Resident Evil Village
Resident Evil Village Resident Evil Village

بررسی تفاوت‌های میان رزیدنت اویل ۷ و Resident Evil Village

بازی های مرتبط

درست در هنگام انتشار رزیدنت اویل ۶ بود که مخاطبان اعتراضات بسیار زیادی را نسبت به استراتژی‌های کپکام برای ساخت نسخه‌های جدید رزیدنت اویل، نشان دادند و در پی آن واکنش های منفی متعددی نسبت به رزیدنت اویل ۶ نشان داده شد. فروش بازی کم و کمتر شد و این فرنچایز محبوب و دوست داشتنی در خطری بزرگ قرار گرفت. تمام این موارد کافی بود تا کمپانی کپکام برای بازآفرینی رزیدنت اویل، دست به کار شود. مدتها گذشت تا نهایتاً رزیدنت اویل ۷ منتشر شد. این نسخه، رویه‌ی کاملاً متفاوتی را نسبت به رزیدنت اویل‌های کلاسیک در پیش گرفت‌. با وجود تمام تغییرات بزرگی که در پیکره‌ی گیم‌پلی اعمال شده بود، بازی به دلیل اتمسفر گیرا و خط داستانی جذاب و المان‌های منحصر به فرد، مورد استقبال قشر کثیری از طرفداران قرار گرفت.

باتوجه به رضایت کاربران از شماره پیشین این فرانچایز، می‌دانیم که Resident Evil Village نیز قصد دارد روند رزیدنت اویل ۷ را در پیش گیرد. اما چه تفاوت‌هایی میان این دو اثر وجود دارد؟ تصمیم گرفته‌ایم تا در این مقاله به موضوع مذکور بپردازیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Resident Evil Village

شخصیت پردازی‌

Resident Evil 8

همانطور که در پاراگراف فوق ذکر کردیم، رزیدنت اویل ۷ بازی بسیار خوبی بود اما نمی‌توان این اثر را به عنوان یک بازی خالی از اشکال و بی‌نقص معرفی کرد. متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که رزیدنت اویل ۷ از آن رنج می‌برد، شخصیت پردازی نه چندان مناسب شخصیت اصلی یعنی ایتان بود. به عقیده‌ی بسیاری از بازی کنندگان و منتقدان، ایتان بسیار حوصله سربر و ناامیدکننده بود، مخصوصا برای فرنچایزی که همواره در خلق شخصیت های جدید و ماندگار، بسیار راضی‌کننده و خوب عمل کرده است. می‌دانیم که در Resident Evil Village ایتان به عنوان یک شخصیت اصلی بازخواهد گشت. از همین رو توسعه دهندگان وعده‌های بسیار زیادی مبتنی بر پرداختن بهتر و بیشتر شخصیت ایتان به مخاطبان داده‌اند. به نظر می‌رسد که در رزیدنت اویل ۸ با ویژگی‌های شخصیتی او بیشتر آشنا خواهیم شد و می‌توانیم اطلاعات جالبی در خصوص گذشته و نحوه‌ی زندگی ایتان بدست آوریم. در حقیقت توسعه‌دهندگان تصمیم دارند تا ایتان را به عنوان یک شخصیت دوست داشتنی معرفی کنند. صد البته که با حضور کریس ردفیلد به عنوان شخصیت مکمل، احتمال رخ دادن این اتفاق بسیار بیشتر می باشد.

کریس ردفیلد

Resident Evil Village

اما صحبت از کریس ردفیلد (که به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های مجموعه رزیدنت اویل به شمار می‌رود) شد؛ وی در اولین نسخه‌ی منتشر شده از رزیدنت اویل حضور داشت و از همان ابتدا توانست نظر قشر کثیری از مخاطبان را به خود جلب کند. موضوع اینجاست که تفاوت حضور کریس ردفیلد در رزیدنت اویل ۷ و Resident Evil Village به پررنگ بودن نقش این شخصیت در روند داستانی باز می‌گردد. می‌دانیم که کریس، تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه‌ی پیشین داشته و به نظر می‌رسد که سبب ایجاد رخدادهای ناراحت‌کننده شده است. در نسخه‌های پیشین فرنچایز رزیدنت اویل، کریس همواره به عنوان یک قهرمان و شخص فداکار معرفی می‌شد، کسی که همیشه به مبارزه با ویروس‌های بایولوژیکی می‌پرداخت. تا به امروز می دانیم که کریس ردفیلد در طی Resident Evil Village ، همسری ایتان یعنی میا را به قتل می‌رساند و دختر او را گروگان می گیرد. اما قصد کریس از انجام این کار چیست؟ بدون شک با تجربه‌ی بازی و به اتمام رساندن خط داستانی، پاسخ موجهی به این سوال داده می‌شود.

اکشن و ترس

یکی از بزرگترین اعتراضاتی که نسبت به رزیدنت اویل ۶ روانه شد، عدم حضور المان های ترسناک و جایگزینی آن‌ها با المان های اکشن بود. رزیدنت اویل ۷ روش جدیدی را برای ترساندن مخاطبان در پیش و این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفت. متوجه شدیم که Resident Evil Village یکی از ترسناک‌ترین و دلهره آورترین نسخه‌های این فرنچایز تا به امروز خواهد بود. در حقیقت رزیدنت اویل ۷ تمرکز بسیار زیادی بر روی المان‌های ترسناک و همچنین المان‌های بقا داشت اما رزیدنت اویل ۸ تصمیم دارد که بین المان‌های اکشن و المان‌های ترسناک، بالانس منحصر به فردی ایجاد کند. طبق شواهدی که از تریلرها به دست آمده، توسعه دهندگان، بسیاری از مکانیک‌های تیراندازی رزیدنت اویل ۸ را دست خوش تغییر کرده‌اند تا سیستم مبارزات متفاوت‌تر جلوه دهد. به هر حال امیدواریم که سازندگان رزیدنت اویل ۸ بتوانند از پس ایجاد بالانس میان اکشن و المان های ترسناک، به خوبی برآیند.

دنیای بازی

Resident Evil Village

محیط‌های رزیدنت اویل ۷ به خوبی طراحی شده بودند و همچنین اتصال این محیط‌ها به یکدیگر، کاملا رضایت بخش به شمار می‌رفتند. اما موضوع اینجاست که محیط Resident Evil Village بسیار بسیار بزرگتر از آنچه است که در رزیدنت اویل ۷ دیدیم. خوشبختانه توسعه‌دهندگان وعده داده اند که درست همانند نسخه‌ی پیشین، محیط‌های رزیدنت اویل ۸ با راه‌های هوشمندانه‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند و معماری پیچیده‌ای دارند. همچنین یکی دیگر از تغییراتی که در محیط های رزیدنت اویل ۸ اعمال شده، معماری عمودی بسیاری از آنها می باشد. در طی مصاحبه اخیری که از سمت پایگاه گیم اینفورمر با کپکام تدارک دیده شد، متوجه شدیم که قسمت زیادی از محیط های رزیدنت اویل ۸ حالت عمودی دارند ( به معنای حضور ساختمان‌ها و لایه‌های متعدد در یک بخش). این موضوع می تواند تاثیر بسزایی بر روی نحوه بازی و همچنین گیم پلی بگذارند.

سرعت حرکت شخصیت اصلی

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره کردیم، گستردگی محیط‌های Resident Evil Village مثال زدنی است. پس دور از عقل نیست که شخصیت اصلی برای جابه‌جا شدن در محیط، از سرعت حرکت بیشتری برخوردار باشد. بدین ترتیب متوجه یکی از بزرگترین تغییرات رزیدنت اویل ۸ نسبت به رزیدنت اویل ۷ شدیم. به کمک سرعت بیشتر در حرکت کردن، می‌توانید به صورت متفاوت‌تری میدان‌های مبارزه را اداره کنید. بسیاری با متوجه شدن این موضوع، در خصوص از بین رفتن روند اصلی بازی و ترس نهفته در آن نگران شدند و از همین رو توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که برای برقراری بالانس و همچنین جلوگیری از تبدیل شدن Resident Evil Village به یک بازی ران اند گان، دشمنان نیز نسبت به گذشته سریع‌تر شده اند و می‌توانند حرکاتی غیر قابل پیش بینی را انجام دهند.

سیستم مبارزات

Resident Evil Village

توسعه‌دهندگان وعده داده‌اند که Resident Evil Village تجربه‌ی غنی‌تر و بسیار بزرگتری نسبت به رزیدنت اویل ۷ می‌باشد. چنین موضوعی با نگاه به تریلرها و اطلاعات منتشر شده و شواهد، قابل قبول است. برای مثال دشمنان بسیار متفاوت و متعددی برای این اثر طراحی شده‌اند و یا محیط‌ها تنوع بسیار بالایی دارند. همچنین پیچیدگی سکانس‌های مبارزه، یکی از مواردی است که در رزیدنت اویل ۷ حضور نداشت. بازی کنندگان در رزیدنت اویل ۸ گزینه‌های بسیار زیادی برای اداره کردن میدان مبارزه دارند و می توانند از انواع و اقسام اسلحه‌ها و یا حتی طرح‌های محیطی برای نابود کردن دشمنان خود استفاده کنند. همچنین با اضافه شدن قابلیت‌هایی به شخصیت اصلی، بازی کنندگان می توانند از بسیاری از دشمنان فرار کنند و سپس در زمان مشخص، به آنها حمله نمایند. چنین المان‌هایی می‌تواند سیستم مبارزات بازی را بهبود ببخشد و همچنین لحظات پر تنشی را بسازد و در انتها یک تجربه‌ی پویا را به مخاطب ارائه نماید.

شکار کردن

شاید باورش در ابتدا کمی سخت باشد اما توسعه دهندگان تصمیم گرفته‌اند که زیست بوم‌های منحصر به فردی را برای Resident Evil Village در نظر بگیرند. اگر به خاطر داشته باشید، مقوله‌ی آپگرید کردن در رزیدنت اویل ۷ بسیار محدود بود. خوشبختانه این مقوله در رزیدنت اویل ۸ بسیار پررنگ‌تر شده است. در طی گشت و گذار در محیط بازی می‌توانید حیوانات مختلفی را پیدا کنید و با شکار آنها، قادر به تهیه‌ی مواد اولیه برای ساخت و ساز و پخت و پز هستید. به کمک شکار کردن، می‌توانید معجون‌های مخصوصی را درست کنید و سرعت حرکت و قدرت و خط سلامتی شخصیت اصلی را افزایش دهید.

آپگرید اسلحه ها

Resident Evil Village

متاسفانه یا خوشبختانه موضوعی به نام آپگرید اسلحه‌ها در رزیدنت اویل ۷ وجود نداشت (با فاکتور گرفتن از یافت اسلحه های قدرتمند‌تر) به هرحال Resident Evil Village الهامات بسیار زیادی از رزیدنت اویل ۴ گرفته و در طی آن می توانید با به دست آوردن پول رایج بازی، اسلحه‌های خود را آپگرید کنید. همچنین توانایی خرید مُدهای مختلف برای اسلحه‌ها وجود دارد و تمام این موارد با حضور شخصیتی به نام دوک، عملی می‌شود. این شخصیت به عنوان فروشنده اصلی در رزیدنت اویل ۸ شناخته می‌شود.

مرسناریز

یکی از معروف‌ترین حالات رزیدنت اویل، مود مرسناریز بوده است. در طی نسخه‌های منتشر شده از مجموعه رزیدنت اویل در سال‌های اخیر، کپکام تصمیم به سنت شکنی کرد و این مود محبوب را در بازی قرار نداد. لازم به ذکر است که این حالت برای اولین بار در رزیدنت اویل ۳ معرفی شد. حال متوجه شدیم که Resident Evil Village دارای مود مرسناریز خواهد بود. در این مود بازی کنندگان ملزم به حرکت به نقاط مختلف نقشه هستند و با پیشروی بیشتر، با دشمنان سرسخت تری روبرو می‌شوند. همچنین در بین این سناریو می‌توانید با فروشنده‌ی بازی ملاقات کنید و اسلحه های جدیدی از او بخرید و یا حتی با اسلحه های قدیمی خود را آپگرید کنید.

اما این پایان اطلاعات در خصوص بخش مرسناریز در Resident Evil Village نبود. نکته جالب دیگر این است که با گذشت زمان و شکست دادن دشمنان مختلف، قابلیت های جدیدی دریافت می‌کنید و همچنین می‌توانید با اسلحه‌های ویژه و منحصر به فرد، دشمنان خود را نابود سازید.

فوتو مود

فوتو مود به بازی کنندگان اجازه میدهد تا بتوانند از بهترین مناظر و اتفاقات یک بازی، به صورت حرفه‌ای، تصویر برداری کنند. رزیدنت اویل ۷ در زمانی منتشر شد که این قابلیت جا نیفتاده بود اما حال خوشحالیم که Resident Evil Village از ابتدای عرضه، از قابلیت فوتومد پشتیبانی خواهد کرد.

یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه دهندگان برای رزیدنت اویل ۸، پرداخت بهتر شخصیت‌ها بوده است. همچنین کپکام با رونمایی از کریس ردفیلد (با همان ظاهر قدیمی و مورد انتظار) حسابی طرفداران را هیجان زده کرد. کپکام وعده‌ی اضافه شدن شخصیت های کاملاً جدیدی را به Resident Evil ۸ داده. Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد. Resident Evil Village قصد دارد که به استانداردهای جدیدی در این ژانر دست یابد. این بازی، ترسناک‌ترین و واقع گرایانه‌ترین گرافیک را در بین بازی های منتشر شده از سمت کپکام، تا به امروز، خواهد داشت. در Resident Evil Village کنترل Ethan برای یافتن حقایق پشت پرده را در دست می گیرید

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`