خانه » همکاری Sony با ناشران بزرگ برای نسل بعدی

همکاری Sony با ناشران بزرگ برای نسل بعدی

Sony

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت سونی و پر فروش بودن پلی استیشن، بازی‌های انحصاری کنسول (انحصاری موقت و دائم) این کمپانی می‌باشند. همان‌طور که در جریان هستید، به اواخر نسل هشتم نزدیک می‌شویم و کم کم زمان آن رسیده تا خودمان را برای نسل نهم آماده سازیم. رئیس اکس باکس یعنی فیل اسپنسر وعده‌های بسیاری درباره‌ی نسل نهم داده اما سونی همچنان کم حرف باقی مانده است. به تازگی با خبر شدیم که Sony قصد همکاری بیشتر با ناشران بزرگ دنیا را دارد. بر اساس گفته‌ی‌های وال استریت ژورنال، این کمپانی ژاپنی بزرگ در صدد ایجاد روابط صمیمی‌تر بین خود و ناشران بزرگ صنعت بازی‌های کامپیوتریست. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

چندی پیش اطلاعات رسمی از سخت افزار پلی استیشن ۵ منتشر شد. مارک سرنی، در مصاحبه‌ای با وب سایت Wierd اظهار داشت که PlayStation 5 از CPU (ریز پردازنده‌ی مرکزی) نسل سوم رایزن استفاده خواهد کرد. این پردازنده‌ دارای ۸ هسته و معماری هفت نانو متری سری Zen 2 می‌باشد (برای کسب اطلاعات کامل درباره‌ی اطلاعات انتشار یافته درباره‌ی سخت افزا و قبلیت‌های پلی استیشن ۵ به این لینک مراجعه کنید). با گذشت زمان، اطلاعات ما از اقدامات Sony برای نسل نهم افزایش می‌یابد. برای مثال، آگاه شدیم که پلی استیشن ۵ توانایی اجرای بازی‌های پلی استیشن ۴ را نیز دارد.

بر اساس صحبت‌های تاکاشی موچیزوکی، یکی از نویسندگان و خبرنگاران وال استریت ژورنال، کمپانی Sony بر روی ایجاد روابط صمیمی‌تر و قوی‌تر با ناشران بزرگ صنعت بازی‌های کامپیوتری تمرکز کرده است. البته این خبر سورپرایز بزرگی محسوب نمی‌شود. بدون شک بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوت پلی استیشن ۴ عناوین انحصاری بزرگ و بی رقیب بود. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین دلایل رکورد شکنی‌های پلی استیشن ۴ و جلو زدن از رقبای خود، عناوین مختلف انحصاری (چه موقت و چه دائم) باشد.

بسیاری معتقدند که Sony در حال مذاکره با ناشران بزرگ، برای ساخت عناوین انحصاری است. یکی دیگر از نکات قابل توجه گزارش وال استریت ژورنال، اعتقاد مدیران اجرایی بازی‌های مستقل مبتنی بر کم توجهی سونی به بازی‌های مستقل (نسبت به کمپانی نینتندو)‌ می‌باشد. لازم به ذکر است که نینتندو از مارکت بازی‌های مستقل به شدت پشتیبانی می‌کند. این پشتیبانی با عرضه‌ی نینتندو سوییچ پر رنگ‌تر شد و شاهد انتشار عناوین مستقل بسیاری  برای کنسول نینتندو سوییچ بودیم. همچنین نینتدو اسپانسر بسیاری از کنفرانس‌های مربوط به بازی‌های مستقل بوده است.

بر اساس گفته‌های رسمی کمپانی Sony، این شرکت از ساخت بازی‌های مستقل پشتیبانی می‌کند. اما اولیت آن‌ها، ساخت عناوین بزرگ و بهبود روابط با ناشران بزرگ و نامی می‌باشد. سونی معتقد است که مخاطبان کنسول پلی استیشن را خریداری می‌کنند تا بازی‌های انحصاری بزرگ و اعجاب انگیز آن را تجربه کنند، نه عناوینی که به راحتی بر روی گوشی‌های هوشمند هم قابل بازی هستند.

به نظر می‌رسد که سونی قصد ادامه‌ی رویه خود را دارد و پلی استیشن ۵ میزبان انحصاری‌های دائمی و موقت زیادی خواهد بود. چنینی امری می‌تواند بهترین خبر برای طرفداران و مخاطبان شرکت و کنسول مذکور باشد. یکی از توسعه دهندگان اروپایی که به گفته‌ی خودش بر روی عناوین لانچ کنسول پلی استیشن ۵ کار می‌کند٬‌ ادعا داشته که GTA VI به مدت یک ماه در انحصار پلی استیشن ۵ خواهد بود.بد نیست بدانید که چندی پیش، شاهد اظهارات سخن گوی سونی مبنی بر از بین رفتن صفحه‌های لودینگ در پلی استیشن ۵ بودیم. به نظر می‌رسد که SSD های کنسول، از معماری و پهنای باند ویژه‌ای برخوردارند و عملکرد بازی‌ها را چند برابر می‌کنند.  همچنین تحلیل‌گر موسسه‌ی تحقیقاتی Ace یعنی آقای هیدکی یاسودا، اعتقاد دارد که کنسول نسل نهمی سونی در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی و با قیمت ۵۰۰ دلار عرضه می‌شود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به مطلب فوق در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>