خانه » اطلاعات و شایعات پیرامون بازی Starfield

اطلاعات و شایعات پیرامون بازی Starfield

Starfield

قبلا در آگوست سال ۲۰۱۷ روزنامه‌ها متوجه مجموعه اخباری در سایت ۴chan شدند. این پست که به تفصیل در مورد پروژه‌های فعلی و آینده Bethesda صحبت کرده بود، شامل یک عنوان جدید به نام Starfield نیز بود که جدا از Elder Scrolls 6 ذکر شده بود. اتفاقاً دو ماه پیش از آن نیز شایعه‌ی وجود Starfield مطرح شده بود ولی کمپانی Bethesda، کنفرانس E3 سال پیش را بدون بردن هیچ نامی از این عنوان به پایان رساند و بدین سبب همه از این شایعه صرف نظر کرده و آن را منتفی تلقی کردند؛ اما یک ماه پیش بود که آقای Todd Howard، یکی از سازندگان بازی در این کمپانی تایید کرد که ناشران در حال کار بر روی دو عنوان جدید هستند ولی در این مورد به هیچ اسمی اشاره نکرد. در عین حال با نزدیک بودن مراسم E3 به نظر می‌رسد بالاخره شاهد اعلام رسمی این عناوین باشیم. در این مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات موجود از Starfield را با شما در میان بگذاریم. ضمنا در حال حاظر از این عنوان به جز یک سری شایعه و اطلاعات رسمی بسیار کم، چیزی در دسترس نیست پس تمام شایعات را به راحتی باور نکنید.

نام تجاری

در سال ۲۰۱۳، کمپانی مادر بتزدا یعنی ZeniMax یک نشان تجاری برای Starfield به ثبت رساند. حدس و گمان روزنامه‌ها این بود که احتمالا این عنوان نام یک بازی ویدئویی باشد. این نشان تجاری شامل تمامی سیستم‌ها و کنسول‌ها بوده ولی به هیچ جزئیاتی اشاره نشده است. اگر مایلید نگاهی به این نام تجاری بیندازید، میتوانید به این لینک سری بزنید. در سال ۲۰۱۶، ZeniMax این نشان تجاری را تجدید کرد که آن نیز در این لینک قابل مشاهده است که باز هم فقط به اسم نشان تجاری بسنده شده و از ارائه جزئیات بیشتر خودداری گردیده است.

خب ثبت‌ نام تجاری از طرف کمپانی‌ها به چه معناست؟ متاسفانه چندان معنای خاصی ندارد. در بهترین حالت این اقدام به این منظور صورت می‌گیرد که نامی که یک ناشر به عنوان ایده برای پروژه‌ی بعدی ساخت بازی انتخاب می‌کند، توسط گروه دیگری مورد استفاده قرار نگیرد. حال چه این عنوان به مرحله بهره برداری برسد یا خیر.

اگر تا زمان انقضا این نشان تجاری، پروژه به اتمام نرسد کمپانی باید آن را دوباره برای مدت بعدی تجدید کند. البته این اقدام صرفاً در مورد نام بازی صورت می‌گیرد و صحبتی از مفهوم و کانسپت بازی در میان نیست. هدف از این کار جلوگیری از سردرگمی و همچنین شکایت‌هایی است که ممکن است برای استفاده از نام مشابه گریبان‌گیر کمپانی‌ها شود.

اخبار درز شده و شایعات در مورد Starfield

پس از صحبت در مورد نام و نشان تجاری نوبت به اخباری می‌رسد که در سال ۲۰۱۷ پیرامون پروژه‌های بتزدا از سایت ۴chan به بیرون درز کرد. پست مورد نظر بلافاصله از این سایت حذف شد ولی کاربران سریعاً قبل از پاک شدن آن اقدام به ذخیره اطلاعات درز شده کردند تا حذف پست نیز سودی به حال این کمپانی نداشته باشد. ابتدا با هویت افرادی که ادعا می‌کنند این اطلاعات را درز داده‌اند آشنا می‌شویم. آن‌ها از برنامه نویسان دائمی بتزدا هستند و سال‌ها برای این کمپانی کار کرده‌اند ولی با اذعان به این که بهترین شغل زندگی‌شان را در کمپانی بتزدا تجربه کرده‌اند ولی از مخفی کاری این شرکت پیرامون عناونین جدید به ستوه آمده اند. به نظر می‌رسد کسانی که اقدام به درز این اطلاعات کردند، انتظار داشتند کمپانی به طور رسمی اقدام به تایید این اطلاعات کند ولی هیچ خبری از سمت بتزدا به گوش نرسید.

بر اساس این اطلاعات، بازی Starfield که جدا از عنوان The Elder Scroll VI ذکر شده است، شامل مسافرت‌های فضایی، جهان‌های اصلی و جهان‌های تصادفی خواهد بود. طبق گفته این افراد میتوان گیم‌پلی این بازی را از نظر ساخت جهان‌های تصادفی با ماینکرفت مقایسه کرد که می‌توانید در آن در هر نقطه از جهان تصادفی شروع به ساخت شهرها کنید.

اما بازی Starfield داستان غنی‌تر، مراحل بیشتر و کاراکتر‌های افزون‌تری نسبت به ماینکرفت خواهد داشت. در واقع همانند بازی Fallout 4 ، جمعی ۱۲ نفره از همراهان که طراحی کاراکتر آن‌ها به خوبی انجام شده، با شما خواهند بود . در مورد مراحل نیز بازی Starfield بر حسب اینکه به کدام حزب می‌پیوندید، ۵ مسیر متفاوت برای مراحل گیم خواهد داشت. حتی اگر بازیکنان تمایل به عضویت در حزبی نداشته باشند، گزینه ای نیز برای آن تعبیه شده است. کاراکتر‌های موجود در بازی طیف متنوعی از نژاد‌های موجودات بیگانه ( از جمله نژاد ربات مانند ) را شامل می شوند که همگی در ظاهر به انسان‌ها شباهت دارند و شما قادر خواهید بود کنترل بیشتر آن‌ها را در دست بگیرید.

در این اطلاعات اشاره‌ی چندانی به مبارزات نشده است. تنها چیزی که ذکر شده این است که مبارزات گیم بیشتر با سلاح‌های سرد سبک همچون چاقو و دشنه انجام خواهد شد. کاربری که این اطلاعات را لو داد تاریخ عرضه آن را نیز سال ۲۰۱۷ پیش بینی کرده بود که به واقعیت مبدل نشد. آیا میتوان این اطلاعات درز شده را جدی گرفت؟ از آنجایی که نمی‌توانیم هویت درزکننده را به طور موسق تایید کنیم، تنها دقت در خود اطلاعات می تواند راه گشا باشد. احتمال اینکه بتزدا چنین گیمی را که شبیه نسخه‌ی فضایی Elder Scrolls است، بسازد چندان دور از انتظار به نظر نمی‌آید. البته باید اشاره کرد این اطلاعات کاملا مبهم هستند و ممکن است برای هر عنوان جدید نقش آفرینی که این کمپانی می‌سازد نیز صدق کنند.

به علاوه کاملا آشکار است که بازی Starfield هنوز در مراحل اولیه توسعه به سر می‌برد و طبیعتا توسعه دهنده‌ی آن نیز قادر نخواهد بود در مورد جزئیات آن نظر بدهد. احتمالا علت اینکه بتزدا به این شایعات واکنش نشان نداده است نیز همین باشد. فردی که پست اطلاعات درز شده را منتشر کرد، گفته است توسعه دهندگان هنوز فرایند طراحی موجودات بیگانه بازی و سیستم ساخت مستعمره را به اتمام نرسانده‌اند.

اکنون ۹ ماه از زمان درز این اطلاعات می‌گذرد و احتمال می‌رود بازی Starfield در مراحل توسعه جلوتر رفته باشد ولی جالب است بدانید از آن زمان تا کنون هیچ خبری از فردی که اطلاعات را لو داد، به گوش نرسیده است.

اخبار رسمی در مورد Starfield

در آخر می‌رسیم به جدیدترین اخبار رسمی که در مورد این بازی منتشر شده است. در تاریخ ۱۴ مارس امسال کارگردان بازی‌های ویدئویی در کپانی بتزدا طی مصاحبه‌ای در این مورد صحبت کرد که چه احساسی از بودن در صنعت خلاق بازی‌های ویدئویی دارد و چگونه این صنعت زندگی افراد دخیل در این حوزه را تحث تاثیر قرار داده است.

در طی این مصاحبه او همچنین اعلام کرد بتزدا بر روی دو بازی کار می‌کند که در مراحل عمیق توسعه قرار دارند و یکی از آن‌ها با یک موتور جدید ساخت بازی به مراحل پیش از تولید رسیده است. منظور او از مراحل پیش از تولید به طور واضح مشخص نیست ولی این را می‌دانیم که به احتمال قوی این عناوین به زودی اعلام خواهند شد.

این دو بازی ممکن است در E3 امسال معرفی شوند ولی بدلیل استفاده از موتور جدید احتمالا به این زودی‌ها شاهد تصاویر داخل گیم نخواهیم بود زیرا هر چقدر هم که مراحل دیگر ساخت بازی کامل باشند،استفاده از یک موتور جدید ساخت بازی مستلزم صرف زمان زیادی است.

کی منتظر Starfield باشیم؟

اگر شاهد معرفی این عنوان در مراسم E3 نباشیم، دیگر نمی‌توان حدس دقیقی در مورد آن داشت ولی با توجه به صحبت‌های بتزدا در مورد دو گیم در حال ساخت، می توان به مراسم E3 خوش بین بود. در عین حال با توجه به نبود اطلاعات کافی، ممکن است یک سال و شاید حتی دو سال هم معرفی آن طول بکشد. این اتفاق ممکن بود برای Fallout 4 و Doom نیز پیش بیاید ولی آن‌ها نیز در همان سالی که حرف‌هایی در موردشان مطرح بود، معرفی شدند.

چرا بتزدا باید به ساخت این بازی اقدام کند؟

از آن جایی که بتزدا همیشه در ساخت فرنچایز‌های جدید فعال بوده است، شروع  سری Starfield نیز تعجب‌آور به نظر نمیاید. کمپانی بتزدا در اکثر ژانر‌های بازی سازی به خصوص علمی تخیلی صاحب نام بوده است. همین سال پیش بود که بازی Prey در اختیار عموم قرار گرفت و م مشابه سری BioShock در فضا بود.

شاید از خود بپرسید چرا بتزدا فورا بعد از اطلاعات لو رفته، این عناوین را برای همگان معرفی نکرد؟ علت آن مشخص است. این عنوان همچنان در مراحل اولیه توسعه به سر می برد. حتی ممکن است پروژه‌ی نهایی اصلا Starfield نام نداشته باشد.

دوست داریم این بازی چگونه باشد؟

جواب این سوال کمی مبهم است چون دقیقا سبک این بازی احتمالی را نمی‌دانیم البته به سبب ذکر کلمه‌ی ستاره در اطلاعات رسمی احتمال می‌رود این عنوان، علمی تخیلی باشد. پس سوال بهتر این است که میخواهیم فرنچایز جدید بتزدا چگونه باشد؟ و در پاسخ به این سوال نیز باید گفت این به سلیقه هر بازیکن بستگی دارد. آیا خواهان یک سری جدید در سبک Fallout هستید یا Elder Scrolls ؟ آیا دوست دارید این عنوان علمی تخیلی باشد یا سبک دیگری را ترجیح می‌دهید؟

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.