دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
89
PC
(Metacritic)
90
PS4
(Metacritic)
93
XONE
(Metacritic)
خانه » راهنمای Resident Evil 2 | نحوه حل کردن معماهای بازی

راهنمای Resident Evil 2 | نحوه حل کردن معماهای بازی

resident evil 2 remake

نزدیک به دو هفته از انتشار نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 می‌گذرد. اثری که به همت کپکام بعد از گذشت ۲۰ سال بازسازی شد تا بار دیگر گیمرهای علاقمند به ژانر وحشت را پای سیستم‌ها بکشاند. این بازی روایتگر ماجراجویی‌های پلیسی به اسم لئون کندی و دختری به نام کلیر ردفیلد است. لئون برای انجام اولین ماموریتش راهی شهری موسوم به راکون شده است و کلیر نیز برای برادر خود یعنی کریس پیغامی همراه دارد. این دو شخصیت در ایستگاه پمپ بنزینی در نزدیکی شهر به هم میرسند و متوجه وقوع اتفاقاتی هولناک می‌شوند. راه این دو به  اداره پلیس شهر راکون منتهی می‌شود. جائیکه شروعی بر کابوس‌های وحشتناک‌شان خواهد بود.

بازی Resident Evil 2 مملو از لوکیشن‌های متنوع است که هرکدام‌شان دارای معماها و پازل‌های مختلفی هستند. با هم در این پست راهنمای کاملی از جالش‌های عمده بازی برایتان آماده کرده‌ایم که بدون شک برای آن دسته از گیمرهایی که فرصت کافی برای گشت و گذار و دست و پنجه نرم کردن با این معماها را ندارند، مطلبی بسیار ارزشمند خواهد بود. با نوین اسپات همراه باشید.

بخش اول: راهنمای قفسه‌ها، گاوصندوق‌ها، میزکار لئون و صندوقچه‌های کوچک

 • معمای میز لئون کندی بازی Resident Evil 2

ابتدا به حل معماهای درون اداره پلیس شهرراکون میپردازیم. در بعضی از اتاق‌های این اداره پلیس تعدادی صندوقچه، گاوصندوق، میزهای قفل شده و… وجود دارند که در این بخش به حل معماهای مربوط به آن‌ها پرداخته ایم. یکی از اولین معماهایی که بازی پیش رویتان قرار خواهد داد، باز کردن میز کار شخصیت اصلی داستان یعنی لئون اسکات کندی است که در اتاق کارش یافت می‌شود. یک یادداشت روی میزش وجود دارد که بیان می‌کند برای باز کردن قفل این میز باید حرف اول اسامی همکاران لئون کندی را به ترتیب وارد کنید. به ترتیب زیر عمل کنید و قفل را روی حروف زیر قرار دهید. این حروف اولین بخش از اسامی همکاران لئون هستند که عبارتند از گروهبان ماروین برانا، ریتا فیلیپس و جورج اسکات. برای قفل سمت راست نیز باید اولین حرف افسران پلیس دیوید فورد، الیوت ادوارد را وارد کنید. اگر با لئون بازی می‌کنید با باز کردن این قفل به ابعاد خشاب تفنگ‌تان افزوده می‌شود. اگر با کلیر بازی می‌کنید، یک عدد خشاب سریع برای تپانچه‌تان بدست خواهید آورد.

 • قفل سمت راست : MRG
 • قفل سمت چپ: NED

رمز قفسه های ایستگاه پلیس

resident evil 2

در ایستگاه پلیسی که صحبتش را کردیم، تعدادی قفسه وجود دارد که قفل‌هایی مشابه قفل میز لئون دارند. به ترتیب زیر عمل کنید:

رمز قفسه طبقه سوم : DCM

رمز قفسه طبقه دوم که در اتاق موسوم به Shower Room یافت میشود: CAP

رمز قفسه واقع در اتاق کنترل بخش فاضلاب بازی : SZF

رمز گاو صندوق‌های بازی Resident Evil 2

گاوصندوق شماره ۱ – .این گاوصندوق در اتاق غربی (West Office) طبقه اول یافت میشود. برای باز کردن این گاوصندوق ابتدا اهرم روی گاوصندوق را روی عدد ۹ قرار دهید، سپس به سمت راست بروید تا روی عدد ۱۵ قرار گیرد و در نهایت به سمت چپ بچرخانید تا روی عدد ۷ قرار گیرد. باز کردن این گاوصندوق باعث می‌شود شخصیتی که هدایتش را برعهده دارید وسایل بیشتری را با خود در ادامه بازی حمل کند، چرا که به یک کیف کوچک مجهز خواهد شد.

گاوصندوق شماره ۲– این گاوصندوق را در ضلع شرقی اداره پلیس و در اتاق انتظار (Waiting Room) پیدا کنید. ترتیب اعداد این گاوصندوق عبارتست از ۶ درجه به چپ، ۲ درجه به راست و ۱۱ درجه به چپ.

گاوصندوق شماره ۳ – واقع در اتاق موسوم به Treatment Pool Room که عبارتست از ۲ و ۱۲ و ۸٫ اعداد را به ترتیب از راست به چپ وارد کنید.

ترتیب فشردن کلیدهای صندوقچه‌های کوچک

resident evil 2

درون بازی ۲ صندوقچه کوچک با تصویر زیر یافت میشوند که درون آن ها کلیدهایی برای استفاده از انبار مهمات اداره پلیس یافت میشود. این کلیدها که در واقع صفحه کلیدهای کامپیوتر اتاق Safety Deposit Room هستند که با استفاده از آن ها خواهید توانست اعداد ۲ و ۳ را که از صفحه کلید کنده شده اند را جایگذاری کنید. در سناریوی شماره ۱ به ترتیب در اتاق های Shower Room  و Linen Room پیدا میشوند. در سناریوی شماره ۲ در اتاق های Safe Interrogation Room و Linen Room یافت میشوند. برای حل معمای این وسیله باید کلیدها را به ترتیب خاصی بفشارید تا چراغ های روی دستگاه به ترتیب سبز شوند. با آزمون و خطا پیش بروید تا ترتیب صحیح فشردن کلیدها را یاد بگیرید.

بخش دوم: راهنمای پیدا کردن کلیدهای چهارگانه

گیم‌پلی Resident Evil 2 Remake در محوطه اداره پلیس بخش دیگری دارد که شامل پیدا کردن تعدادی کلید است که درهای مخصوصی در اداره پلیس به وسیله آن کلیدها باز می‌شوند. کلیدهایی که صحبت‌شان را می‌کنیم برای پیش‌روی در داستان بازی حائز اهمیت هستند و شما برای دستیابی به بعضی از بخش‌های بازی نیازمند دستیابی به این کلیدها هستید. درهایی که شکل لوزی، قلب، برگ و الماس روی قفل‌هایشان کشیده شده رو به اتاق‌هایی بسیار مهم باز می‌شوند و در پشت این درها تجهیزات و وسایل مهمی وجود دارند که باید در حین انجام Resident Evil 2 به آن ها دسترسی پیدا کنید. موقعیت کلیدها بستگی به این دارد که با کدام شخصیت بازی را شروع کرده‌اید. به طور مثال کلید سبزرنگ که به شکل برگ می‌باشد تنها توسط لئون پیدا می‌شود و کلیر تنها شخصی است که به کلید قلب دسترسی پیدا می‌کند. تصویری واضح از شکل کلیدهایی که باید پیدا کنید را در ادامه مشاهده می‌کنید.

resident evil 2

اولین کلیدی که در سمت راست مشاهده می‌کنید در بازی تحت عنوان Spade Key شناخته می‌شود. دری که توسط این کلید گشوده می‌شود جزو اولین درهائیست که در اداره پلیس راکون آن را باز می‌کنید. محل این درب روی نقشه بازی در بخش غربی تالار اصلی است. این در باعث می‌شود تا گیمر به اتاق موسوم به West Office دسترسی پیدا کند. اگر نمی‌دانید این اتاق کجاست، باید بگوییم که همان اتاقیست که میزکار شخصیت لئون کندی در آن وجود دارد. باز کردن این در باعث می‌شود که در مدت زمان بسیار کوتاه تری از بخش غربی ایستگاه پلیس به تالار اصلی (Main Hall) دسترسی پیدا کنید.

در سمت راست درب اصلی اداره پلیس یک در آلومینیومی کنترلی وجود دارد که باید از زیر آن به درون یک راهروی تاریک بخزید. این در شما را در مسیر بخش شرقی اداره قرار خواهد داد. آن مسیر را تا انتها ادامه دهید. این کلید به آسانی پیش رویتان قرار خواهد گرفت. تنها کاری که باید بکنید ادامه دادن بازی از همین مسیر است. بدین منظور راهی که در آن قرار دارید را تا به انتها بپیمائید و بعد از بازگشت دوباره به تالار اصلی توسط چاقویی که شخصیت ماروین به شما می‌دهد، جعبه ی اهرم بالابر درب فلزی را باز کنید. این جعبه توسط نوارچسب هایی زردرنگ پوشیده شده است. بالارفتن این درب آهنی مسیر را به سمت غربی اداره پلیس برایتان می‌گشاید. از اتاق پذیرش یا همان Reception خود را به انتهای مسیر و اتاق Operations Room برسانید. در این اتاق از پنجره به آن سوی دیوار بپرید. مشاهده می‌کنید که اتاق های Safety Deposit Room و West Office در کنارتان قرار دارند. از تنها مسیر باقی مانده به پیش روید تا به اتاق Dark Room تا ظهور عکس دسترسی پیدا کنید. از پلکانی که در کنار این اتاق وجود دارد بالا روید تا به طبقه سوم یعنی ۳F برسید. از سمت راست به پیش روید تا روی یک میز که لامپی روی آن روشن است کلید Spade را پیدا کنید.

resident evil 2

در تصویری که از کلیدها گذاشتیم به دومین کلید از سمت راست بنگرید. این کلید در بازی با لفظ Diamond Key یا کلید الماس شناخته می‌شود. تعدادی درب الماس شکل در اداره پلیس وجود دارند که بوسیله این کلید باز می‌شوند. این کلید را زمانی پیدا می‌کنید که سه مدال دایره شکل را درون مجسمه وسط تالار اصلی کار گذاشته و راه مخفی به زیرزمین اداره پلیس را باز کنید. بعد از رسیدن به پارکینگ اداره پلیس به سمت اتاقی که در بازی Morgue یا سردخانه نامیده می‌شود بروید. مسیر رسیدن به این اتاق ساده است. بعد از پخش کاتسین پارکینگ به سوی دری که به یک دوراهی ختم میشود بروید. اتاق مذکور در انتهای این مسیر است. درون سردخانه تمام کشو ها را بگشایید. در یکی از آن‌ها جنازه ای وجود دارد که کنار گردنش کلید Diamond وجود دارد. قبل از گشودن کشوها پیشنهاد میکنیم که از شر یک زامبی که در اتاق وجود دارد خلاص شوید.

resident evil 2

کلید سبزرنگ تنها توسط لئون پیدا خواهد شد. این کلید در اتاق موسوم به Boiler Room در بخش شمالی اداره پلیس یافت میشود. برای رسیدن به این اتاق با استفاده از اهرم بالابر یا همان Crank Handle اتاقی که در راهروی شرقی طبقه دوم یا ۲F وجود دارد را باز کنید تا به اتاق موسوم به Chief’s Office برسید. از پلکان بالا رفته و سپس به سوی بالکن بروید. روی بالکن نردبانی وجود دارد. از آن پایین بیائید تا روی سقف قرار بگیرید. مسیری که به کوچه ی پشتی ساختمان منتهی میشود را طی کنید. رو به رویتان اتاق Boiler دیده میشود که تعدادی زامبی از آن بیرون می‌آیند. بعد از خلاصی از دست زامبی ها به درون اتاق بروید و کلید سبز رنگ را که به تخته سفید چسبانده شده را بردارید.

کلید قلب شکل که مخصوص کلیر است بسیار راحت پیدا می‌شود و تقریباً محال است پیدایش نکنید. بعد از اینکه با کلیر به اتاق رئیس پلیس یا Chief’s Office رسیدید به سمت اتاق کلکسیون شخصی این فرد تحت عنوان Private Collection Room بروید. از کنار قفسه‌ها بروید تا به یک قاب عکس کوچک برسید که در کنار یک مجسمه جغد قرار دارد. بعد از برداشتن قاب عکس روی آن گزینه بررسی یا Examine را بزنید. قاب را برگردانید و کلید را از پشت آن بردارید. حال دیگر آزادید به هر اتاقی که برای کلیر قفل شده بود دسترسی پیدا کنید.

resident evil 2

resident evil 2

 

بخش سوم: راهنمای قفل‌های گلخانه

آخرین بخش از ماجراجویی‌های کلیر و لئون درون آزمایشگاه سازمانی به اسم NEST سپری می‌شود که وابسته به بنیاد موسوم به آمبرلا است. این آزمایشگاه مکانیست که شرکت آمبرلا آزمایشات مخوف خود را انجام می‌دهد. در این آزمایشگاه علاوه بر زامبی‌ها با موجوداتی گیاه‌شکل مواجه خواهید شد که به نوبه خود طراحی جالبی دارند. یکی از بخش های این آزمایشگاه محوطه ایست که به گلخانه یا همان Greenhouse مشهور است. درست مانند معماهایی که در ایستگاه پلیس حل کردیم، در اینجا نیز باید با وارد نمودن تعدادی کد درون دستگاه به بخش‌هایی از این محوطه دسترسی پیدا کنیم.

resident evil 2

با وارد کردن اولین کد در دستگاه واقع در کنار گلخانه خواهید توانست محفظه که به یک نردبان ختم می‌شود را درون گلخانه بگشائید. تصویر این محفظه را در عکس بالا مشاهده می‌کنید. با وارد کردن کدهایی که روی این درب فلزی حک شده‌اند خواهید توانست تا آن را بگشایید. این درب باعث می‌شود تا بتوانید به بخش زیرزمین آزمایشگاه و سردخانه دسترسی پیدا کنید. اگر در سناریوی اول قرار دارید رمزی که باید وارد کنید چنین خواهد بود:

resident evil 2

و اگر در سناریوی دوم یعنی ۲nd Run بسر می‌برید باید چنین علایمی را در دستگاه وارد کنید.

در کنار دستگاهی که این رمزها را واردش میکنید یک نقشه وجود دارد که بر روی آن، دو نقطه قرمز رنگ مشاهده می‌شود. این نقاط به معنای بسته بودن آن مکان ها هستند. با وارد نمودن رمزهای بالا یکی از بخش ها سبز خواهد شد و شما میتوانید با استفاده از نقشه ای که در اختیار دارید در آن منطقه به گشت و گذار بپردازید. حال آنکه بخش دیگری از گیم‌پلی Resident Evil 2 در آزمایشگاه، در بخش دیگری از آن دنبال می‌شود. در گلخانه اتاقی وجود دارد که باید بوسیله یک دستگاه درون آن، ترکیبی شیمیایی به دست آورید. این دستگاه در حالت عادی مهر و موم شده است و شما باید برای گشودن آن، رمز دیگری را وارد دستگاه قبلی نمائید. رمزی که این دستگاه را باز میکند پایین یک تندیس علمی که در عکس مشاهده میکنید حکاکی شده است. برای دسترسی به این تندیس اگر در سناریوی اول هستید باید همان طبقه پایین آزمایشگاه را بگردید که روی یکی از میزها قرار داده شده است.

اگر در سناریوی دوم هستید این تندیس مارپیچی شکل را بر روی یک میز پیدا میکنید که قبل از اتاق موسوم به Low-Temp Testing قرار دارد.

بعد از به دست آوردن این تندیس گزینه examine را بزنید و آن را وارونه کنید تا در بخش پائینی آن، رمز مورد نیاز برای گشودن دستگاه شیمیایی واقع در گلخانه را بدست آورید. بدیهی است که در هر سناریو، رمزی که در پایین این تندیس نمایان میشود متفاوت است.

در صورتی که به بازی رزیدنت اویل ۲ علاقه دارید می‌توانید دایرکتوری آن را از طریق این لینک دنبال کنید.

نوشته شده توسط
که ز مژگان ســــیاه تو...!

رای بدهید!

91 6

۱۹۳ دیدگاه ها

 1. آقا ی دنیا تشکر بابت پاسخگویی سریعتون

  5+
  پاسخ
  • خواهش می‌کنم. امیدواریم مفید واقع شده باشه

   4+
   پاسخ
 2. سلام.میخواستم بدونم من با لئون دارم بازی میکنم داستان بازی کلیر فرق میکنه؟ و اینکه میشه همزمان با جفت شخصیت ها بازی کرد یا باید یکیو تموم کنیم بعد

  4+
  پاسخ
  • درود
   شما آزاد به تجربه‌ی بازی با هرکدوم از شخصیت‌ها هستید اما پس از این که با هر شخصیتی که بازی رو تموم کنید٬ یک سناریو به نام ۲nd run با شخصیت دیگه باز میشه که روایت رو از دید اون نشونتون میده
   در کل سناریو ها به دو دسته‌ی A و B تقسیم میشن. B همون ۲ND Run عه که گفتم. سناریوهای A تفاوت آنچنانی ندارند. اگر میخواین تجربه بهتری داشته باشین و کامل متوجه وقایع بشین بهتون پیشنهاد می‌کنم که اول همین سناریوی لیان رو تموم کنید و بعد ۲ND Run کلیر رو تجربه کنید.

   بله می‌تونید همزمان دو تا خط داستانی رو به اتمام برسونید. فقط موقع ذخیره کردن بازی مواظب باشین روی اسلات‌های هر کدوم Overwrite نکنید

   5+
   پاسخ
  • سلام آقا محمد
   بازی با لباسای مختلفو چجوری میشه داشته
   (ویرایش توسط مسئول سایت)
   چطوری میشه آزاد کرد اینارو؟

   0
   پاسخ
   • سلام عزیز دل
    به راحتی میتونین لباس‌ها رو عوض کنین. کافیه دکمه‌ی استوپ رو بزنین و گزینه‌ی Costumes رو انتخاب کنید
    بازی رو به اتمام برسونید تا لباس‌های کلاسیک و لیون و کلر رو هم بدست بیارید.
    اون لباس‌هایی هم که عرض کردید که یوتوب دیدید، به صورت محتوای دست ساز توسط کاربرا ساخته شده و خود کپکام چنین چیزی رو به صورت رسمی ارائه نداده

    2+
    پاسخ
 3. سلام ببخشید چرا ادامه آموزش رو نزاشتین؟
  من یجایی موندم که میخواد فرکانس رو درست کنم تا به یجایی بزنم که برق بیاد . آخرای بازی هستم.

  1+
  پاسخ
  • سلام. اگر تمامی معماهای بازی رو حل کنیم دیگه لذتی برای گیمر باقی نمیمونه. این مطالبی هم که در پست اشاره شده بهشون مواردی هستن که ممکنه دست و پا گیر باشن برای مخاطبان. اما درباره مشکل شما در بازی باید بگم که در محوطه ی NEST یا همون محیط آزمایشگاه سه تا جعبه تقسیم برق روی دیوارها تعبیه شده که باید اون دستگاه تولید فرکانس رو مطابق با اسم اون جعبه تقسیم ها تنظیم کنید و بعد روی گزینه ی use بزنید تا روی دیوار قرار بگیرن و برق رسانی انجام بشه. مثلاً روی یکی از جعبه های تقسیم برق عبارت ABC اگر نوشته شده باشه باید در منوی ابزار و وسایلتون برید وسیله ی تنظیم فرکانس رو پیدا کنید و با زدن examine دنبال فرکانس abc باشید. خطوط مربوط به این فرکانس رو باید دقیقاً روی هم قرار بدید تا نـــــویز دستگاه تنظیم بشه و بعد از تنظیم روی گزینه ی use بزنید.

   1+
   پاسخ
 4. سلام دوست عزیز با لئون بازی می‌کنم جعبه رد جول رو پیدا نمیکنم همون الماسی که از دسته مجسمه گرفتم ولی جعبش رو نمیدونم کجاست ممنون میشم راهنماییم کنید

  1+
  پاسخ
  • سلام
   در وهله‌ی اول عذر خواهی می‌کنم بابت این که به کامنتتون دیر رسیدگی شد.
   دوم این که ابتدا club key رو از boiler Room تهیه کنید
   سپس راه خودتون رو بر روی نقشه به Observation Room پیدا کنید. (این اتاق نزدیک به جایی که مستر ایکس دیوار رو خودر میکنه و بیرون میاد)
   مشخصه این اتاق هم یک آینه‌ی بزرگه

   0
   پاسخ
   • سلام خدمت شما و وب سایت بی نظیرتون
    من نمیدونم اون اهرم بالابرنده رو از کجا پیدا کنم،با ائون هم بازی میکنم لطفا راهنمایی کنید

    0
    پاسخ
    • سلام دوست عزیز تشکر
     میشه یه مقدار جزئیات بیشتری از موقعیتتون در اختیار بنده قرار بدیدی تا بتونم کمک کنم؟ چون سوالتون مقداری گُنگه

     0
     پاسخ
    • در record room با کلید خاجهم باز میشه

     0
     پاسخ
    • سلام من همه کلید ها رو پیدا کردم فقط مونده کلید قلب خوب من چجوری باید به کلیر تبدیل بشم هرچی سعی میکنم نمیشه هرچی‌میرم توی تنظیمات نمیشه چجوری باید کلیر بشم؟

     0
     پاسخ
     • سلام
      برای بازی کردن با کلیر باید New Game شروع کنید. نمیشه در حین بازی با یک شخصیت، به شخصیت دیگه سوییچ کرد

      0
 5. سلام اهرم قفسه کتابخانه کجاست کسی میدمنه

  0
  پاسخ
  • ابتدا Club Key رو از Boiler Room پیدا کنید
   سپس به راهروی سمت راستی (در ساختمان پلیس راکون سیتی) پیش برید و وارد راهرو بشید. در اینجا با لیکر و انواع و اقسام زامبی‌ها مواجه می‌شید. از کلید یاد شده استفاده کنید و وارد درب بشید. اونجا اهرم لازم رو پیدا می‌کنید.

   0
   پاسخ
   • دوست عزیز من اصلا به زندان یا همچین جایی نرسیدم!!!
    مثلا اون کرکره رو که میخام باز کنم به اون crank نیاز داره و نمیتونم به بخش های دیگه برم

    0
    پاسخ
    • شما آدرس کرک هندل رو خواستین ما هم جاشو گفتیم.
     من نمیدونم شما کجای بازی هستی.ولی وسیله‌ای که اسمش کرک هندله اونجا یافت میشه

     0
     پاسخ
    • سلام من تمام مراحل گلخونه رو انجام دادم محلولش رو هم داخل دستگاه گذاشتم که گیاهو از بین ببره ولی وقتی میزنم ارور میده
     سیستم صوتی رو هم زدم ولی ارور میده متوجه نمیشم چیکار باید بکنم تا به دستبند برسم

     0
     پاسخ
     • محلولو باید ببری منجمد کنی.
      تو گلخونه نردبون رو بگیر بیا طبقه‌ی پایین
      وارد اتاقی شو که پر از زامبی و دو تا لیکره
      برو جلو یه تو رفتگی ته اتاق هستش
      وارد در شو
      پیشروی کن تا به یه دستگاه برسی که برای منجمد کردن محلوله
      منجمدش که کردی برگرد همه راهو. محلولو بزار سر جاش. دستبند و به دست بیار

      0
 6. من دارم سناریو a لیون رو بازی میکنم .
  حالا بعد از پیدا کردن قطعه اول تو اتاق ژنراتور میخوام برگردم به ایستگاه پلیس نمیتونم راه رو پیدا کنم …

  0
  پاسخ
  • دوست عزیز قطعه ی اول چی ؟ اگر منظورتون قطعه ی اول الکترونیکی هستش باید گفت که از اتاق بیایید بیرون. در این راهرو دو در دیگه وجود داره. یکی از اون درها شما رو به طبقه‌های پایین‌تره ساختمان راکون سیتی راهنمایی میکنه

   0
   پاسخ
 7. با سلام
  من با کاراکتر لیون اون جایی که باید c4 رو منفجر کنم مشکل دارم من قطعه ای که باید با باطری تلفیق کنم رو ندارم اگه ممکنه جای اون رو بگید

  0
  پاسخ
  • دوست عزیز کامنتای قبلی رو بخونین گفتم به بقیه‌ی دوستان که چطوری میشه بمب رو منفجر کرد و وسائل کجان

   به هر حال اتاقی که اولین بار نقشه‌ی طبقه‌ی اول راکون سیتی رو بدست میارید یادتونه ؟ توی اون اتاق یه در با زنجیر بسته شده. با زنجیر شکن اونو بشکونید. درست جلوی اونجا روی میز دستگاه وجود داره.

   0
   پاسخ
 8. سلام و خسته نباشید
  این برج ساعت کجاس

  0
  پاسخ
  • طبقه‌ی سوم ساختمان پلیس راکون سیتی
   از ضلع شرقی (اتاقی که هلیکوپتر ترکیده بود) کر کره رو بالا بکشید (با اهرم) و سپس راهرو رو به سمت بالا برید

   0
   پاسخ
 9. سلام من ت سناریو ۲end کلر گیر کردم فاظلاب مثل لیان همه کارارو کردم ۳ تا مهره شطرنج هم گذاشتم برا لیان کار کرد اما واسه کیر کار نمیکنه یه راهنمای میکنید از راست اول سرباز دومی وزیر بعد شاه دیوار راست فیل رخ اسسب دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته کلیدی چیزی هم قبلا نداشت

  0
  پاسخ
  • دوست عزیز پاسخ شما در کامنت‌های قبلی داده شده. بسیاری از دوستان با چنین مشکلی موجه شدند و بنده به‌صورت کامل توضیح دادم که چه باید کرد.

   0
   پاسخ
 10. سلام،خسته نباشید.توی طبقه دوم جایی که گاز رو میبندیم یه اتاق هست که توش یه کامپیوتر که فلش میخواد اون فلش رو باید از کجا پیدا کنیم؟؟؟هر چی میگردم پیداش نمیکنم.

  0
  پاسخ
  • سلام تشکر سلامت باشید
   با مراجعه به کامنت‌های قبلی می‌تونید پاسخ سوالتون رو دریافت کنید. بسیاری از کاربر‌های دیگه هم مشکل شما رو داشتند و بنده نحوه‌ی بدست آوردن فلش رو براشون کامل توضیح دادم. شما هم میتونید با خوندن کامنت‌های قبلی به پاسخ سوال خودتون برسید

   0
   پاسخ
 11. سللم ببخشید چجوری میشه سیو های بازی را بر روی ps4 پاک کرد؟ و این که من بعد از تمام کردن سناریو a لیون یه سری لباس برای لیون و کلر باز کردم میخواستم بپرسم آیا این لباس ها تاثیری در روند گیم پلی بازی دارد؟

  0
  پاسخ
  • سلام خیر لباس‌ها صرفا جهت تزئین هستند

   0
   پاسخ
 12. Crand handel رو به چه روشی پیدا کنم؟ با لئون

  0
  پاسخ
  • به خاطر دارید زندان کجاست؟ دقیقا جلوی سلولی که مستر ایکس کله‌ی شخص زندانی رو منفجر میکنه دو تا میز وجود داره. روی یکی از اون‌ها ابزار Crand handel رو پیدا می‌کنید. کافیه فقط نزدیک میز بشید. میز دقیقا در کنار جعبه‌ی الکترونیکی بغل زندان وجود داره

   0
   پاسخ
 13. سلام داداش. تو سناریو دوم چجوری میتونم به اتاق Interrogation Room دسترسی پیدا کنم؟؟
  ممنون

  0
  پاسخ
  • سلام عزیز
   تا قسمت پارکینگ پیشروی کن بعد که داری برمیگردی به ساختمان پلیس راکون سیتی باید ببینی که با کلر بازی میکنی یا لیون
   اگر کلر داری میری باید کلید قلب شکل رو داشته باشی. حالا به راحتی میتونی وارد Interrogation Room بشی.
   اگر لیون داری میری باید کلید کلاب رو داشته باشی
   یکی از راه‌های رسیدن به اتاق اینه که از راه پله‌ی طبقه‌ی B1 باید بیایی بالا تو طبقه‌ی ۱F
   امیدوارم مفید واقع شده باشه

   0
   پاسخ
 14. سلام خسته نباشید
  قسمت شطرنج گیرکردم شخصیت کلر اولین بارم هست که بازی میکنم
  لطف میکنید چیدمانش و بگید

  0
  پاسخ
  • سلام سلامت باشید
   خواهشمندیم قبل از اینکه سوالتون رو مطرح کنید کامنت‌ها رو بخونید. بسیاری از دوستان این سوال رو پرسیده بودند قبلا و بنده پاسخ دادم. به هر حال

   دیوار راست: Pawn / Queen / King
   دیوار چپ : Bishop / Rook / Knight

   0
   پاسخ
 15. سلام درمرحله پارکینگ هستم ولی کارت پارگینگ بالیان هستم

  1+
  پاسخ
  • باید وارد سلول‌های زندان بشید (از در سمت راست. اگر پشتتون به دریچه‌ی خروجی پارکینگ باشه) اونجا با یک فردی ملاقات میککنید که کلید پارکنیگ دستشه. اتفاقاتی میفته و پس از پشت سر گذاشتن اونها (برای این که اسپویل نشه براتون توضیح نمیدم) میتونید کلید پارکینگ رو بدست بیارید و راه رو باز کنید.

   0
   پاسخ
  • ممنون از راهنماییتان

   0
   پاسخ
 16. من توی قسمت پارکینگ گیر کردم اگه میشه راهنمایی فرماید.

  0
  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   باید وارد سلول‌های زندان بشید (از در سمت راست. اگر پشتتون به دریچه‌ی خروجی پارکینگ باشه) اونجا با یک فردی ملاقات میککنید که کلید پارکنیگ دستشه. اتفاقاتی میفته و پس از پشت سر گذاشتن اونها (برای این که اسپویل نشه براتون توضیح نمیدم) میتونید کلید پارکینگ رو بدست بیارید و راه رو باز کنید.

   0
   پاسخ
 17. سلام ببخشید شخصیت کلیر تو قسمت اینکه میخام کارتریج پر کنیم چجوری

  0
  پاسخ
  • موقعیتتونو بهتر و کامل توصیف کنید لطفاً. همچنین ذکر کنید که ۲ND Run رو تجربه می‌کنید یا اولین باره که بازی میکنید؟

   0
   پاسخ
 18. من دوتا در پیدا کردم ولی در ها قفل بودند حتی کلید گرفتم بعد رفتم سر برد سویچ پیدا کردم ولی در باز نشد باید چکار کنم اگه درست این مرحله توضیح بدید.

  0
  پاسخ
 19. سلام خسته نباشید دوست عزیز چرخ دنده اتاق ساعتو از کجا گیر بیارم ؟ فلشم بی زحمت بگید کجاست مممنون.

  0
  پاسخ
  • سلام تشکر و عذر خواهی بابت دیر پاسخ دادن
   هر دو سوال شما را برای چندین بار در کامنت‌های قبلی پاسخ دادم
   به صورت خلاصه میگم: چرخ دنده در طبقه‌ی سوم راکون سیتی داخل دربی آهنیه (دو زامبی تو اتاقن) درست وسط اتاق چرخ دنده رو مشاهده می‌کنید. بسیاری از دوستان وارد اتاق شدن اما چرخ دنده رو ندیدن (به علت بی توجهی)
   فلشم باید آبزرویشن روم بشید. با زمرد بدست اومده جعبه رو باز کنید. روی علامت استارز زوم کنید و با فشار دادن دکمه‌ی پشت اون فلش رو بدست میارید

   0
   پاسخ
 20. ببخشید من توی یه جا گیر کردم که مستر x دنبالم میکنه نمی‌دونم کجا برم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  1+
  پاسخ
  • خب ایشون هرجا برید دنبالتون میاد. بخشی از بازیه تعقیب و گریز ایشون. باید اتاقایی که نرفتید رو از روی نقشه پیدا کنید و برید. تو اتاق هایی که دستگاه Save هست دنبالتون نمیاد. یه مقدار هم تو بازی پیش برید دیگه دنبالتون نمیاد

   0
   پاسخ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.