بلیزارد در حال کار بر روی یک بازی وارکرفت با سبک Pokémon Go است
بلیزارد در حال کار بر روی یک بازی وارکرفت با سبک Pokémon Go است بلیزارد در حال کار بر روی یک بازی وارکرفت با سبک Pokémon Go است

بلیزارد در حال کار بر روی یک بازی وارکرفت با سبک Pokémon Go است

امروز پست جامع و بزرگی با عنوان “گذشته، حال و آینده‌ی دیابلو” بر روی سایت Kotaku قرار گرفت. در این مقاله تاریخ توسعه‌ی بازی Diablo 4 و اوضاع و شرایط درونی شرکت بلیزارد مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

این مقاله احتمالاً به علت بازخوردهایی که بازی Diablo Immortal دریافت کرد نوشته شده است. این بازی موبایلی در رویداد Blizzcon معرفی شد و مایه‌ی استهزا و نارضایتی طرفداران قرار گرفت چرا که دیابلو بازان منتظر معرفی نسخه‌ی جدیدی از این بازی برای رایانه‌های شخصی بودند. در مقاله به صورت مخفیانه و غیر مستقیم به یک بازی موبایلی دیگر که توسط شرکت Blizzard در دست توسعه است نیز اشاره شده است. این بازی بر اساس یکی دیگر از عناوین محبوب این شرکت ساخته خواهد شد که احتمالاً با نام آن آشنایی دارید: وارکرفت

طرفداران دیابلو از معرفی نسخه‌ی موبایل Diablo Immortal بسیار ناامید شدند اما یک منبع موثق به سایت Kotaku گفته است که کارمندان شرکت Blizzard عموماً درباره‌ی این بازی اشتیاق فراوانی دارند و به طور کلی به بازی‌های موبایل علاقه‌ی فراوانی دارند. این منبع گفته است:

واکنش افراد داخل شرکت به بازی Diablo Immortal با واکنش افراد خارج از شرکت تفاوت بسیاری دارد. شاید بخشی از علت این اشتیاق این باشد که مردم دوست دارند بر روی پروژه‌های کوچک کار کنند. پروژه‌های کوچکی مانند بازی‌های موبایل منطقی به نظر می‌رسد.

بازی Pokémon Go در میان کارکنان بلیزارد بسیار محبوب است و مجسمه‌ی معروف شرکت بلیزارد، همان Orc بزرگ، یک Pokéstop است که بسیار هم کاربرد دارد. من خودم هم به شخصه فکر نمی‌کنم این دو بازی اصلاً به هم هیچ ربطی داشته باشند اما ظاهراً یک نفر تصمیم گرفته است که آن‌ها را در کنار هم قرار دهد و تیم خوابیدن بر روی تخم مرغ در شرکت بلیزارد، هم اکنون در حال کار بر روی یک بازی وارکرفت است که مشابه بازی Pokémon Go خواهد بود.

این خبر ممکن است باعث خوشحالی طرفداران سرسخت وارکرفت نشود. البته احتمالاً بازی Warcraft 3: Reforged و موفقیت طولانی مدت World of Warcraft که هنوز هم ادامه دارد بتواند از عصبانیت آنان بکاهد. شرکت بلیزارد قبلاً هم اعلام کرده بود که در حال کار بر روی چندین بازی موبایلی خواهد بود که تمام عناوینی که این شرکت صاحبش است را شامل خواهد شد. البته شاید حدس زدن علت این کار شرکت بلیزارد و پیش گرفتن مسیر بازی‌های موبایل کار ساده‌ای باشد. یک بنگاه تحلیلی به نام Superdata در ماه می تخمین زده بود که بازی Pokémon Go ماهیانه ۱۰۴ میلیون دلار درآمد برای شرکت سازنده‌اش ایجاد می‌کند (این گزارش در سایت یوروگیمر منتشر شد) و از آن زمان تا کنون این بازی در فهرست بازی‌های موبایلی Superdata موفق شده است به جایگاه بالاتری نیز دست یابد و دو رتبه رشد داشته است.

مطمئنا طرفدران مجموعه‌ی وارکرفت منتظر معرفی نسخه‌ی جهارم این بازی هستند اما متاسفانه چندی پیش مشخص شد که شرکت بلیزارد به این زودی ها وارکرفت ۴ را نخواهد ساخت.

برای مشاهده لینک های دانلود لطفا تایید کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`