خانه » کنترلر PS5 تحول عظیمی در بازی کردن به وجود خواهد آورد

کنترلر PS5 تحول عظیمی در بازی کردن به وجود خواهد آورد

PS5

سونی اطلاعات مختصری در خصوص پلی استیشن ۵ و تغییرات سخت افزاری این کنسول در اختیار مخاطبان قرار داد. مارک سرنی، طراح PS5، در گذشته اظهار داشت که یک SSD پر سرعت برگ برنده‌ی کنسول می‌باشد. با وجود SSD صفحه‌های لودینگ نابود می‌شوند و توسعه دهندگان به راحتی می‌توانند ایده‌های جاه طلبانه‌تری را در بازی خود پیاده سازی کنند. از این مسائل که بگذریم، به مبحث کنترلر کنسول می‌رسیم. بر اساس گفته‌‌های جیم رایان، رئیس استدیوهای کمپانی سونی، کنترلر پلی استیشن ۵ تاثیر فراوانی بر تجربه‌ی بازی‌های کامپیوتری خواهد گذاشت. PS5 در تعطیلات سال ۲۰۲۰ به صورت جهانی عرضه خواهد شد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

بدون شک کنترلر پلی استیشن ۵ میزبان تغییرات متعددی خواهد شد. طبق اخبار منتشر شده، حساسیت دکمه‌های تریگر افزوده شده اند. این موضوع بر روی شلیک با اسلحه‌هایی همانند تیر و کمان تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال، میزان فشاری که به دکمه‌ی تریگر خواهید آورد، با میزان کشیده شدن کمان رابطه‌ی مستقیم دارد. اما این تنها تغییر کنترلر نخواهد بود.

به تازگی گفت و گویی از سمت پایگاه فامیتسو با جیم رایان تدارک دیده شده است. وی در این مصاحبه اظهار داشته که کنترلر پلی استیشن ۵ بر روی تجربه‌ی بازی‌ها تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. توججه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

در حقیقت کنترلر (منظور کنترلر پلی استیشن ۵ است) را در هنگام تجربه‌ی Gran Turismo Sport تست کردم. باورم نمی‌شد. تجربه‌ی بازی تفاوت بسیار زیادی با قبل (تجربه توسط دوال شاکر ۴) داشت. 

ویژگی‌های فوق العاده‌ای به کنترلر PS5 اضافه گردیده. با وجود پیشرفت سخت افزاری و ارائه‌ی جلوه‌های بصری زیباتر، فکر می‌کنم که متوجه تکامل و پیشرفت حاصل شده بشوید.

چندی پیش، برای بار دوم، شاهد لو رفتن یکی از تصاویر مربوط به کیت توسعه‌ی پلی استیشن ۵ بودیم. کیت توسعه صرفا برای آگاه شدن توسعه دهندگان از معماری سخت افزار در دسترس قرار می‌گیرد. به عبارتی دیگر، ظاهر اصلی کنسول PS5 با کیت توسعه‌ی مربوط به آن کاملا فرق می‌کند. برای مشاهده‌ی تصویر مربوطه بر روی این لینک کلیک نمایید.

اما یکی از سوالاتی که همواره در خصوص کنسول‌های نسل بعد پرسیده می‌شود، مربوط به قابلیت کراس پلی است. آیا این قابلیت برای تمام بازی‌های آنلاین ضروری می‌باشد؟ چندی پیش مصاحبه‌ای از سمت وب سایت گیمینگ بولت با یکی سازندگان بازی My Memory of Us تدارک دیده شد. وی در این مصاحبه در خصوص موضوع کراس پلی صحبت کرد. با مراجعه به این لینک می‌توانید از گفته‌های ایشان آگاه شوید.

جدیدترین رویداد State Of Play در تاریخ 10 دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی (مصادف با 19 آذر ماه سال جاری) اجرا می‌شود و به مدت ۲۰ دقیقه به رونمایی از عناوین متعدد، آگاه کردن مخاطبان از تاریخ انتشار بازی‌ها، اخبار جدید از پلی استیشن و استدیوهای مربوطه و …. می‌پردازد. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>