خانه » ممکن است گوشی‌های هوشمند جایگزین کنسول‌های خانگی شوند

ممکن است گوشی‌های هوشمند جایگزین کنسول‌های خانگی شوند

ممکن است گوشی‌های هوشمند جایگزین کنسول‌های خانگی شوند

پردازنده‌های کوچک‌تر و قدرتمندتر و اتصال اینترنت سریع‌تر ممکن است در آینده، الگوی صنعت گیم را به طور کلی تغییر دهند. طبق گفته‌های تحلیلگران استراتژی، با ورود گوشی‌های هوشمندی به بازار که محور اساسی آن‌ها بازی کردن است، ممکن است این گوشی‌های هوشمند در آینده با کنسول‌های بازی وارد رقابتی جدی شوند. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

بر اساس گزارش جدیدی که آن‌ها منتشر کرده‌اند، پیشرفت‌های سخت افزاری، پردازش ابری، استریم کردن و اتصال اینترنت ۵G به افزایش شهرت و محبوبیت این گوشی‌های هوشمند، کمک به سزایی خواهد کرد. این اتفاق حتی ممکن است باعث از بین رفتن کنسول‌های خانگی شود چرا که مردم غالباً اگر حق انتخاب داشته باشند، دستگاه‌های کوچک و جمع و جور را به کنسول‌های بزرگ و حجیم ترجیح خواهند داد. پردازش‌های ابری نیز می‌توانند هر ضعفی که ممکن است از جانب سخت افزار این گوشی‌های هوشمند ایجاد شود، جبران کنند.

علاوه بر این، وظایفی که مربوط به رندرینگ و کاهش تأخیر در پردازش بازی‌های ویدیویی است، می‌تواند به عهده‌ی cloud سپرده شود. این قابلیت باعث خواهد شد که چیپست دستگاه بر رو وظایف دیگر تمرکز کند. ۵G به افزایش این قابلیت‌ها کمک خواهد کرد و به شما اجازه می‌دهد حتی اگر در حال رفتن به جایی باشید بتوانید به عناوین بسیاری دسترسی داشته باشید. بدین ترتیب، توسعه دهندگان بازی می‌توانند موانعی را که سخت افزار محدود کنسول‌ها پیش رویشان قرار می‌داد، کنار بگذارند و تجربه‌های جدیدی را خلق کنند که پیش از این ممکن نبود. این چشم انداز که درباره‌ی تغییر در صنعت بازی‌های ویدیویی ارائه شد، مشابه همان تغییراتی است که در صنعت موسیقی و ویدیو نیز رخ داد، سرویس‌های بر پایه‌ی استریم جایگزین نوارهای کاست و دیگر ابزار ذخیره سازی شدند.

هرچند این تغییر بسیار محتمل و قابل دسترسی خواهد بود، اما روند گذر از این تغییر بسیار کند صورت خواهد گرفت و به زمان زیادی نیاز خواهد داشت. اول از همه تکنولوژی ۵ جی که به علت سرعت بالای آن یکی از نیازهای اساسی در رخ دادن این اتفاق است، برای اینکه به طور اساسی جا بیفتد و بتوان از آن استفاده کرد به مدت زمان چند ساله‌ای نیاز دارد. حتی بعد از این که ۵G شهرت کافی خود را پیدا کرد و به طور معمول مورد استفاده‌ی عموم قرار گرفت مشکل دیگری بر سر راه خواهد بود؛ ارائه‌ی یک سرویس استاندارد و واحد. به علت مشکلات احتمالی‌ای که به پهنای باند و روان بودن بازی مربوط خواهد شد، دستیابی به این مهم، نیازمند یک سویس واحد و یکپارچه است که ایجاد آن دشوار خواهد بود. استاندارد سازی یک سرویسی که بتواند بازی‌های ابری را به مخاطبان ارائه دهد ممکن است چالش بر انگیز باشد.

در این گزارش همچنین اشاره شده بود که تمام سخت افزارهای مربوط به بازی، به سادگی قابل جایگزینی نخواهند بود؛ از جمله دسته‌های بازی. از طرف دیگر دستگاه‌هایی مانند Samsung DeX به همراه سرویس‌های استریم بازی می‌توانند بازی‌ها را بر روی صفحه‌های نمایش بزرگ‌تری به نمایش گذارند و این قبیل دستگاه‌های جانبی ممکن است در آینده به وفور مشاهده شوند.

فکر می‌کنید چه مدت طول بکشد تا تلفن‌های هوشمند جایگزین کنسول‌های خانگی شوند؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.