خانه » شایعه: توسعه‌ی Splinter Cell و Assassin’s Creed برای Oculus

شایعه: توسعه‌ی Splinter Cell و Assassin’s Creed برای Oculus

Splinter Cell

به نظر می‌رسد که فیس بوک به دنبال گسترده‌تر کردن لیست بازی‌های Oculus می‌باشد. به تازگی شایعه‌ای مبتنی بر همکاری یوبی سافت برای این امر در فضای مجازی پیچیده شده است. بر اساس این شایعه، فیس بوک با یوبی سافت قراردادی بسته تا عناوین انحصاری برای این پلتفرم عرضه کند. بدون شک عرضه‌ی انحصاری نسخه‌ی جدید اسپلینتر سل (پس از این همه سال انتظار) برای Oculus نا امیدی بزرگی برای طرفداران همیشگی این فرنچایز خواهد بود. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

بر اساس شایعات جدیدی که در فضای مجازی پیچیده شده، فیس بوک با کمپانی یوبی سافت قراردادی بسته. یوبی سافت هم در صدد توسعه‌ی نسخه‌ی مخصوصی از مجموعه بازی‌های اسپلینترل سل و فرقه‌ی قاتلین (Assassin’s Creed) به صورت انحصاری برای هدست واقعیت مجازی Oculus بر آمده است. به نظر می‌رسد که خود شخص مارک زاکر برگ (مدیر اجرایی فیس بوک) برای ساخت بازی‌های انحصاری این پلتفرم پافشاری کرده است. همین ابتدای مطلب عرض می‌کنم، این حرف‌ها و اطلاعات همگی شایعه هستند و هنوز از هیچ منبع معتبر و یا طرفین معامله خبر رسمی‌ای منتشر نشده است. به عبارتی دیگر، هیچ کدام از کمپانی‌ها، موضوع مذکور را تایید و یا تکذیب نکرده اند. در ادامه توجه شما را به واکنش فیس بوک نسبت به عناوین انحصاری Oculus و همکاری برای توسعه‌ی آن‌ها جلب می‌نمایم:

واکنش مردم و بازخورد مخاطبان نسبت به Oculus Quest و Rift S فوق العاده بوده است. در حال حاضر نمی‌توانیم نظری راجع به همکاری با دیگر کمپانی‌های بازی ساز برای توسعه‌ی عناوین انحصاری دهیم. اما این را بدانید که ما تمرکز خود را برای افزایش لیست بازی‌های این پلتفرم جمع آوری کرده ایم. برنامه‌های زیادی برای افزایش مخاطبان (در سال‌های آینده)‌ داریم.

بدین ترتیب شایعه‌ی مذکور از سمت فیس بوک تایید و یا تکذیب نشد. سوال بعدی که برای مخاطبان پیش آمده، این است که با فرض درست بودن شایعه، یوبی سافت قصد ساخت بازی جدیدی از فرنچایز‌های نام برده شده را برای Oculus را دارد و یا ورژن واقعیت مجازی عناوین گذشته را برای پلتفرم فیس بوک منتشر می‌کند؟ سال‌هاست که طرفداران مجموعه بازی‌ اسپلینتر سل، خواستار نسخه‌ی جدید از فرنچایز مخفی کاری مورد علاقه‌شان هستند. همچنین شایعات بسیاری درباره‌ی در دست ساخت بودن قسمت جدیدی از اسپلینتر سل در فضای مجازی پیچیده شده است. آیا طرفداران خواستار نسخه‌ی جدیدی از بازی برای Oculus و با پشتیبانی از تکنولوژی واقعیت مجازی هستند؟ بعید می‌دانم. چندی پیش وب سایت خبری – تحلیلی IGN مصاحبه‌ای با رئیس کمپانی فرانسوی یوبی سافت تدارک دید. در این مصاحبه درباره‌ی آینده‌ی اسپلینتر سل و دلیل غیبت ۶ ساله‌ی آن پس از انتشار نسخه‌ی آخر (بلک لیست) صحبت شد.

در حال حاضر، فیس بوک دو نسخه‌ی متفاوت از Oculus را عرضه کرده است. اولین آن‌ها the Oculus Rift S و دیگری Oculus Quest می‌باشد. با خرید آن‌ها لازم به تهیه‌ی سخت افزار‌های جانبی برای تجربه‌ی بازی‌های مخصوص این پلتفرم نیستید. قیمت هدست‌ها نیز ۴۰۰ دلار می‌باشد. این هدست‌ها در ایران طرفدار چندانی ندارند و به سختی می توان آن‌ها را پیدا کرد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>