جیلبریک 7.0.2
جیلبریک 7.0.2 جیلبریک 7.0.2

آموزش جیلبریک PS4 7.55 بصورت کامل

گویا ماجراجویی های هکر روسی Sleirsgoevy که حسابی صحنه هک جیلبریک PS4 را پر حرارت نموده تمامی ندارد. اینبار Sleirsgoevy طی انتشاری جدید، جیلبریک فریمور 7.55 را برای PS4 عرضه کرد. با آموزش هک کردن PS4 7.55 از نوین اسپات همراه ما باشید.

آموزش جیلبریک PS4 7.02 بصورت کامل

نکته مهم : از آنجایی که در نوشتار این مقاله، نکات مهمی در خصوص دانش عمومی جیلبریک ذکر شده پیشنهاد می گردد مقاله پیش رو را از ابتدا تا انتها با دقت مطالعه کنید. همچنین این صفحه مکررا و در طول زمان با تکمیل تر شدن جیلبریک 7.55 بروزسانی خواهد شد پس از ذخیره کردن آن مطمعن شوید!

در ابتدا لازم است بخشی مهم از فایل Readme که توسط Sleirsgoevy سازنده جیلبریک 7.55 نوشته شده است را مرور کنیم :

توضیح Sleirsgoevy در خصوص وضعیت فعلی جیلبریک 7.55

توضیح Sleirsgoevy در خصوص وضعیت فعلی جیلبریک 7.55

“اگر در هنگام پروسه جیلبریک با پیغام خطای there is not enough free system memory روبرو شدید بدین معناست که وبکیت اکسپلویت با خطا مواجه شده و اجرای آن موفقیت آمیز نبوده است. خطا را تایید کرده و مجدد تلاش کنید. این خطا آسیبی به کنسول شما وارد نخواهد کرد. در حال حاضر درصد موفقیت در این مرحله 10% است”

 

شروع آموزش

پروسه جیلبریک در فریمور 7.55 از پیچیدگی خاصی برخوردار نبوده و مراحل آن همانند فریمورهای قبلی است. در ابتدا لازم است جهت بررسی فریمور دستگاه خود وارد بخش Settings شده و از قسمت System عدد درج شده در مقابل System Software را بررسی نمایید.

 

ps4 ip

عدد مذکور همان فریمور فعلی کنسول را نشان می دهد و اگر 7.55 و یا کمتر باشد، قادر خواهید بود به سادگی کنسول خود را جیلبریک کنید و بصورت رایگان از بازی های پشتیبانی شده تا فریمور 7.55 لذت ببرید.
نکته 1 : اگر فریمور کنسول ps4 شما کمتر از 7.55 باشد لازم است آن را ارتقاء دهید. در صورت نیاز، به آموزش انتهای این مطلب مراجعه نمایید.
نکته 2 : در صورتی که فریمور کنسول شما بالاتر از 7.55 باشد متاسفانه امکان استفاده از این جیلبریک مقدور نبوده و باید منتظر جیلبریک های جدیدتر باشید. همچنین در حال حاضر هیچگونه روشی برای دانگرید کردن فریمور PS4 به ورژن های قبل تر وجود ندارد.

برای شروع کار ابتدا لازم است کنسول ps4 خود را به اینترنت متصل کنید. سپس با مراجعه به مرورگر کنسول (www) وارد مترو هاست به آدرس زیر شده و گزینه Offline Cache را انتخاب کنید.

مترو هاست (پیشنهادی) :

metro755.neocities.org/index.html

https://darkmoddervc.github.io/PS4JB

https://prb-borg.github.io/v3in/index.html

 

تصویری از محیط مترو هاست

تصویری از محیط مترو هاست

 

با انتخاب گزینه Offline Cache، هاست مترو در مرورگر کنسول ps4 ذخیره شده و از دفعات بعدی جهت استفاده نیازی به اتصال اینترنت نخواهد بود.

پس از مشاهده پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات، دسترسی اینترنت PS4 را قطع کرده و مجددا وارد مرورگر کنسول شوید و هاست مترو را انتخاب نمایید.

حال پی لود 7.55 Mira را انتخاب کنید. با انتخاب این پی لود، پروسه جیلبریک آغاز می شود. در این قسمت ممکن است با خطاهای مکرر Out of Memory مواجه شوید که در واقع بخشی از مراحل فعلی جیلبریک است. به دلیل انتشار زود هنگام این هک، وجود خطاهای Out of Memory طبیعی بوده و لازم است آنها را تایید کنید تا تلاش مجدد از سر گرفته شود. اینگونه خطاها به مرور زمان و با بهینه سازی اکسپلویت بسیار کمتر خواهند شد. در صورتی که تعداد خطاهای پشت سر هم بیش از 10 یا 15 بود یک بار کنسول خود را ریستارت کرده و مجددا تلاش کنید (نیازی به اتصال مجدد به اینترنت نیست).

بیشتر بخوانید :  PS4 برای ۳ الی ۴ سال توسط سونی پشتیبانی خواهد شد

خطای Out of Memory یا به اختصار OOM

خطای Out of Memory یا به اختصار OOM

 

در صورت موفقیت آمیز بودن پی لود HEN یا Mira، پیغامی مشابه تصویر زیر دریافت خواهید کرد که نشان از اتمام مراحل جیلبریک دارد.

ps4hen

حال با فشردن دکمه PS از صفحه مروگر خارج شده و با مراجعه به منوی Debug Settings اقدام به نصب بازی دلخواه خود نمایید. جهت نصب بازی ابتدا فایل PKG آن را از اینترنت دانلود کرده و سپس هارد اکسترنال خود بصورت exFat فرمت کنید. حال تمامی بازی های خود را در ریشه آن (بدون ساخت پوشه) کپی نمایید. سپس در قسمت Settings>Debug Settings>Game>Package Installer اقدام به نصب بازی کنید.

سوالات و پرسش پاسخ های عمومی

* لیست بازی های پشتیبانی شده تا فریمور 7.55 از چه طریقی قابل دسترسی است ؟

جهت دستیابی به لیست تمامی بازی ها و فریمور لازم برای هر یک میتوانید به وبسایت defaultdnb.github.io مراجعه کنید.

* آیا جیلبریک کردن کنسول سبب آسیب دیدن آن می شود؟

در صحنه جیلبریک PS4 همواره پس از عرضه هر جیلبریک جدیدی، افرادی که منافع خود را در اکانت های هکی و اشتراکی میدیدند با انتشار شایعاتی از جمله آسیب دیدن کنسول، فشار مضاعف و خراب شدن CPU و… سعی کردند تا مانع از “رایگان” بازی کردن گیمرها شوند. اگرچه در موارد بسیار نادر، خاموشی های پی در پی ممکن است سبب آسیب دیدن هارد کنسول گردد اما بسیاری از افراد سراسر جهان از زمان انتشار جیلبریک فریمور 4.05 که بیش از چند سال از آن می گذرد، بدون مشکل خاصی در حال استفاده از هک و جیلبریک هستند.

* آیا میتوان کنسول جیلبریک شده را مجددا به حالت اولیه برگرداند؟

همانطور که واضح است، جیلبریک PS4 همراه بصورت نرم افزاری و از طریق باگ های مختلف در سطح کرنل رخ داده است. بنابراین با یکبار خاموش و روشن کردن کنسول تمام اطلاعات جیلبریک از حافظه آن پاک شده و کنسول قابل بروزرسانی به آخرین فریمور جهت استفاده قابلیت آنلاین و غیره می باشد. بنابراین جیلبریک 7.55 در PS4 دائمی نبوده با یکبار خاموش و روشن شدن غیرفعال خواهد شد. همچنین در صورتی که قبلا از جیلبریک استفاده کرده اید و تصمیم به آپدیت کنسول خود دارید لازم است یکبار پی لود Update Unblocker یا Disable Update را اجرا کنید تا امکان بروزرسانی مجدد فراهم شود.

بیشتر بخوانید :  کلاس‌های مختلف اسلحه در آینده به بازی Battlefield V اضافه خواهند شد

* تفاوت جیلبریک 5.05 – 6.72 – 7.02 و 7.55 در چیست؟ وضعیت پایداری هرکدام چگونه است؟

تمامی جیلبریک های PS4 بصورت نرم افزاری بکار گرفته شده و برای کاربر تفاوت خاصی ایجاد نمیکنند. اما در عمل و نوع باگ مورد استفاده بسیار متفاوت اند. جیلبریک 5.05 در زمان عرضه بسیار ناپایدار بود و از خاموشی های مکرر رنج می برد. اما در طول زمان و با تست های مختلف به پایداری مناسب رسید بطوری که خاموشی های آن بسیار کم شدند. در مورد 6.72 نیز همین سناریو برقرار بود. جیلبریک 6.72 در روزهای ابتدایی خود بسیار ناپایدار بود اما رفته رفته به پایداری نسبتا مناسبی رسیده است. گرچه پایداری آن هنوز دقیقا مشابه 5.05 نیست. اما در مورد 7.55 به نظر می رسد برخلاف شروع 7.02، از پایداری مناسبی بهره مند نبوده و در زمان نگارش این مطلب خطاهای حافظه و خاموشی های تصادفی در جیلبریک 7.55 محسوس است.

* هنگام جیلبریک و انتخاب پی لودها با خطای There is not enough free system memory مواجه می شوم. این خطاها پشت سر هم تکرار می شوند. علت چیست؟

خطای There is not enough free system memory در پروسه جیلبریک همواره وجود داشته و به بخش وبکیت اکسپلویت برمیگردد. از نظر فنی کدهای موجود در هاست در تلاشند تا از باگ موجود به مرورگر نفوذ کنند اما گاها و بصورت تصادفی مرورگر با رسیدن به Overflow سعی میکند جلوی این نفوذ را بگیرد و به همین دلیل کاربر با خطای There is not enough free system memory مواجه می گردد. بروز این خطا کاملا عادی بوده و لازم است آن را مکررا تایید کنید تا جیلبریک با موفقیت انجام شود.

* آیا ممکن است جیلبریک باعث خرابی هارد کنسول شود؟

باز هم متذکر میشویم که تا کنون بین تمام افرادی که به واسطه جیلبریک با آنها در ارتباط هستیم، حتی 1 مورد خرابی کنسول به دلیل جیلبریک گزارش نشده اما در هر حال ممکن است خاموشی ناگهانی در مواردی نادر سبب خراب شدن هارد و یا مشکلات احتمالی دیگر گردد. لذا مسئولیت جیلبریک کردن کنسول مستقیما به عهده کاربر خواهد بود.

* با انتشار نسخه جدید مترو هاست چگونه می توانم آن را بروزسانی کنم؟

با پیشرفت جیلبریک 7.55، رفته رفته نسخه های جدیدتر و پایدارتر HEN و سایر پی لودهای عمومی عرضه خواهند شد. همواره یکی از دغدغه های کاربران این است که چگونه نسخه HEN کنسول خود را ارتقاء دهند. این فرآیند بسیار ساده است و فقط کافیست اطلاعات هاست قبلی (ذخیره شده در مرورگر کنسول) را حذف کرده و هاست جدید را مجددا Cache (ذخیره) نمایید. برای این کار ابتدا وارد مرورگر کنسول شده و از طریق دکمه Options به ترتیب گزینه های Clear Website Data و Delete Cookies را تایید نمایید. حال حافظه Cache مرورگر تخلیه شده است. در ادامه به آدرس هاست مورد نظر و یا هاست پیشنهاد شده نوین اسپات به آدرس (metro755.neocities.org/index.html) مراجعه کرده و دکمه Offline Cache را انتخاب نمایید. بدین ترتیب از آخرین نسخه هاست به همراه تغییرات جدید بهره مند خواهید شد.

بیشتر بخوانید :  Mafia: Definitive Edition از مکانیک‌های گیم پلی مافیا ۳ استفاده خواهد کرد

* آیا هنگام اتصال به اینترنت امکان آپدیت شدن ناگهانی فریمور کنسول وجود دارد؟

بله. حتی در صورتی که گزینه های مربوط به آپدیت اتوماتیک کنسول را غیرفعال کرده باشید باز هم احتمال بروزرسانی خودکار وجود دارد. پس قبل هنگام اولین استفاده از مترو هاست، ابتدا گزینه Disable Updates را انتخاب کرده تا از بروزسانی ناگهانی کنسول جلوگیری بعمل آید. سپس توسط Cache Offline هاست را در مرورگر کنسول ذخیره کرده و تیک دسترسی به اینترنت را نیز غیرفعال نمایید.

* در کنسول من تعدادی بازی بصورت اکانت هکی وجود دارد. آیا با اتصال به اینترنت جهت استفاده از جیلبریک امکان قفل شدن آنها وجود دارد؟

بله. در صورت استفاده از اکانت های هکی و اتصال به اینترنت امکان قفل شدن آن بازی ها وجود دارد. اما پیشنهاد میگردد خودتان نسبت به حذف بازی های اکانت هکی اقدام کنید چون بزودی تمامی بازی های پشتیبانی شده تا فریمور 7.55 در سراسر اینترنت پخش خواهند شد و به صورت رایگان می توان به تجربه آنها پرداخت.

* در جیلبریک های قدیمی تر تعداد بیشتری پی لود شامل نسخه های مختلف HEN و غیره در دسترس بود. اما در مترو هاست نسخه 3.5 تعداد پی لودها کمتر است. دلیل این اتفاق چیست؟

هر جیلبریک در روزهای اول انتشار خود بسیار محدود است. اما به مرور زمان و با انجام تست های بیشتر و پورت شدن پی لودهای جدید کاملتر خواهد شد.

* من کنسول خود را جیلبریک کردم و یک بازی نیز نصب کردم اما پس از روشن کردن مجدد کنسول، بازی ها قفل شده اند. دلیل این اتفاق چیست؟

جیلبریک PS4 از فریمور 1.76 گرفته تا 7.55 همگی بصورت نرم افزاری بوده و از وجود باگ های مختلف در سطح کرنل بهره می برند. لذا تمامی رخدادهای آن در سطح حافظه RAM بوده و هیچگونه تغییر سخت افزاری در آن صورت نمی گیرد. لذا طبیعی است که با راه اندازی مجدد کنسول و خاموش روشن کردن آن، اطلاعات حافظه RAM از جمله محتویات جیلبریک از آن حذف شوند. پس با هر بار روشن کردن کنسول لازم است یک بار به مروگر مراجعه کرده و پی لود HEN را انتخاب کنید تا کنسول مجددا جیلبریک شده و بازی های نصب شده قابل اجرا باشند.

دانلود فریمور 7.55 نسخه Retail و Recovery :

دانلود فریمور 7.55 (نسخه Retail که از درون محیط کنسول نصب می گردد)

دانلود فریمور 7.55 (نسخه ریکاوری که از منوی Recovery نصب میگردد)

نکته : فایل های آپدیت تفاوتی برای کنسول های ریجن 1، 2 یا 3 ندارد و با خیال راحت می توان از آنها در تمامی مدل ها و ریجن های PS4 استفاده نمود.

دیدگاه کاربران

26 دیدگاه
آرین

سلام من کنسولم رو به ۷.۵۵ آپگریت کردم و جیلبریک هم کردم الان یه بلوری بازی خریدم ولی کنسول نمیتونه اونو بخونه ممکنه بخاطر جیلبریک کردن باشه یا مشکل سخت افزاری پیدا کرده

  سینا

  سلام. کنسول جیلبریک شده قادر به اجرای بازی اوریجینال نیست. اگر میخواید بازی اوریجینال اجرا کنید باید اخرین فریمور رو نصب کنید

احسان

سلام وقت بخیر ، دستگاه من هک ورژن ۵٫۰۵ هست اگه بخوام فریمور رو ارتقا بدم و هک ۷٫۵۵ رو انجام بدم برای بازی های موجود روی دستگاه اتفاقی نمیافته؟ میتونم بعد از آپدیت و هک ازشون استفاده کنم ؟

  سینا

  سلام. اکثرا نیاز به بک پورت و … دارند. پیشنهاد میکنم همچنان به ۷٫۵ اپگرید نکنید.

حسین

سلام وقت بخیر
میخواستم بدونم بازی های مخصوص پلی استیشن کپی خور از کجا میشه دانلود کرد؟
ممنون از وقتتون

  سینا

  سلام. از سایت خودمون میتونید دانلود کنید. هر کدام از لینک ها که غیر فعال بود درخواست بدید زیرش طی ۲۴ ساعت قرار میگیره

امید 906

خواهشاً به من جواب بدین
من بعد از هربار ک ارور مموری میده اوکی میکنم صفحه سیاه میاد همه گزینه ها رو میزنه successful ولی همین ک تموم میشه دستگاه خاموش میشه هیچ جوری هم وارد نمیشه
چیکار کنم؟
صد بار هم امتحان کردم خاموش میکنه

shadmehr

سلام و خسته نباشید.
به نظرتون امکان این هست که سیستم عامل ps4 هم مث ps3 به کل هک بشه و ما سیستم عامل هک شده رو نصب کنیم؟

  سینا

  سلام. قاعدتا بعد از مدتی این اتفاق باید بیوفته . اما زمانش مشخص نیست

ebrahim

سلام پی لود mira خوبه یا HEN یا HEn gold

  سینا

  سلام. تفاوتی ندارند به اون صورت. بنده خودم هن رو ترجیح میدم و اگر مشکل ریست دارید گلدن هن مطمئنا

zero

سلام بعد از خاموش شدن ps4 کل مراحل حذف میشه و باید چند ساعت الاف هک شدن دوباره باشم راهی هست که هک ماندگار بشه

  سینا

  سلام. شما اگر مراحل رو دقیق برید. هر بار فقط یک اجرای افلاین وب و اجرای پج هست و نیاز به کار دیگری نیست

soorena

سلام به نظر شما روی ۷.۰۲ بمونیم بهتره فعلاً یا به ۷.۵۵ ارتقا بدیم؟؟

  سینا

  سلام. فرقی نداره. اپگرید هم کنید تقریبا پچ ها ب پایداری رسیدن

نیما

درود.
یعنی گندش بزنن با این متروهاست و جیلبریک.
نوروز را خراب کرد.تعطیلات بی کنسول شدیم رفت.
از ۱۰۰۰ بار ارور دادن و ok کردن و خاموش شدن دستگاه،کلا ۲ بار کار داد.
نکنید آقا،من این خریت را کردم که جیلبریک ناپایدار و آپدیت کردم،شماها نکنید تا نسخه پایدار بیاد.اصلا کنسول را بلا استفاده میکنه.
حالا کی این نسخه پایدار عرضه بشه،خدا میدونه.فعلا که ما افتادیم توی هچل.

یوسف

واقعا دست سازنده اش دست نکند

فرشید

خوب بود باری بار اول نسخه ۷٫۵۵ اما یه جوری کرش شد که بازی هامم پرید

محمد

سلام.من ps4 رم رو به نسخه ۷.۰۲ اپدیت کردم و بعدش به درستی جلبریکش کردم و تمام مدت گزینه اپدیت خاموش بود.تمام کارا خوب پیش رفته و حتی بازی هام نصب و بالا میان ولی هر بار که روی یه بازی کلیک میکنم یه گزینه میاد که مینویسه
update the system to use network feature
بعد دو گزینه زیرشه که نوشته update now و update later. من که بزنم رو گزینه دوم بازی اجرا میشه ولی تا الان گزینه اول رو انتخاب نکردم.با اینکه از اون زمان تا الان اینترنت قطع بوده خواستم ببینم یه وقتی اگه روی گزینه اول اشتباهی کلیک کنم کنسول خودکار اپدیت جدیدو نصب میکنه و کلا هک به فنا میره در حالی که کلا اینترنت نداره و کلا نباید اپدیت کرده باشه یا صرفا یه ارور میده و اتفاقی نمیوفته.راهی نیست که کلا بشه گزینه رو برد؟
خیلی ممنون میشم جواب بدین داره خیلی اذیتم میکنه

  سینا

  سلام. اگر اینترنت متصل نیست مشکلی پیش نمیاد.

Ali

سلام و خسته نباشد
من چند بار این روش رو امتحان کردم بعد از ۱۰ ۱۵ بار ارور دادن بالاخره وارد میشه و پیام Mira is loeded رو میده اما همون موقع دستگاه خاموش میشه و روشن که میکنی میره تو safe mode و دستگاه جیلبریک نمیشه

رضا

سلام بازی های قدیمی هم روی این جیلبریک قابل اجراس ت؟

  سینا

  سلام با بک پورت اکثرا میشه اجرا کردشون

سپهر

چقد خوب شد اومددد…این جیلبریک تازه باعث میشه به زودی last of us 2 هک شه درسته؟

  SCORPION

  بله. خیلی از بازی های مورد انتظار توسط این جیلبریک قابل بازی میشن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`