Resident Evil Village
Resident Evil 8 Resident Evil 8

نظر مخاطبان در خصوص دموی Resident Evil 8 چه بود؟

در طی روزهای گذشته، توانستیم اطلاعات بسیار زیادی در خصوص ساخته‌ی جدید کمپانی کپکام یعنی Resident Evil 8 به دست آوریم. این کمپانی سرانجام تصمیم گرفت که تاریخ انتشار مشخصی برای عنوان مذکور اعلام کند و همچنین دموی قابل بازی کوتاه و مختصری را در دسترس کاربران پلی استیشن 5 قرار داد. در این پست قصد داریم که به نظرات کلی در خصوص این دمو بپردازیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داری، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

دموی بازی Resident Evil Village به نام Maiden هم‌اکنون بر روی PS5 در دسترس است. این دمو جدا از نسخه‌ی اصلی بازی محسوب می‌شود و مبارزات و مکانیک‌هایی هم‌چون بلاک کردن در آن وجود ندارد. در طول این دمو، کنترل شخصی که Maiden خطاب می‌شود را به دست می‌گیرید که به دنبال راهی برای خروج از قصر است. به گفته‌ی تهیه کننده‌ی بازی، این دمو برای القای حس و اتمسفر «رزیدنت اویل ویلیج» به پلیر، از طریق جلوه‌های صوتی و بصری ساخته شده است. دمویی جداگانه نیز در بهار منتشر خواهد شد که در انحصار PS5 نیست.

در ابتدا باید اظهار داشت که این دمو تنها در دسترس کاربران پلی استیشن ۵ قرار گرفت و تنها قسمت بسیار کوچکی از بازی را به پرده تصویر کشید. طبق نظر کسانی که موفق به تجربه‌ی این دمو شدند، جلوه های بصری این اثر در سطح بسیار خوبی قرار دارد اما آغاز دمو در یک سیاه چاله‌ی تاریک و کم نور می باشد. در خصوص کیفیت بصری و میزان بازدهی باید گفت که Resident Evil 8 با نرخ فریم ۶۰ و افت فریم های بسیار کمی بر روی کنسول نسل نهمی سونی اجرا می شود. حداقل می‌توان این موضوع را برای دموی قابل بازی تحسین کرد و امیدواریم که نسخه‌ی اصلی نیز از بازدهی بسیار خوبی برای کنسول های نسل نهمی برخوردار باشد.

پس از گذشت چند دقیقه، بازی کنندگان از یک سیاه چاله تاریک و کم نور به قصری هدایت می‌شوند و ناگهان جلوه‌های بصری رزیدنت اویل 8 خودی نشان می‌دهد. طبق اظهارات کسانی که موفق به تجربه‌ی این دمو شده‌اند، نورپردازی بسیار فوق العاده و کم نظیر بوده و به گونه‌ای صورت گرفته که واژه‌ی “نسل نهمی” در خور بازی باشد. کپکام اظهار داشته که نسخه نسل نهمی این اثر دارای ویژگی‌های بصری آپگرید شده خواهد بود و از سخت افزار قدرتمند کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵، استفاده‌ی بهینه را خواهد کرد. به نظر نمی‌رسد که این جلوه‌های بصری خیره کننده به همراه نرخ فریم‌ بالا و متعادل، مواردی باشند که در نسخه‌های کنسولی نسل هشتم مشاهده کنیم. تعجبی نیست که این دمو بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر نشد. Resident Evil 8 از قابلیت‌های منحصر به فرد پخش صدای کنسول پلی استیشن ۵ استفاده خواهد کرد و اگر هدفون های مخصوص این کنسول را داشته باشید، بیش از هر زمان دیگری می توانید در جریان بازی غرق شوید. صداگذاری به قدری دقیق کار شده که بازی کنندگان این دمو می‌توانستند صدای پای دشمنان در اتاق‌های دیگر را بشنوند. همچنین بازی کنندگان در طول این دمو صدای عجیبی را شنیده‌اند که همواره جمله‌ی “نگاهت می‌کنم” را تکرار می‌کرد . در حقیقت می توان گفت توسعه‌دهندگان برای ساخت یک اتمسفر منحصر به فرد و ترسناک، به بهترین شکل ممکن از مقوله‌ی صداگذاری، استفاده کرده اند. همین امر در کنار جلوه‌های بصری بالا و نور بردازی منحصر به فرد، می تواند حس خوبی را به بازی کننده القا کند.

در طی این دمو از Resident Evil 8 بازی کنندگان می‌توانند آیتم‌هایِ متعددی را یافت کنند. برای مثال یکی از آنها کاغذی است که برای خروج از سیاهچال، بازی کننده را راهنمایی میکند. برخی از آیتم ها نیز هدف مشخصی ندارند. در حقیقت دمو برای به‌ پرده‌ی تصویر کشیدن قدرت پلی استیشن ۵ و همچنین زحمات توسعه‌دهندگان برای ساخت یک بازی زیبا به همراه صداگذاری منحصر به فرد، منتشر شد. توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که روند بازی تغییر چندانی نکرده و از همان فرمول رزیدنت اویل ۷ پیروی خواهد کرد. پس اگر از این عنوان لذت برده اید، می‌توانید رزیدنت اویل 8 را در لیست مورد انتظار ترین بازی های ۲۰۲1 خود قرار دهید.

یکی دیگر از بهبود هایی که در رزیدنت اویل ۸ اعمال شده است، مبارزات پیشرفته‌تر می باشد. حال شخصیت اصلی می تواند از اسلحه‌های متفاوت‌تری استفاده کند و همچنین در برخی از اوقات، در برابر دشمنان خود گارد بگیرد. البته باید به این موضوع اشاره داشت که دموی قابل بازی Resident Evil 8 تمرکزی بر روی سیستم مبارزات نداشت. اینونتوری شخصیت اصلی شباهت بسیار زیادی به اینونتوریِ  لیون در رزیدنت اویل ۴ دارد. شما می‌توانید آیتم‌های مختلفی را یافت کنید و در کیف خود قرار دهید. کمپانی کپکام اظهار داشت که مدیریت اینونتوری یکی از مهمترین ارکان این اثر خواهد بود و بازی کنندگان باید دقت بسیار زیادی به آن داشته باشند. در نهایت باید گفت که دموی قابل بازی Resident Evil 8 بر روی پلی استیشن ۵، فرصت ملاقات با دوک را به ما نداد. این شخصیت برای اولین بار به مجموعه رزیدنت اویل راه می‌یابد و به عنوان فروشنده بازی شناخته می‌شود. کپکام در طی نمایش‌های اخیر خود در رزیدنت اویل ۸ ، از دوک رونمایی کرد و ظاهر جالب این شخصیت بود که بسیاری از نگاه ها را بر روی آن معطوف نمود.

بازی دارای آنتاگونیست‌های متعددی است. هنوز ریشه‌ی این جادوگران به صورت کامل مشخص نشده. Ethan Winters برگشته است. این بار او به دنبال دختر گم‌شده اش در یک محیط جدید و ترسناک است.

اتمسفر این اثر بسیار گیرا می باشد و همچنین موارد کاملاً تازه‌ای به آن اضافه شده که ریسک پذیری توسعه‌دهندگان را نمایان می‌‌کند. خودتان را برای ورود به یک جنگل تاریک و پیچ در پیچ که مملو از هیولاهای متعدد می باشد، آماده سازید. یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه دهندگان برای رزیدنت اویل ۸، پرداخت بهتر شخصیت‌ها بوده است. همچنین کپکام با رونمایی از کریس ردفیلد (با همان ظاهر قدیمی و مورد انتظار) حسابی طرفداران را هیجان زده کرد. کپکام وعده‌ی اضافه شدن شخصیت های کاملاً جدیدی را به Resident Evil ۸ داده. Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد. Resident Evil Village قصد دارد که به استانداردهای جدیدی در این ژانر دست یابد. این بازی، ترسناک‌ترین و واقع گرایانه‌ترین گرافیک را در بین بازی های منتشر شده از سمت کپکام، تا به امروز، خواهد داشت. در Resident Evil Village کنترل Ethan برای یافتن حقایق پشت پرده را در دست می گیرید

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`