دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
79
PS4
(Metacritic)
خانه » بازی Project Judge شبیه بازی یاکوزا خواهد بود

بازی Project Judge شبیه بازی یاکوزا خواهد بود

بازی Project Judge تشابهات زیادی به یاکوزا خواهد داشت

بازی Project Judge آخرین اثر استودیوی توسعه دهنده‌ی مجموعه‌ی یاکوزا است که چندی پیش معرفی شد. تشابهات این بازی با مجموعه‌ی یاکوزا ممکن است از آن چیزی که فکرش را می‌کنید هم بیشتر باشد. این تشابهات به قدری زیاد است که می‌توانیم با اطمینان بگوییم بازی Project Judge و مجموعه‌ی یاکوزا در یک جهان مشترک جریان دارند و شاید حتی داستانشان با هم گره خورده باشد. در ادامه با سایت نوین اسپات همراه باشید.

اما شاید یکی از بارزترین وجوه تمایز این دو بازی داستان آن‌ها باشد. در بازی Project Judge که با نام Judge Eyes هم شناخته می‌شود، شما دیگر در نقش خلاف‌کار نیستید و این بار شرایط کاملاً عکس است. شخصیت اول بازی یعنی Takayuki Yagami یک قاضی است و نام بازی (پروژه‌ی قضاوت) نیز از همین جا آمده است. Yagami بعد از تجربه‌ی یک تراژدی تلخ شخصی تصمیم می‌گیرد کارآگاه شود.

ارتباط میان این بازی و مجموعه‌ی یاکوزا در بسیاری از جنبه‌های بازی مشهود است. ظاهر و شمایل بازی کاملاً مانند مجموعه‌ی یاکوزا است و مشخص است که این بازی هم از تکنولوژی موتور بازی سازی Dragon Engine بهره می‌برد و طراحی چشم نواز و با ظرافت شهرهای ژاپن نیز بسیار آشنا به نظر می‌رسد. مبارزات بازی هم از سیستم کومبوی مشابهی بهره می‌برد اما بخش‌های اکشن بازی Project Judge ریتم و جریان خاصی دارد که آن را از یاکوزا متمایز می‌کند.

Yagami شیوه‌ی مبارزه‌ی مخصوص خود را دارد اما هنوز هم می‌توان در مبارزات بازی با محیط تعامل بر قرار کرد. می‌توانید اشیا موجود در محیط را بردارید و از آن‌ها در مبارزه استفاده کنید. حتی می‌توانید کارهای بیشتری بکنید به عنوان مثال می‌توانید کیسه‌های زباله را باز کنید و از داخل آن‌ها چیزهایی که در مبارزه به دردتان می‌خورد  مانند بطری‌های نوشابه و دیگر چیزهایی که انتظارش را دارید را بردارید و با آن‌ها جمجمه‌ی دشمنانتان رو خرد کنید.

بازی Project Judge تلفیقی از خشونت و مخفی کاری

در برخی جاها نیز بازی Project Judge توانسته است از جهات مختلفی از مجموعه‌ی یاکوزا فاصله بگیرد. در برخی از بخش‌های دموی PSN که تنها مخصوص ژاپن است (می‌توانید این دمو را با داشتن یک اکانت پی اس ان ژاپنی دانلود کنید) برای پیدا کردن سرنخ‌ها باید مدتی را در محیط به گشت و گذار بپردازید و به نکات ریز موجود در محیط بازی دقت کنید. در این بخش‌های بازی فضا شبیه یک بازسازی ۳ بعدی واقع گرایانه از Ace Attorney شده است و این تغییر به احتمال زیاد به مذاق بازیکنان خوش خواهد آمد.

بازی Project Judge حتی توانسته است یکی از منفورترین ایده‌هایی که در بازی‌های ویدیویی وجود دارد را طوری تغییر دهد که خوشایند باشد: مخفی کاری در حین تعقیب کردن یک نفر. شما شب‌ها فردی را که می‌خواهید با او صحبت کنید را در خیابان‌ها تعقیب می‌کنید و نقطه‌های درخشانی برای کاورگیری وجود دارد که با زدن یک دکمه مشخص می‌شوند. این بخش لذت بخش است. به محض اینکه طرف مورد تعقیبتان به حضور شما شک کند و بخواهد برای اطمینان اطرافش را بررسی کند شما با زدن دکمه دایره سریعاً به پشت یکی از ستون‌های نزدیک خود می‌روید. یا می‌توانید با گذاشتن گوشی موبایل خود در نزدیک گوشتان تظاهر کنید که تاجری هستید که در حال صحبت کردن با دیگران است. احساس خوبی دارد.

چندین هفته پیش یکی از بازی‌های کلاسیک شرکت سگا به نام بازسازی Shenmue 1 & 2 منتشر شد و بسیاری از طرفداران احساس می‌کردند این بازی اصلاً شبیه Shenmue نیست و به روند کند و خسته کننده‌ی بازی و فضای مصنوعی آن اعتراض کردند. به نظر می‌رسد در برخی از بخش‌های بازی Project Judge تشابهات زیادی با این مجموعه وجود داشته باشد مانند بخش‌هایی که باید با دکمه زنی یکی از خلاف‌کاران را تعقیب کنید و او را به دام اندازید. اما این بخش‌ها کمی کندتر از یاکوزا به نظر می‌رسد و شاید بازی Project Judge در نقطه‌ای میان این دو مجموعه وجود داشته باشد و تعادلی بین آن‌ها برقرار کرده باشد.

در بالا می‌توانید دموی مخصوص ژاپن این بازی را مشاهده کنید. بازی Project Judge در ماه دسامبر سال جاری در ژاپن تحت عنوانJudge Eyes برای پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد. نسخه‌ی غربی آن نیز در سال ۲۰۱۹ منتشر می‌شود. در ادامه می‌توانید تریلر گیم پلی بازی را مشاهده کنید.

گیم پلی بازی Project Judge

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>