خانه » تولید بازی های فیزیکی پلی استیشن ویتا متوقف خواهد شد

تولید بازی های فیزیکی پلی استیشن ویتا متوقف خواهد شد

سرانجام سونی اعلام کرد که تولید بازی‌های فیزیکی پلی‌استیشن ویتا متوقف خواهد شد. شعبه‌های اروپایی و آمریکایی این شرکت یک اعلامیه منتشر کردند که به توسعه دهندگان و تولید کنندگان بازی این خبر را اطلاع رسانی کنند. در طی چند سال اخیر عرضه بازی‌های فیزیکی ویتا بسیار کم شده است و تنها برخی تولیدکنندگان خاص این بازی‌ها را عرضه می‌کردند. این کنسول در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد و جایگزینی برای پلی‌استیشن قابل حمل بود. هرچند تا سال ۲۰۱۲ نتوانست موفقیتی در آمریکا به دست بیاورد. این کنسول دستی در ابتدا به علت اینکه عرضه قوی داشت و برخی عناوین مانند Uncharted: Golden Abyss به صورت اختصاصی برای آن منتشر می‌شند، موفق بود. اما سونی به سرعت به علت شروع ضعیف ایکس باکس وان در عرضه، به سوی پلی استیشن ۴ تغییر مسیر داد تا در فروش کنسول‌ها یکه تازی کند.

در حالی که کنسول ویتا توسط توسعه دهنده اصلی آن ترک شده بود با این حال این کنسول توانست راه پرسود خود را پیش از اینکه کنسول نینتندو سوییچ سال پیش عرضه شود از طریق تبدیل شدن به خانه بازی‌های نقش آفرینی و عناوین مستقل پیدا کند. با توجه به اعلامیه سونی، تولید کارت‌های بازی ویتا ۳۱ مارس  ۲۰۱۹ (۱۱ فروردین ۱۳۹۸) متوقف خواهد شد. تمامی شرکت‌هایی که همچنان علاقه دارند باز‌ی‌های فیزیکی تولید کنند باید تا ۲۸ جون (۷ تیر) امسال نسبت به اعلام درخواستشان اقدام کنند. در حالی که تولید فیزیکی بازی‌ها متوقف می‌شود اما تولیدکنندگان می‌توانند بازی‌های خود را به صورت دیجیتالی در پلتفرم سونی منتشر کنند.

با وجود اینکه این خبر برای هواداران پرشور پلی استیشن ویتا ناراحت کننده است اما این موضوع غیرقابل انکار است که با عرضه نینتندو سوییچ درآمد ویتا به میزان قابل توجه‌ای کاهش پیدا کرد. اخیراً، تعدادی از تولید کنندگان کوچک نسخه‌های فیزیکی از عناوین دیجیتالی منتشر شده را  برای کلکسیون‌دارها به بازار عرضه کردند. این روش کسب و کار پرسودی به نظر می‌رسد گرچه اکثر این عناوین تنها هزاران نسخه فروش داشته‌اند. پلی استیشن ویتا به آرامی در حال خارج شدن از صحنه بازی‌ است. به غیر از چند بازی مستقل، به ندرت برای این کنسول دستی سونی بازی قابل توجه‌ای منتشر شده است. لازم به ذکر است که سونی اعلام نکرده است که کارت‌های فیزیکی بازی در ژاپن تولید نمی‌شوند که با توجه موفقیت این کنسول در ژاپن منطقی به نظر می‌رسد.

نوشته شده توسط
عاشق بازی های نقش آفرینی و اکشن اول شخص

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.