانست. برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

پس از عرضه‌ی بسیار موفق و پر سود عنوان فورتنایت توسط اپیک گیمز٬ این شرکت تصمیم به سرمایه گذاری بر روی ساخت یک فروشگاه بازی همانند Steam کرد. برای این که این فروشگاه عضو گیری بهتری داشته باشد٬ اپیک استور شرایط خوبی را برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان در نظر گرفت. سازندگان با انتشار بازی بر روی اپیک استور٬ نسبت به پلتفرم استیم درصد بیشتری از سود را دریافت خواهند. همچنین عناوین زیادی نیز بر روی اپیک استور رایگان شدند. در ادامه به نظر می‌رسد این شرکت تصمیم به خرید انحصار پخش عناوین مطرح را دارد که یکی از آن‌ها بازی مورد انتظار Metro Exodus است که توسط استدیو‌ی دیپ سلیور ساخته می‌شود. همچنین این عنوان در شرف انتشار است.

به‌نظر می‌رسد که این حرکت اصلاً مورد پسند پلتفرم Steam نبوده است. به هر حال این تصمیم بسیار دیر گرفته شد. همچنین این تصمیم باعث نارضایتی مشتریان استیم و کسانی که قصد خرید از این پلتفرم را داشتند شد. پس از این اتفاق استیم در صفحه‌ی بازی مترو اگزدوس اعلامیه‌ای را منتشر کرد که بیانگر عرضه‌‌‌ی دیر هنگام بازی بر روی این پلتفرم می‌باشد. همچنین در ادامه‌ی اعلامیه ذکر شده بود کسانی که بازی را تا به امروز پیش خرید کرده اند این محصول را دریافت خواهند کرد و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. این کمپانی اعلام داشت که این تصمیم سازندگان برای مشتری‌ها نامنصفانه است. این بازی برای مدت طولانی‌ای در استیم موجود بود و حال با این تصمیم ناگهانی تنها کسی که ضرر می‌کند مشتریان بازی خواهند بود. اعلامیه استیم بدین شکل نوشته شده بود:

ما فکر می‌کنیم که این تصمیم‌گیری ناگهانی سازندگان٬ برای مشتریان Steam بی‌انصافی است. مخصوصاً پس از این مدت که بازی برای پیش خرید موجود بود. ما از تمام مشتریان و استفاده کنندگان استیم که فکر می‌کردند بازی در پانزدهم فوریه قابل دریافت می‌باشد عذر خواهی می‌کنیم. ما نیز به‌تازگی از چنین خبری آگاه شدیم و مدت کوتاهی برای اطلاع رسانی داشتیم.

استور اپیک گیمز روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد و توانسته تا به امروز مشکلات زیادی را برای Steam و شرکت ولو به‌وجود آورد. ولی هنوز فروشگاه نتوانسته به قابلیت‌‌های Steam و امکاناتی که این پلتفرم در اختیار بازی کنندگان قرار می‌دهد٬ برسد. چندی پیش نیز خبری راجع به عرضه‌ی عنوان جدید یوبی سافت یعنی دیویژن ۲ به‌صورت انحصاری بر روی اپیک استور بودیم. امیدواریم که این رقابت کاملاً سالمانه پیش رود و باعث پیشرفت هر دو شرکت و افزایش منافع بازی سازان و مصرف کنندگان شود. چیزی تا به انتشار عنوان Metro Exodus نمانده است. این بازی در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سال جاری برای اکس باکس وان٬ پلی استیشن ۴ و پلتفرم کامپیوتر‌های خانگی عرضه می‌شود. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>