resident evil 4 remake
Resident Evil Resident Evil

پروژه‌های در دست ساخت از مجموعه‌ی Resident Evil

بازی های مرتبط

محبوبیت Resident Evil غیر قابل توصیف است. بیراه نگفته ایم که اگر این فرانچایز را به عنوان محبوب‌ترین فرنچایز ترس و بقا در صنعت بازی های ویدیویی، معرفی کنیم. از زمان انتشار اولین نسخه‌ی این مجموعه برای پلی استیشن وان تا به امروز، کپکام استراتژی های مختلفی را برای گسترده‌تر کردن رزیدنت اویل در نظر گرفته است. در طی دهه‌ی اخیر، رزیدنت اویل با پستی و بلندی‌های بسیاری همراه شد. پس از شکست همه جانبه‌ی رزیدنت اویل ۶، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که فرنچایز را ریبوت کنند و بدین ترتیب رزیدنت اویل ۷ منتشر شد. این اثر توانست بسیاری از نارضایتی‌ها مبتنی بر ترسناک نبودن نسخه‌های اخیر رزیدنت اویل را برطرف کند تا اینکه کپکام به صورت رسمی از ریمیک رزیدنت اویل ۲ رونمایی کرد و بازی را منتشر نمود. این بازسازی توانست فرنچایز مذکور را به اوج برساند. کمپانی کپکام همواره قصد دارد که روند موفقیت آمیز Resident Evil را ادامه دهد و می‌دانیم که این کمپانی، نقشه های بسیاری برای این فرنچایز در سر می‌پروراند. در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم که نگاهی خلاصه به تمام پروژه‌های در دست توسعه از Resident Evil داشته باشیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید

بدون شک می توان گفت که مجموعه‌ی Resident Evil مهمترین و بزرگترین فرنچایز کمپانی کپکام به شمار می رود. طبق گزارشات منتشر شده، بازی‌های متعددی از این مجموعه در دست ساخت قرار دارند. همچنین کپکام از رسانه‌های دیگر نیز غافل نشده و این موضوع را می‌دانیم که انیمیشنی کاملاً جدید و همچنین فیلمی تازه بر اساس رزیدنت اویل، در دست ساخت قرار دارد. بسیاری از پروژه‌های مربوط به رزیدنت اویل در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهند شد. صد البته که احتمال تاخیر در تاریخ انتشار هر کدام از آنها وجود دارد. به هرحال ویروس کرونا در سرتاسر دنیا منتشر شده و روند توسعه بسیاری از محصولات را با مشکلات جدی مواجه کرده است. مقدمه را به اتمام می رسانم و توجه شما عزیزان را به پروژه‌های در دست ساخت از Resident Evil جلب می نمایم:

Resident Evil Village

Resident Evil Village

بهتر است که به سراغ جنجالی‌ترین نسخه‌ی معرفی شده از مجموعه‌ی رزیدنت اویل برویم. پیش از رونمایی رسمی بازی در طی رویداد معرفی بازی های پلی استیشن ۵، گزارشات بسیار زیادی در خصوص در دست ساخت بودن 8 Resident Evil به اشتراک گذاشته شد تا این که کمپانی، تصمیم گرفت تا از رزیدنت اویل ۸ رونمایی کند. اتمسفر این اثر بسیار گیرا می باشد و همچنین موارد کاملاً تازه‌ای به آن اضافه شده که ریسک پذیری توسعه‌دهندگان را نمایان می‌‌کند. خودتان را برای ورود به یک جنگل تاریک و پیچ در پیچ که مملو از هیولاهای متعدد می باشد، آماده سازید. یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه دهندگان برای رزیدنت اویل ۸، پرداخت بهتر شخصیت‌ها بوده است. همچنین کپکام با رونمایی از کریس ردفیلد (با همان ظاهر قدیمی و مورد انتظار) حسابی طرفداران را هیجان زده کرد. کپکام وعده‌ی اضافه شدن شخصیت های کاملاً جدیدی را به Resident Evil ۸ داده. Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد. Resident Evil Village قصد دارد که به استانداردهای جدیدی در این ژانر دست یابد. این بازی، ترسناک‌ترین و واقع گرایانه‌ترین گرافیک را در بین بازی های منتشر شده از سمت کپکام، تا به امروز، خواهد داشت. در Resident Evil Village کنترل Ethan برای یافتن حقایق پشت پرده را در دست می گیرید.

موضوعی ترسناک برای روستایی آرام رخ داده. این شما هستید که باید تا آخرین نفس بجنگید. دشمنان جدیدی در این نسخه حضور دارند و لوکیشن‌ها رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته اند. رزیدنت اویل ۸ از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد (درست همانند رزیدنت اویل ۷). تجربه‌ی عناوین ترسناک با هدست های واقعیت مجازی بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می باشند. همانطور که متوجه شده اید، دوربین، بازی را از زاویه اول شخص روایت می‌کند. همچنین کپکام اعلام داشت که Ethan تنها پروتوگانیست و شخصیت قابل بازی Resident Evil Village نخواهد بود. مدیریت اینونتوری در بازی‌های رزیدنت اویل، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اینونتوری بازی شبیه به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیده بودیم، طراحی شده است. بدین ترتیب هر کدام از اسلحه و یا آیتم‌های شما، میزان مشخصی از این اینونتوری را اِشغال خواهد کرد. می توانید بسیاری از اشیای یافت شده را بچرخانید تا فضای کمتری را اشغال نماید. رزیدنت اویل ۸ حدود سه سال و شش ماه در دسته توسعه بوده است. داستان رزیدنت اویل ۸ ارتباط بسیار زیادی با قسمت پیشین خواهد داشت زیرا که یک نتیجه‌گیری از اتفاقات رزیدنت اویل ۷ می باشد. به صورت کلی حل کردن پازل، از اصلی‌ترین المان‌های Resident Evil Village می‌باشد. در طی رویداد توکیو گیم شو ۲۰۲۰ ، اعضای تیم توسعه دهنده‌ی Resident Evil Village اظهار داشتند که در تلاش برای بهینه‌ سازی بازی بر روی کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان می باشند اما هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که این موضوع عملی خواهد شد. توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که به زودی اطلاعات رسمی در خصوص این مقوله را به اشتراک خواهند گذاشت.

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن ۵ و اکس باکس و کامپیوتر های شخصی منتشر خواهد شد. انتشار بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی نیز محتمل است.

اگر از طرفداران Resident Evil Village هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil

سریال جدیدی از این مجموعه با محوریت دو شخصیت محبوبِ لیون اسکات کندی و کلیر ردفیلد در دست ساخت قرار دارد. این سریال با نام Resident Evil: Infinite Darkness شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که رزیدنت اویل اینفینیت دارکنس، ادامه دهنده‌ی داستان‌های انیمیشن قبلی یعنی رزیدنت اویل وندتا می باشد. این سریال اکشن و ترسناک با محوریت دو شخصیت محبوب مجموعه‌ی رزیدنت اویل یعنی لیون اسکات کندی و همچنین کلر ردفیلد ساخته خواهد شد. قرار است که Resident Evil: Infinite Darkness داستان‌های جدیدی از مجموعه‌ی رزیدنت اویل را برای شما بازگو کند. داستان هایی که تا به امروز نشنیده‌اید.

اولین تریلر معرفی این انیمیشن (که در بالا قابل مشاهده است) به رونمایی از شخصیت های اصلی و همچنین پس زمینه‌ی داستان می‌پردازد. نکته‌ی منحصر به فرد دیگری که در خصوص این انیمیشن وجود دارد، تلاش توسعه دهندگان و سازندگان برای ساخت اتمسفری ترسناک می باشد. اینفینیت دارکنس در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ بر روی نتفیلیکس قرار خواهد گرفت. هنوز مشخص نیست که توسعه دهندگان این انیمیشن را در طی چند قسمت منتشر می‌کنند.

ریمیک Resident Evil 4 (شایعه)

resident evil 4

درست پس از انتشار ریمیک رزیدنت اویل ۳ در اوایل سال جاری، وب سایت VGC اظهار داشته که چندین منبع مختلف، گزارشاتی مبتنی بر در دست ساخت بودن ریمیک رزیدنت اویل ۴ توسط استدیوی M-Two ارائه داده اند. طبق گزارشات، این ریمیک در سال ۲۰۲۲ انتشار خواهد یافت. در این گزارش ذکر شده تیم توسعه، توسط اوساکا رهبری می‌گردد. استدیوی M-Two از سال ۲۰۱۸ برای انجام این پروژه خود را آماده کرده بود. دیگر تیم‌های پشتیبانی کپکام نیز برای ساخت ریمیک Resident Evil 4 حاضر هستند و به روند توسعه کمک خواهند کرد. منابع VGC اظهار داشته اند که خود شینجی میکامی، خالق رزیدنت اویل و کارگردان رزیدنت اویل ۴، پیشنهاد رهبری پرژه را رَد کرده است اما پیشنهاداتی به توسعه دهندگان، صرفا برای بهتر شدن این ریمیک، ارائه داده. رزیدنت اویل ۴ به عنوان بهترین و انقلابی‌ترین نسخه‌ی فرنچایز شناخته می‌شود. اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشند، کار کپکام برای تکرار موفقیت‌های نسخه‌ی اصلی بسیار سخت است. طبق اظهارت اینسایدر معروف این روزها یعنی Dusk Golem ، روند توسعه‌ی این ریمیک از سال ۲۰۱۸ شروع شده است. لازم به ذکر است که بسیاری از توسعه دهندگان حاضر در استدیوی M-Two در ساخت بازی‌های دویل می کرای ۵ و همچنین ریمیک رزیدنت اویل ۲ نیز دخیل بودند.

Resident Evil Revelations 3 (شایعه)

Resident Evil Revelations 3

به تازگی نیز شایعاتی در خصوص در دست ساخت بودن Resident Evil Revelations 3 به گوش رسیده است. در گذشته شاهد انتشار اطلاعاتی در خصوص Resident evil outrage بودیم. سپس اینسایدر معروف این روزها یعنی Dusk Golem اظهار داشت که عنوان مذکور با نام Resident Evil Revelations 3 شناخته می‌شود. این اینسایدر از اعتبار بالایی برخوردار است و در گذشته اطلاعات بسیاری را در خصوص رزیدنت اویل ۸ و همچنین رزیدنت اویل ۳ ریمیک، فاش کرد. وی به تازگی در فروم ResetEra حضور یافته و اطلاعاتی در خصوص رزیدنت اویل رولیشنز ۳ به اشتراک گذاشته است.

این اینسایدر در ابتدای اظهارات خود مدعی شد که ممکن است نام Resident Evil Revelations 3 در هنگام انتشار، تغییر کند. به هر حال وی مطمئن است که بازی با محوریت کنسول نینتندو سوییچ و استفاده از قابلیت های آن توسعه می یابد. البته باید به این نکته اشاره کرد که بازی بر روی دیگر پلتفرم ها نیز منتشر خواهد شد. از آنجایی که در گذشته شاهد انتشار مانستر هانتر رایز برای نینتندو سوییچ بودیم، چنین امری دور از انتظار نیست.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد که Resident Evil Revelations 3 با حال و هوای رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ توسعه خواهد یافت. در حقیقت بازی تمرکز بسیار زیادی بر روی المان های ترس و بقا خواهد داشت. اما مهمترین موضوع در خصوص گزارشات اینسایدر، بازگشت یکی از شخصیتهای اصلی رزیدنت اویل صفر (زیرو) یعنی ربکا چمبرز می باشد.

به هر حال تمام اطلاعاتی که منتشر شده و مطالعه کردید، در حد گزارش هستند و هنوز هیچگونه تاییدیه‌‌ای رسمی مبتنی بر ساخت رزیدنت اویل رولیشنز ۳ از سمت کپکام منتشر نشده است. به هر حال تمام اطلاعات مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد.

لایو اکشن Resident Evil (نت فلیکس)

جالب است بدانید که کمپانی نتفلیکس علاوه بر ساخت اینفینیت دارکنس، مشغول توسعه لایو اکشنی از مجموعه‌ی رزیدنت اویل می باشد. متاسفانه هنوز تاریخ مشخصی برای اکران این لایو اکشن اعلام نشده اما احتمال انتشار آن در سال ۲۰۲۱ بسیار بالاست. لازم به ذکر است که این لایو‌اکشن، تمرکز بسیار زیادی بر روی داستان فرزندان بزرگترین آنتاگونیست مجموعه‌ی رزیدنت اویل یعنی آلبرت وسکر دارد. داستان از آنجایی آغاز می شود که فرزندان وسکر، یعنی جید و میلی به شهری به نام new raccoon City سفر می کند. در طی این انیمیشن با پس زمینه‌ی داستانی این دو شخصیت بیشتر آشنا خواهید شد و ماجراها را از زوایای متفاوتی مشاهده خواهید کرد. شبکه نتفلیکس در سال‌های اخیر خوب عمل کرده و امیدواریم که از پس وظیفه ساخت این لایو اکشن نیز به خوبی برآید.

ریبوت مجموعه فیلم‌های Resident Evil

در آخر باید به ریبوت مجموعه فیلم های رزیدنت اویل اشاره کنید که با نظرات ضد و نقیضی همراه بوده است. اکثر این نظرات ضدونقیض برای انتخاب بازیگر های این فیلم بوده است. در حقیقت انتخاب یک شخصیت سیاهپوست به جای جیل ولنتاین، سبب اعتراض قشر کثیری از طرفداران مجموعه‌ی رزیدنت اویل شد. می‌دانیم که معروف‌ترین شخصیت‌های فرنچایز مذکور یعنی کریس ردفیلد و لیون اسکات کندی و کلر ردفیلد و جیل ولنتاین و آلبرت وسکر و ویلیام برکین در این فیلم حضور خواهند داشت. لازم به ذکر است که وقایع این فیلم در سال ۱۹۹۸ رخ می‌دهد. درست زمانی که فاجعه راکون سیتی رخ داد. کپکام اظهار داشته که این ریبوت، مجموعه فیلم‌های رزیدنت اویل را به حالت ترسناک قبلی خود باز خواهر گرداند و هم‌چنین در سال ۲۰۲۱ به پرده‌ی نمایش کشیده می‌شود.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
علی

با تشکر از مقاله عالیتون.

اسپم. اقا هک جدید ps4 ورزن ۷٫۰۲ منتشر شده ولی نه خبری تو سایت هست ونه بازی ای ازش قرار دادین.

    نوبخت - محمد

    سلام دوست عزیز

    مرسی و آرزوی سلامتی

    اعضای تحریریه دارن رو این موضوع کار می‌‌کنن. کمی صبر داشته باشید، چشم حتما تمام موارد مربوطه پوشش داده میشه. با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`