فیل اسپنسر از بهبود اوضاع استور ویندوز صحبت می‌کند
فیل اسپنسر از بهبود اوضاع استور ویندوز صحبت می‌کند فیل اسپنسر از بهبود اوضاع استور ویندوز صحبت می‌کند

فیل اسپنسر از بهبود اوضاع استور ویندوز صحبت می‌کند

فیل اسپنسر ، رئیس سابق ایکس باکس در شرکت مایکروسافت، سال گذشته به سِمت رهبر ارشد تیم منصوب شد و اکنون به طور مستقیم به عنوان نایب رئیس اجرایی بخش بازی به رئیس ارشد اجرایی شرکت مایکروسافت یعنی Satya Nadella گزارش می‌دهد. اسپنسر قبلا اعلام کرده بود که صنعت گیم دیگر بخش کوچک و بی اهمیتی برای مایکروسافت نیست و به لطف تلاش‌های شخص Nadella این صنعت رشد روز افزونی دارد و اهمیت ایکس باکس برای مایکروسافت نسبت به گذشته چندین برابر شده است. در ادامه ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

بعد از مراسم E3 2018 اخبار زیادی از فیل اسپنسر شنیده نشده است. او اخیرا حضور مختصری در رویداد ویژه‌ی زنده‌ی Xbox: X018 در مکزیکو سیتی داشته است و سخنرانی کوتاهی در این رویداد انجام داده است. جالب ترین و مهمترین بخش صحبت‌های او به وضعیت بازی‌های ویندوز بر روی رایانه‌های شخصی اشاره داشت.

وقتی از او درباره ی برنامه های آینده‌اش برای مایکروسافت پرسیده شد او پاسخ داد که قصد دارد تمرکز اصلی‌اش را بر روی بهبود استور ویندوز (که هم اکنون با نام مایکروسافت استور شناخته می‌شود) قرار دهد و آن را تبدیل به فضای مناسبی برای بازی بازان کند. او گفت:

 فکر می‌کنم کارهای زیادی در رابطه با ویندوز داشته باشیم. من تعهد کاری شدیدی نسبت به ویندوز دارم و همیشه به بازخوردهای مردم درباره‌ی استور ویندوز گوش می‌دهم. قرار است نقش رهبری من بر استور ویندوز گسترش یابد و آن را تبدیل به فضای مناسبی برای بازی بازان کنم. می‌دانم بازیکنان همیشه دوست دارند بهترین چیزی که در توان ما وجود دارد را بشنوند و ما همان چیز را به آنان ارائه کنیم. مطمئنا پیمودن این مسیر برای ما هم لذت بخش خواهد بود.

این اولین باری نیست که فیل اسپنسر درباره‌ی استور ویندوز صحبت می‌کند. در گذشته هم برخی از مخاطبان بازخوردهای منفی‌ای را نسبت به استور ویندوز اعلام کرده بودند. در ماه ژوئن ۲۰۱۷ در جریان مراسم E3 همان سال فیل اسپنسر حرف‌های مشابهی درباره‌ی استور ویندوز زده بود اما از آن زمان تا کنون استور ویندوز بهبود قابل توجهی نداشته است.

این تصمیم فیل اسپنسر برای سرمایه گذاری بر روی استور ویندوز و تخصیص زمان اختصاصی بیشتر به آن نشان می‌دهد که نتایجی که تا کنون از این بخش از مایکروسافت به دست آمده راضی کننده نبوده است. به نظر می‌رسد او اکنون پا به میدان گذاشته است تا شخصا اوضاع را به دست گیرد و آن ها را سر و سامان دهد.

این گفته‌ها با توجه به گزارشی که چندی پیش در باب پیوستن استودیوهای inXile و Obsidian به استودیوهای بازی سازی مایکروسافت منتشر شد، منطقی به نظر می‌رسد. هر دوی این استودیوها طی سال‌های طولانی توانسته‌اند طرفداران زیادی را از جامعه‌ی پی سی بازها جذب کنند و اگر مایکروسافت نمی‌خواهد این دو مهره‌ی ارزشمند را از دست بدهد بهتر است هر چه زود تر اوضاع استور ویندوز را سر و سامان بخشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`