خانه » دلایل غیبت Sony در E3 2019 از زبان خود شرکت

دلایل غیبت Sony در E3 2019 از زبان خود شرکت

Sony

حدود چهار ماه پیش بود که شرکت سونی٬ غیبت خود را در مراسم بزرگ E3 2019 اعلام کرد. خیلی از طرفداران شوکه و خیلی دیگر ناامید شدند. برخی دلیل این غیبت را معرفی کنسول نسل نهمی Sony یعنی پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ می‌دانستند. حال صحبت‌هایی در این باره با یکی از دست‌ اندر کاران این شرکت کنسول ساز شده است تا دلایل غییبت در این مراسم مشخص شود. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

آقای «شاون لیدن» اطلاعات جدیدی درباره‌ی غیبت Sony در مراسم E3 2019 منتشر کرده است. وی یکی از دلایل اصلی غیبت را وجود نداشتن بازی خاصی برای معرفی در این مراسم توضیح داده. برخی از طرفداران این شرکت از روندی که توسط آن در این مراسم گرفته شده بود ناراضی بودند و نسبت به سیاست‌های معرفی سونی انتقاداتی وارد کردند. خبر حضور نداشتن Sony در E3 2019 مانند بمب٬ در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی پیچید و باعث سوالات زیاد و بی‌پاسخی از سمت منتقدین و علاقه مندان گردید. به‌تازگی شبکه‌ی Cnet مصاحبه‌ای با یکی از دست اندر کاران بخش سرگرمی کمپانی سونی ترتیب دیده است. همان‌طور که ذکر کردم لیدن در این مصاحبه درباره‌ی غیبت کمپانی در مراسم توضیحاتی می‌دهد.

او اعلام داشت که شرکت نکردن سونی در E3 2019 ضروری بود. لیدن در ادامه اظهار کرد که:

زمانی که مراسم E3 در سال ۱۹۹۵ آغاز به‌کار کرد٬ تمرکز بیشتری بر روی خرده فروشان و روزنامه نگاران داشت. اگر بخواهم بهتر برایتان توضیح بدم باید بگویم که در ابتدا در این مراسم خرده فروشان برای نمایش بازی‌های جدیدی که منتشر شده بود و بر روی فروشگاه آن‌ها عرضه می شد٬ شرکت می‌کردند. از آن طرف خبرنگاران نیز از این موارد و تکنولوژی و بازی‌های جدیدی که در مراسم دیده بودند مقاله‌هایی تهیه می‌کردند که با چاپ آن‌ها بتوانند مردم را آگاه کنند. خب آن زمان اینترنتی وجود نداشتند و خود مردم نمی‌توانستند به شکل امروزی از اخبار مطلع شوند و یا حتی مراسم را مشاهده کنند. پس تنها وظیفه‌ی Sony ساخت یک نمایش تجاری برای این صنعت پرطرفدار (صنعت بازی‌های کامپیوتری) بود.

لیدن در ادامه‌ی صحبت‌هایش درباره‌ی شرایط مراسم E3 با وجود اینترنت و پیشرفت تکنولوژی اشاره کرد. این که چگونه این مراسم تغییر کرد و نقش خرده فروشان در آن کم رنگ شد. توجه شما را به ادامه‌ی صحبت‌های وی جلب می‌کنم:

مراسم E3 در امروزه٬ تغییرات بسیاری را به خود دیده است. کمتر شاهد خرده فروشانی هستیم که محصولات و بازی‌های کامپیوتری را در فروشگاه‌های خود تبلیغ می‌کنند٬ که خود این مسئله یکی از پایه و اساس‌های این مراسم بود. به‌علاوه مراسم E3 به‌صورت سالانه در ماه ژوئن رخ می‌دهد که زمان مناسبی برای خرده فروشان نیست. در حال حاظر شرکت Sony مراسم مخصوصی را برای خود درنظر گرفته‌ است که Destination PlayStation نام دارد و در ماه فوریه اجرا می شود. در این مراسم ما تمام خرده فروشان و همکاران استدیو‌های third-party خود را دعوت می‌کنیم تا گزارش سالانه‌‌ای را بدهیم. البته ناگفته نماند که ماه‌های ژوئن و و فوریه نزدیک به تعطیلات هستند و مقداری برای تصمیم‌های خرید نامناسب اند و به همین دلیل می‌توان گفت بازار خرده فروشان مقداری کساد شده است. از آن طرف روزنامه‌ نگاران نیز نقش پر رنگی مثل سابق ندارند و حضور آن‌ها در مراسم کم رنگ‌تر شده است. بلاخره با وجود اینترنت و شبکه‌های مجازی و اجتماعی مردم دیگر برای کسب اطلاعات٬ وابسته به روزنامه‌ نگاران نیستند.

صحبت‌های لیدن تا به اینجای کار بیشتر درباره‌ی تغییرات حاصله در این مراسم بود. اما این تغییرات زیاد متناسب نبوده و به‌نظر او از اهمیت نمایش کاسته است. وی اعلام کرد که E3 مراسمی برای فعالیت‌های تجاری بود ولی امروزه شاهد فعالیت‌های تجاری زیادی در آن نیستیم. وی در ادامه ی صحبت‌های خود ذاکر شد که:

امروزه مراسم E3 تبدیل به نمایشی شده که طرفداران بازی‌های مختلف٬ انتظار معرفی عناوین میخکوب کننده را دارند و سیاست‌های شرکت Sony براس ساخت بازی‌های کامپیوتری با چنین الگویی تطابق ندارد. سیاست شرکت ما ساخت عناوین کم ولی بزرگ‌ و جاه طلبانه‌ می‌باشد و طبق این حرف باید اعلام کنم که ژوئن ۲۰۱۹ وقت مناسبی برای اجرای نمایشی مناسب از سمت سونی در مراسم E3 نبود زیرا حس می‌کردیم که بازی جدیدی برای عرضه نداریم. وقتی کنفرانسی در این مراسم ایجاد می‌شود٬ طرفداران به سمت سالن نمایش یورش می‌برند و تنها به این فکر می کنند که شرکت برگزار کننده‌ی کنفرانس چه خبر خوب و بزرگی برای آن‌ها دارد. خب ما در ژوئن ۲۰۱۹ مورد خاصی برای معرفی نداشتیم و بهتر است که در آن شرکت نکنیم.

اما این پایان سخن‌های لیدن نبود. وی معتقد بود که مراسم E3 باید چیزی شبیه به مراسم Comic-Con شود.

نمی شود مراسم E3 جایی نباشد که مخاطبین برای شنیدن بمب‌های خبری حضور یابند؟ این مراسم می‌تواند مکانی باشد که طرفداران٬ موفق به ملاقات با سازندگان بازی‌های مورد علاقه‌ی خود بشوند.

اگر کمی به صحبت‌های لیدن فکر کنیم٬ شاید بتوان گفت که کمی حق با اوست. مراسم E3 از حالت تجاری خود خارج شده است. البته بسیاری از ناشرین عناوین مورد انتظار خود را در این مراسم معرفی می‌کنند اما مشکل گم شدن هویت این مراسم و نامعلوم بودن هویت آن می‌باشد. اگر شرایط بدین ترتیب پیش برود ممکن است ناشران بزرگ دیگری نیز مانند Sony در مراسم غیبت کنند.

در انتها به‌نظر نمی‌رسد Sony و پلی استیشن موارد معرفی نشده‌ی زیادی برای ۲۰۱۹ داشته باشند. البته عناوینی مانند Days Gone (که اخبراً اخبار و تریلر‌های بسیار زیبایی از این عنوان منتشر شده که با مراجعه به این لینک می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید)٬ در شرف انتشار هستند. ممکن است شاهد عرضه‌ی عناوینی مانند Death Stranding و The Last of Us: Part II و Ghost of Tsushima در سال ۲۰۱۹ باشیم. اما نظر شما چیست؟ آیا با لیندن موافق هستید و به‌نظرتان مراسم E3 نیاز به تغییر روند دارد و یا از روند حال حاظر این مراسم راضی می باشید؟ نظرات خود را در کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

رای بدهید!

0 1

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>