خانه » هر آنچه باید درباره Sea of Thieves بدانید

هر آنچه باید درباره Sea of Thieves بدانید

کمپانی Rare برای سال‌های زیاید روی بازی‌های کینکت کار می‌کرد. بازی‌هایی که چندان ضعیف و شکست خورده هم نبودند اما آنقدرها که باید هم برای این استودیو افتخار آور نبودند. آن‌ها بعد از سال‌ها توانسته‌اند رضایت مایکروسافت را جلب کنند تا پروژه‌ای بزرگ را به آن‌ها بسپرد و حالا ظاهرا این امر بازی بازی جذاب و جالب Sea of Thieves به واقعیت تبدیل شده. بازی جدید آن‌ها پر است از ماجراهای مختلف، چیزهای پنهان برای کشف کردن و دشمنان گوناگون برای جنگیدن. Sea of Thieves که به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس وان ایکس و ویندوز ۱۰ تهیه می‌شود، قرار است یکی از زیباترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ باشد.

در نمایش‌هایی که تا کنون از بازی دیده‌ایم، چیزهایی همانند روند مدیریت کشتی‌ها، بخش بازیکن علیه بازیکن و حتی جست و جو به دنبال گنج‌ها به نمایش در آمده‌اند که اکنون قصد داریم بخشی از این اطلاعات را مرور کنیم. با ما همراه باشید.

داستان دزدان دریایی و کشتی‌ها چیست؟

در ابتدای بازی، شما می‌توانید کارکتر خود را بسازید. گزینه‌های زیادی در اختیارتان قرار خواهد گرفت و می‌توانید جنسیت، ظاهر و قیافه، رنگ پوست، لباس و نحوه‌ی پوشش و سایر مشخصه‌های یک دزد دریایی را برای کارکتر خود انتخاب کنید. از آنجا که Sea of Thieves یک بازی نقش‌آفرینی نیست، بازی روی Statها و موارد شبیه به آن هیچ تمرکزی نداشته و به جایش قرار است مهارت‌های خود بازیکن در گیم‌پلی دخیل شوند.

اما از آنجا که یک دزد دریایی بدون کشتی‌اش همانند یک زنبور بی‌عسل است، کشتی‌های بسیار زیادی درون بازی طراحی شده‌اند تا با آن‌ا به ماجراجویی بپردازید. کشتی‌های بازی از قایق‌های پارویی تک‌نفره تا ناوهای جنگی عظیم الجثه با ده‌ها توپ و امکانات جنگی مختلف گسترده‌اند و این بستگی به شما دارد که موفق شوید کدام‌یک را تصاحب کنید! این کشتی‌ها همچنین قابلیت ارتقا نیز دارند و می‌توانید پارامترهایی نظیر سرعت، قابلیت مانوردهی، تجهیزات جنگی و موارد تسهیل کننده‌ی کنترل را برای آن‌ها بخرید.

برای کنترل کشتی خود، بدون شک به خدمه‌ای خوب نیاز دارید. افراد ومختلف، مظایف مختلفی را در اداره‌ی کشتی بر عهده می‌گیرند. شما حتی به یک نفر نیاز دارید که به بالای دکل کشتی بروند و با استافده از قطب‌نما، مشخص کند که آیا مسیرتان در جهت درست است یا خیر! همین قابلیت اگر به درستی انجام نشود ممکن است خیلی ساده به گم شدنتان در دریا منجر شود! به همین خاطر است که کار تیمی در بازی جایگاهی رفیع دارد.  سازندگان نهایت تلاششان را کرده‌اند که مکانیک‌های بازی تا حد زیادی از حالت اتوماتیک خارج شده و به واقعیت نزدیکی بیشتری داشته باشند. اما حواسشان هم بوده که گیم‌پلی بازی را زیادی اعصاب خردکن طراحی نکنند. در واقع هدف آن‌ها رسیدن به آن نقطه‌ی دلپذیری است که بازیکن‌ها بتوانند هم بر توانایی‌ها و قابلیت‌های خود تکیه کنند و هم از بازی نهایت لذت را ببرند. اگر بازیکنان در انجام وظایف خود مهارت و خلاقیت به خرج دهند، پاداش می‌گیرند اما بازی تلاش می‌کند به خاطر کم‌کاری‌ها نیز چندان به سختی آن‌ها را مجازات نکند.

هم دزدان دریایی و هم کشتی‌های بازی قابل ارتقا هستند و می‌توانید در طول بازی پیشرفت را حس کنید. دزدان دریایی می‌توانند با پوشیدن لباس‌های جدید، پیدا کردن تجهیزات قدرتمندتر و استفاده از موارد کلاسیکی نظر قلاب، پاهای مصنوعی، دندان‌های طلایی (!!) و… خود را ارتقا دهند و با دشمان بیشتری مقابله کنند. کشتی‌ها نیز می‌توانند از مواردی نظیر قطعات قوی‌تر، توپ‌های جنگی قدرتمندتر، خدمه‌ی بهتر و مواردی مانند آن آپگرید شوند. شما می‌توانید در طول بازی کشتی‌های قوی‌تر را از ظاهر خفن‌ترشان تشخیص دهید. این گونه می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید که با آن کشتی سرشاخ بشوید یا نه!

دنیای بازی چگونه طراحی شده؟

دنیای Sea of Thieves از دریایی بزرگ و تعداد بسیار زیادی جزیره تشکیل شده است. دنیای بازی وسعت زیادی دارد و پیمودن مسیر از یک سر تا سر دیگر آن، حدودا شش تا هشت ساعت به طول خواهد انجامید. دنیای بازی به چند منطقه‌ی کلی تقسیم شده است که هر کدام حال و هوای خاص خودشان را دارند. مثلا یکی از لوکیشن‌های بازی، دریای کارئیب را به صورت کاسیک بازسازی کرده. مناطق صحرایی و همچنین استوایی نیز در میان خشکی‌های بازی دیده می‌شوند. ممکن است با دیدن وسعت دنیای بازی خیال کنید که آن‌ها به صورت اتوماتیک و به بهره گرفتن از الگوریتم‌ها ساخته شده‌اند اما این گونه نیست! همه‌ی لوکیشن‌های بازی به صورت دستی و توسط طراحان با استعداد استودیو Rare ساخته شده‌اند. هدف از طراحی دستی لوکیشن‌ها اینت بوده که ماجراهای گوناگونی در سر تاسر آن‌ها مخفی شود و هر گوشه‌ی آن چیزهای تازه‌ای برای کشف کردن وجود داشته باشد. بازیکنان می‌توانند دنیای بازی را بکاوند و لوکیشن‌ها، عمارت‌ها، غارها، جزیره‌ها و… را کشف کنند. دنیای بازی همچنین با دشمنان مختلفی پر شده. دشمنانی چون اسکلت‌های نفرین شده که نمی‌گذارند کارتان بیش از حد آسان باشد.

در دنیای بازی همچنین شاهد حضور NPCها نیز هستیم. بازی آوتپست‌های مختلف و شهرهای گوناگونی دارد که درون آن‌ها می‌توانید دیگر بازیکن‌ها و NPCهای مختلف را ملاقات کنید. این NPCها معمولا فروشگاه‌های مختلف دارند و خدمات مختلفی عرضه می‌کنند. برخی از آن‌ها نیز کوئست‌های مختلفی را به شما می‌دهند تا با انجام دادنشان پاداش بگیرید. بنا بر توضیحات سازندگان، حضور NPCها در بازی صرفا به زمین محدود می‌شود. یعنی این که قرار نیست آن‌ها را در کشتی‌ها ببینم. سازندگان روی این موضوع تاکید فراوانی داشته‌اند که هر کشتی‌ای که در دریاهای بازی مشاهده کردید، حاوی تعدادی بازیباز خواهد بود.

در نمایش‌های بازی در E3 سال ۲۰۱۷، شاهد ماموریتی بودیم که در طی آن، اعضای یک کشتی، به جزیره‌ای می‌روند و در جست و جوی یک گنج، به سراغ مقبره‌هایی زیر زمین می‌روند. آن‌ها پس از پیدا کردن صندوقچه‌ی گنج، (در حالی که با اسکلت‌های متجاوز دست و پنجه نرم می‌کردند) آن را زیر بغل زده و با سرعت به سمت کشتی‌شان روانه شدند!

در دموی با نمایش در آمده حتی شاهد وقوع طوفان‌های دریایی بودیم و در همن لحظه نیز کشتی دیگری تصمیم گرفت به کشتی بازیبازها حمله کند. با شلیک توپ‌های کشتی مهاجم، سوراخ‌هایی روی دیوار کشتی به وجود می‌آمد که آن‌ها مجبور بودند با ابزارهای خاصی آن‌ها را تعمیر کنند وگرنه آب آنقدر درون کشتی میریخت که به غرق شدن آن منجر می‌شد. یکی از بازیبازها حتی می توانست به درون یک توپ بپرد و خود را به روی عرشه‌ی کشتی دشمن پرتاب کند. او با این کار توانست یکی از دزدن دریایی مهاجم را در مبارزه‌ی تن به تن با شمشیر شکست دهد. سیستم مبارزات بازی بر پایه‌ی جنگ با شمیشر و اسلحه‌های گرم به سبک دزدان دریایی کلاسیک بنا شده‌ است.

چگونه باید با دوستانمان بازی کنیم؟

بر خلاف بازی‌هایی چون Gears of War 4 که تعمل بازیکنان کنسولی با بازیکنان پی سی را محدود می کرد، این بازی از قابلیت کراس-پلی پشتیبانی می‌کند. بدین معنا که بازیکنان کنسول ایکس باکس وان می‌توانند با بازیکنان پی سی بازی کنند و اگر دوستانتان بازی را روی پلتفرم متفوتی تهیه کردند، نیازی نیست برای بازی کردن پلتفرم‌هایتان را با هم هماهنگ کنید!

تجربه‌ی واقعی بازی وقتی رقم می‌خورد که بتوانید با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشید. به همین دلیل است که ریر قابلیتی را فراهم که اگر به هر دلیلی نتوانستید از طریق هدست‌ها و با صدا به یکدیگر متصل شوید، بتوانید با علائم خاصی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. مثلا شما می‌توانید فرامینی مانند Follow Me و یا Need Help را با استفاده از کلیدهای خاصی به دوستانتان انتقال دهید. بدون این که لازم باشد یک کلمه سخن بگویید!

سیستم کوئست‌ها چگونه خواهد بود؟

با این که بازی از لحاظ داستانی بسیار غنی است، قرار نیست در طول بازی یک داستان واحد را دنبال کنید. شما صرفا یک دزد دریایی هستید و هدفتان گشتن دنیای بازی و پیشرفت کردن است. Sea of Thieves داستان واحد ندارد اما با داستان کوچ تری پر شده که در سر تاسر دنیای آن پراکنده شده‌اند. در واقع بازی تصمیم گرفته از طریق ساب‌پلات‌های گوناگون نیازهای داستانی را برطرف کند. سر تا سر بازی پر شده از کوئست‌هایی که هر کدام داستان مخصوص به خودشان را دارند و بازیباز می‌تواند هر یک از آن‌ها را به طور مجزا دنبال کند. به جز کوئست‌های داستانی، برخی از کوئست‌های بازی نیز به صورت اتوماتیک توسط انجین بازی تولید می‌شوند تا همیشه وظایفی برای انجام دادن وجود داشته باشد.

چگونه باید گنج پیدا کنیم؟

یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توانید در بازی انجام دهید آن است که به همراه دوستانتان به دنبال گنج‌ها بگردید. روند پیدا کردن گنج‌ها کاملا از فرمول‌های کلاسیک پیروی می‌کند. شما نقشه‌ی گنج را پیدا می‌کنید و سپس باید با کمک دیگر رفقا و یاری گرفتن از وسایلی چون قطب‌نما، محل مخفی شدن گنج را پیدا کنید. این‌گونه نیست که نقشه‌های گنج پس از پیدا شدن به صورت رک محل مشخص روی مینی مپ شما پین شوند! شما باید خود مستقیما نقشه‌ها را بخوانید و با استفاده از هوشتان گنج را بیابید. نخستین چیزی که باید تشخیص دیهد این ست که بفهمید گنج در کدام جزیره مخفی شده. پس از آن باید با مراجعه با جزیره‌ی مورد نظر نقاط مختلف آن را زیر نسط بگیرید و تشخیص دهید علامت X دقیقا در کجا قرار گرفته. پس از یافتن محل مورد نظر، شما باید زمین را بکنید و اگر گنج را به درستی پیدا کنید، باید آن را تا کشتی‌تان حمل کنید. وقتی به کشتی رسیدید نیز باید تا مکانی امن آن را حمل کنید تا بتوانید آن را به پول نقد تبدیل کنید.

بازیکنان چگونه علیه یکدیگر خواهند جنگید؟

در دنیای Sea of Thieves، این اسکلت‌های نفرین شده و یا اختاپوس‌های غول پیکر نیستند که دشمن اصلی شما به حساب می‌آیند. بلکه خطرناک‌ترین چیزی که با آن روبرو خواهید شد دیگر بازیکنان هستند. خارج از محدوده‌های تعیین شده که هیچ‌کس توانایی حمله به دیگری را ندارد، در دیگر بخش‌های محیط بازی شما می‌توانید به سادگی به کشتی‌های دیگر بازیکنان حمله کنید و گنج‌ها و داشته‌های یکدیگر را بدزدید. جنگ‌ها می‌توانند میان کشتی‌ها و حتی میان بازیکنان به وقوع بپیوندند. سیستم مبارزات میان کشتی‌ها، چیزی همانند آن سیستمی است که پیشتر در بازی‌هایی چون Assassin’s Creed Black Flag دیده بودیم. خطر مورد حمله قرار گرفتن توسط دزدان دیگر، یکی از مهمترین عواملی است که باعث می‌شود بازیکنان به یکدیگر نزدیک شوند و اتحاد داشته باشند. اگر هوای یدگیدر را داشته باشید، می‌توانید به سادگی بر متجاوزان چیره شوید. (و خودتان هم به متجاوزانی قهار تبدیل شوید!)

موقع مرگ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در بازی‌ای با این سبک از گیم‌پلی، می‌توان انتظار داشت بازیبازان گاه و بی‌گاه در طول بازی بمیرند! اما پس از مرگ قرار است چه بلایی به سر آن ها بیاید؟ از آنجا که تعداد مرگ‌هایتان قرار است زیاد باشد، بازی چندان هم بابت مردن مجازاتتان نمی‌کند. شما پس از مرگ به قلمرو مردگان تبعید می‌شوید و برای مدتی در آنجا محبوسید تا این که با انجام برخی از کارها، مجددا اجازه بگیرید که به دنیای زندگان بازگردید. اگر همه‌ی خدمه‌ی شما به رحمت ایزدی بپیوندند، کشتی‌تان همانظور آسیب‌پذیر و بی‌دفاع در اقیانوس رها می‌شود تا این که شما به دنیا بازگردید و با احضار پری‌های دریایی جادویی، کشتی خد را تعمیر کنید.

چه زمانی دستمان به بازی خواهد رسید؟

Sea of Thieves در بیستم ماه مارچ سال ۲۰۱۸ به بازار خواه آمد و برای پلتفرم‌های ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر بازی را پیش‌خرید کنید، می‌توانید از بسته‌ی Black Dog بهره‌مند شوید که شامل آیتم‌ها و لباس‌های مختلفی می‌شود. ریر همچنین بتاهای مختلفی را برگذار کرده تا بازیکنان بتوانند ضمن تست بازی، مشکلات و ایرادات آن را نیز به سازندگان گوشزد نمایند.

باکس آرت رسمی

گالری

نوشته شده توسط
گیمر، متال‌هد و ارداتمند به همه‌ی زمینه‌های گیک‌پسند

رای بدهید!

0 0

۱ دیدگاه

  1. بسیار مفید و منظم نوشته شده. ممنون

    0
    پاسخ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

ثبت نام

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.