RESIDENT EVIL 3 REMAKE
Resident Evil 3 Resident Evil 3

هر آن‌چه که پیش از تجربه‌ی ریمیک Resident Evil 3 باید بدانید

سال گذشته، کپکام با عرضه‌ی ریمیک رزیدنت اویل ۲ غوغایی به پا کرد و توانست پس از مدت‌‌ها، دل طرفداران رزیدنت اویل را بدست آورد. بلافاصله پس از انتشار این اثر، کپکام اعلام کرد که اگر ریمیک‌های بیشتری از رزیدنت اویل می‌‌خواهید، صدایتان را  به گوش ما برسانید. صدای طرفداران آن‌قدر بلند بود که نه تنها به گوش کپکام، بلاکه به گوش کل دنیا رسید! از همین رو کپکام در یکی از رویداد‌های State Of Play از در دست ساخت بودن ریمیک Resident Evil 3 خبر داد. مدت زمان بسیار کمی تا انتشار رسمی این اثر مانده. در روز ۱۵ فروردین ماه سال جاری می‌توانید ریمیک رزیدنت اویل ۳ را تجربه کنید. این مقاله را گردآوری کردیم تا بتوانیم نگاهی به ویژگی‌های اصلی و تغییرات به وجود آمده در پیکره‌ی داستان و گیم پلی اندازیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Resident Evil 3

منتقدان نظرات خودشان را در خصوص بازی اعلام کرده اند. در این مطلب نظر منتقدان را علاوه بر گفته‌های توسعه دهندگان اعلام نموده ایم. بهتر است با سوال‌های اصلی این مقاله را پیش ببریم:

آیا ریمیک Resident Evil 3 به ریمیک رزیدنت اویل 2 شباهت دارد؟

پاسخ: بلی. بسیاری از موارد طراحی شده در ریمیک رزیدنت اویل ۳ در ریمیک پیشین نیز حضور داشتند. همچنین در قسمت‌هایی از بازی وارد ساختمان پلیس راکون سیتی می‌شویم که از لحاظ طراحی، هیچ تفاوت خاصی با ریمیک قسمت دوم ندارد. این نکته را در نظر داشته باشید که چنین موضوعی بد نیست. اگر به نسخه‌های اورجینال این عناوین نیز نگاه کنیم، شاهد همچین موضوعی خواهیم بود. بازی توسط RE Engine توسعه یافته است. بسیاری از مدل‌ زامبی‌های ریمیک رزیدنت  اویل ۲ نیز در این اثر نیز وجود دارند. از طرفی، نحوه‌ی قرار گیری دوربین از روی شانه خواهد بود.

 

آیا ریمیک Resident Evil 3 اکشن‌تر از ریمیک رزیدنت اویل ۲ می‌باشد؟

اینجاست که علاوه بر گفته‌های توسعه دهندگان، باید نیم نگاهی هم به گفته‌ی منتقدان داشته باشیم

 • موضوع اول: رزیدنت اویل ۳ به صورت کلی از رزیدنت اویل ۲ اکشن‌تر بود. پس دور از عقل نیست که ریمیک رزیدنت اویل ۳ اکشن‌تر از ریمیک رزیدنت اویل ۲ باشد.
 • موضوع دوم: مکانیک جاخالی دادن از ضربات زامبی‌ها، برای اولین بار در رزیدنت اویل ۳ معرفی شد. طبق اطلاعات منتشر شده و نظر منتقدان، این مکانیک به بهترین شکل ممکن بازسازی شده و بسیار بسیار کارآمد خواهد بود. تریلر‌ها نیز همین موضوع را به نمایش می‌کشند و می‌توان گفت که در این مورد، توسعه دهندگان حقیقت را بازگو کرده اند. تعداد مهمات یافت شده در ریمیک Resident Evil 3 (به دلیل اکشن‌تر بودن بازی) بیشتر است. دشمنان متفاوتی به شما حمله خواهند کرد.
 • نظر متناقض پایگاه‌های تحلیلی: برخی اکشن‌تر شدن بازی را بد و برخی دیگر این موضوع را خوب می‌دانند. برخی اظهار داشتند که کمتر شدن المان‌های ترس و بقا به چشم می‌آید و برخی دیگر اظهار داشته اند که بازی علاوه بر اکشن شدن، سکانس‌های تنش زا و بقا را در خود جای داده. اینجاست که باید منتظر عرضه و تجربه بمانیم و نهایتا تصمیم بگیریم.

 

میزان وفاداری ریمیک Resident Evil 3 نسبت به نسخه‌ی اصلی منتشر شده در سال ۱۹۹۹ به چه میزان است؟

بازهم در این میان اختلاف نظر وجود دارد

توسعه دهنده: آقای پیتر فابیانو (تهیه کننده) اظهار داشته که کارگردان بازی بر روی این موضوع مانور بسیاری داده است. دقت داشته باشید که کپکام اضافه کردن محیط‌های جدید را فراموش نکرده. ریمیک رزیدنت اویل ۳ پازل‌های جدید، محیط‌های جدید و اسلحه‌های تازه‌ای را در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد. کپکام اظهار داشته که راکون سیتی گسترش پیدا کرده است.  توسعه دهندگان بسیاری از وقایع و لوکیشن‌های به یاد ماندنی و آیکونیک را درست همانند نسخه‌ی اصلی طراحی کرده اند تا حس ناب نوستالژی در بازی کنندگان قدیمی زنده گردد. توجه شما را به اظهارات تهیه کننده جلب می‌نمایم:

محیط‌ها بزرگ‌تر شده اند،‌ سکانس‌های به یاد ماندنی و معروف نسخه‌ی اورجینال در بازی حضور خواهند داشت و همچنین لوکیشن‌های جدید به ریمیک Resident Evil 3 افزوده شده اند.

منتقدان: بازهم به نظرات ضد و نقیض منتقدان برمی‌خوریم. برخی از آن‌ها اظهار داشته اند که این ریمیک نسبت به اصالت خود نیز دور بوده و نتوانسته حق مطلب را در خصوص بازی ارائه کند. برخی دیگر خلاف این امر، ادعا کردند. برخی از این تحلیل‌گران اظهار داشته اند که تعداد معما‌ها بسیار کم  بوده و بازی روند اکشن رو به جلو به خود گرفته. متاسفانه این موضوع برخلاف آن چیزیست که در نسخه‌ی اورجینال دیدیم (دقت داشته باید که این امر ارتباطی با اکشن‌تر شدن بازی ندارد. معما و تفکر برای حل آن، قسمت جدا نشدنی رزیدنت اویل‌های کلاسیک بودند)

Resident Evil 3

آیا داستان دچار تغییر شده؟

طبق گفته‌ی توسعه دهندگان، تغییرات به وجود آمده در داستان، تاثیر خاصی بر روی روایت اصلی نخواهد گذاشت و بیشتر به جزئیات مربوط است. تهیه کننده‌ی ریمیک Resident Evil 3 در یکی از مصاحبه‌ها خود اعلام داشت که ظاهر جیل ولنتاین نسبت به گذشته به شدت تغییر کرده است. همچنین در این نسخه، داستان جیل به صورت گسترده‌تری روایت می‌گردد.

جیل در ریمیک رزیدنت اویل ۳ تغییرات ظاهری بسیاری به خود دیده. ما او را آپدیت کردیم. اگر به جزئیات گرافیکی دقت کنید، متوجه وسواس ما برای طراحی جزئیات می‌شوید.می‌خواستیم مطمئن شویم که جیل در محیط راکون سیتی جای می‌گیرد و با آن سنخیت دارد. جالب است که این شخصیت دوست داشتنی،‌ به صورت گسترده‌تری پرداخت شده.کارگردان بازی تمایل داشت تا جیل را به عنوان یک پروتاگونیست همه فن حریف معرفی کند. شخصیتی که می‌تواند همه‌ی موانع را پشت سر بگذارد.

کارلوس، نقش بسیار پررنگ‌تری در داستان ریمیک Resident Evil 3 (نسبت به نسخه‌ی اصلی) ایفا خواهد کرد. ظاهر وی نیز نسبت به نسخه‌ی اصلی تغییرات فراوانی کرده است. از طرفی دیگر باید به پررنگ‌تر شدن نقش کارلوس در ریمیک Resident Evil 3 نیز دقت داشته باشیم. طبق گفته‌های کپکام، شخصیت‌های فرعی رزیدنت اویل ۳ نقش بسیار پررنگ‌تر و مهم‌تری در داستان ریمیک ایفا خواهند کرد.

 

آیا ریمیک Resident Evil 3 نسبت به نسخه‌ی اصلی، دارای موارد حذف شده خواهد بود؟

متاسفانه بلی. یکی از دلایل اصلی نقد‌های منفی وارد شده به این عنوان نیز همین بود. بسیاری از قسمت‌ها حذف شده اند. اول از همه،‌ پیش از انتشار نقد‌ها، پیتر فایبانو اظهار کرد که بازی دارای چند پایان نخواهد بود. کسانی که نسخه‌ی اصلی را تجربه کرده باشند،‌ در جریان هستند که بازی دارای پایان‌های متعددی بود. در حقیقت تصمیم‌های شما در طول گیم پلی سبب رقم خوردن پایان بازی می‌شد. این روند در ریمیک رزیدنت اویل ۳ تکرار نمی‌شود. تهیه کننده‌ی بازی اظهار داشته که توسعه دهندگان تمام تمرکزشان را بر روی یک پایان قرار داده اند.

منتقدان در خصوص محتوای حذف شده اعتراضات بسیاری کردند. این طور که به نظر می‌رسد، برخی از لوکیشن‌های به یاد ماندنی همانند پارک و یا برج ساعت، یا در ریمیک رزیدنت اویل ۳ حضور ندارند و یا حضور بسیار مختصری دارند. البته از حق نگذریم، بسیاری هم از بازسازی بسیار خوب بیمارستان و …. تعریف و تمجید کرده بودند.

حضور نمسیس در ریمیک Resident Evil 3 چگونه است؟ آیا حضور او به صورت پویا طراحی و یا در صحنه‌های از پیش تعیین شده خلاصه شده؟

این سوال، معضل اصلی طرفداران در این روزهاست. بیایید به صورت طبقه بندی شده به اطلاعات در دسترس نگاه کنیم:

 • تهیه کننده‌ی ریمیک در خصوص نمسیس و حضور او در بازی ادعا کرد که:

Resident Evil 3 محیط‌های باز بیشتری دارد. یکی از مواردی که نمسیس را بیش از هر زمان دیگری ترسناک جلوه می‌دهد، بی‌رحم بودن اوست. هیچگاه نمی‌توانید حدس بزنید که نمسیس در چه زمانی وارد می‌شود….

بر اساس صحبت‌های ایشان، هوش مصنوعی نمسیس بسیار پیشرفته‌تر از هوش مصنوعی مستر ایکس خواهد بود. اما از این‌طرف، منتقدان خلاف گفته‌های توسعه دهندگان را اعلام نمودند:

 • یکی از ایراد‌هایی که به ریمیک رزیدنت اویل ۳ وارد شد، از پیش تعیین شده بودن حضور نمسیس بود. کسی مخالف ترسناک بودن این آنتاگونیست نیست اما بسیاری معتقد بودند که حالت از پیش تعیین شده‌ی نمسیس برای حضور در سکانس‌ها، با انتظارات و گفته‌های کپکام مطابق نبود.

 

Resident Evil Resistance

رزیدنت اویل رسیستنس چیست؟

کپکام اصرار دارد که رسیستنس را به عنوان یک رزیدنت اویل جداگانه معرفی کند ولی اکثرا به این عنوان، بخش چند نفره‌ی ریمیک رزیدنت اویل ۳ را لقب داده اند. با وجود اینکه هر دوی این عناوین در یک پکیج عرضه می‌شوند، هیچگونه رابطه‌ی مستقیمی میان آن‌ها وجود نخواهد داشت. کپکام پیش از معرفی رسمی ریمیک Resident Evil 3 ، از پراجکت رسیستنس (که امروز آن را با نام رزیدنت اویل رسیستنس می‌شناسیم) رونمایی کرد.

 

به صورت کلی Project Resistance یک عنوان چند نفره است. چهار نفر از بازیکنان ملزم به فرار کردن از یک ساختمان هستند. ساختمانی که توسط یک نفر پنجمی اداره می‌شود. چهار پلیر مذکور در طی مسیرشان ملزم به حل کردن معماهای مختلف و کشت و کشتار دشمنان هستند (همانند چیزی که در رزیدنت اویل‌های جدید دیده ایم). لازم به ذکر است که مسابقات دارای زمانی محدود می‌باشند. در همین حال، پلیر پنجم که با نام مستر مایند شناخته می‌شود، می‌تواند انواع و اقسام تله‌های مختلف را برای چهار بازیکن دیگر به کار ببرد.مستر مایند قادر به کنترل دوربین‌های مدار بسته و همچنن زامبی‌ها و تایرنت‌ها می‌باشد. بازمندگان و مسترمایند‌ها، هرکدام کلاس‌های مخصوص به خود را دارند. هر کلاس نیز از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است.

استدیوی سازنده‌ی ریمیک Resident Evil 3 ؟؟؟

نام استدیو، M – Two می‌باشد. ، استدیوی M-Two در سال گذشته تاسیس شد. رهبری استدیو بر عهده‌ی تاتسویا مینامی می‌باشد. وی در گذشته جزوی از کمپانی کپکام بوده و در ساخت و طراحی پروژه‌های متعدد، مهارت بسیار بالایی دارد. همچنین در بازه زمانی مخصوصی، مدیر اجرایی استدیوی پلاتینیوم گیمز بود . مینامی و شینجی میکامی در گذشته قصد ساخت استدیویی را در کپکام داشتند. اسم هر دو کارگردان با حرف M شروع می‌شود. حال برای ادای احترام به آن دوران، نام استدیو را M-Two گذاشته اند. گزارش‌هایی مبتنی بر قصد کپکام برای اضافه کردن شینجی میکامی به این استدیو شنیده می‌شود. باید منتظر ماند و نتیجه را مشاهده کرد.

 

 

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این عنوان در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. ریمیک رزیدنت اویل ۳ و رسیستنس در تاریخ سوم آپریل سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با 15 فروردین ماه سال ۱۳۹۹) در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی قرار می‌گیرد.

اگر از طرفداران ریمیک Resident Evil 3 هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

اگر از طرفداران Resident Evil Resistance هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
محمدرضا

سلام و عرض ادب. چقدر زمان می‌بره تا نسخه کرک‌شده بازی برای دانلود در دسترس قرار بگیره؟ سپاس.

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز

  به احتمال زیاد نسخه‌ی کامپیوترهای شخصی از قفل دنوو استفاده می‌کنه. متاسفانه نمیشه زمان مشخصی رو براش تعیین کرد. احتمال داره روز اول و یا ممکنه تا دو یا سه هفته (شایدم بیشتر) طول بکشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`