خانه » ۱۶ درصد توسعه دهندگان در حال ساخت عناوین PS5 و Xbox Scarlett هستند

۱۶ درصد توسعه دهندگان در حال ساخت عناوین PS5 و Xbox Scarlett هستند

PS5

هرجوری که حساب کنیم٬ کم کم زمان خداحافظی با نسل هشتم بازی‌های کامپیوتری است. شایعات نسل نهم بازی‌های کامپیوتری بیش از پیش قدرت گرفته و حتی شاهد واکنش هایی از سمت شرکت‌های سونی و مایکروسافت درباره ی این شایعات بوده ایم. به‌تازگی مشخص شده است که ۱۶ درصد از سازندگان بازی‌های ویدیویی در حال ساخت عناوین مختلف برای نسل آینده (PS5 و Xbox Scarlett) هستند. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

حداکثر مدت زمانی که می‌توان برای انتشار و عرضه‌ی PS5 و Xbox Scarlett در نظر بگیریم٬ ۲۰۲۰ است. حتی شاید زودتر و در همین امسال شاهد عرضه‌ی حداقل یکی از آن‌ها باشیم. البته تیتر این خبر نیز غیرمنطقی نیست. بسیاری از توسعه دهندگان با نزدیک شدن به نسل بعدی٬ کار خود را در نسل حاظر متوقف (و یا کمتر) می‌کنند و مشغول ساخت عناوین برای نسل آینده می‌شوند. بر اساس آماری که به‌تازگی از سوی GDC منتشر شده است٬ ۱۶ درصد توسعه دهندگان در حال ساخت بازی‌های نسل نهم می‌باشند. جالب است بدانید افرادی که به‌صورت انحصاری مشغول ساخت بازی برای نسل نهم بازی‌های کامپیوتری هستند٬ ۲ درصد می‌باشد.

۳۷ درصد از سازندگان اعلام ناآگاه بودن از سخت افزار کنسول‌های PS5 و Xbox Scarlett هستند و درحال حاظر نمی‌دانند که با توجه به چه نوع فناوری‌ای باید اقدام به ساخت بازی کنند. ۴۶ درصد باقی مانده نیز در حال ساخت عناوین مختلف برای نسل حاظر می‌باشند. تکلیف ۴۶ درصد گفته شده که مشخص است اما می‌توان گفت به احتمال زیاد ۲ درصدی که در حال ساخت عناوین انحصاری هستند٬ استدیو‌های مربوط به شرکت‌های مایکروسافت و سونی می‌باشند که به توسعه‌ی عناوین فرست پارتی برای کنسول‌های نسل آینده مشغول اند. برای مثال پلی گراند گیمز (یکی از استدیو‌های مطرح کمپانی مایکروسافت که ساخت عناوین درخشان فورتزا را در کارنامه‌ی خود دارد) اعلام کرده که در حال توسعه‌ی عنوانی برای نسل آینده است. عنوان اعلام نشده ولی احتمال می‌رود که دوباره شاهد نسخه‌ی دیگری از فورتزا باشیم.

یا اگر بخواهیم مثالی دیگری بزنیم٬ باید گفت به‌تازگی خبری مبتنی بر استخدام بازی‌ساز از سمت استدیو‌ی سانتا مونیکا منتشر شده است. (می‌توانید در این لینک درباره‌ی این خبر اطلاعات بیشتری کسب کنید). این خبر نیز احتمال ساخت عنوان بعدی God Of War را بیشتر می‌کند. همچنین شایعاتی نیز درباره‌ی ساخت نسخه‌ی جدید اسپایدرمن توسط اینسومنیاک گیمز در فضای مجازی پیچیده شده است. از آن طرف گوریلا گیمز (یکی دیگر از استدیو‌های قدرتمند شرکت سونی که ساخت عناوین کیلزون را بر عهده داشت) اعلام کرده که از هم‌اکنون مشغول ساخت عنوانی برای کنسول PS5 می‌باشد.

به احتمال ۱۰۰ درصد نسخه‌ی بعدی مجموعه بازی‌های The Elder Scrolls (که در نمایشگاه E3 امسال معرفی شد) مختص نسل آینده‌ی بازی‌های کامپیوتری و PS5 و Xbox Scarlett می باشد. بتزدا عنوان دیگری نیز در دست ساخت دارد که نام آن Starfield می باشد ( البته امکان دارد که استار فیلد برای کنسول‌های این نسل نیز منتشر شود). استدیو‌های دیگر مانند اسکوئر انیکس نیز اعلام کرده اند که بر روی پروژه‌های معرفی نشده تمرکز دارند و مشغول ساخت آن‌ها می‌باشند که بازهم می‌توان حدس زد که این پروژه‌ها مختص به نسل آینده‌ی بازی‌های کامپیوتری می‌باشد. الکترونیک آرتز نیز از عنوان Dragon Age 4  برای نسل بعدی٬ خبر داد.

عناوین Death Stranding و Halo Infinite هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارند اما ممکن است برای هر دو نسل (هشتم و نهم) عرضه شوند. در نسل آینده شاهد ریمستر عناوینی خواهیم بود که در این نسل نیز منتشر شده اند. مانند عنوان قدرتمند جدید راک استار یعنی Red Dead Redemption 2 و بازی مورد انتظار ناتی داگ یعنی The Last of Us Part 2. این‌گونه که از خبر‌ها حاکیست٬ PS5 و Xbox Scarlett کنسول‌های پر بازی خواهند بود. امیدواریم که نسل بعد شاهد قدرت نمایی بیشتر شرکت‌های نام برده باشیم. شما عزیزان می‌توانید نظرات خودد را راجع به این مطلب و بازی‌های ذکر شده از طریق کامنت با ما درمیان بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>