خانه » فروش پلی‎استیشن ۴ از ۸۶ میلیون دستگاه عبور کرد

فروش پلی‎استیشن ۴ از ۸۶ میلیون دستگاه عبور کرد

پلی‎استیشن

به گزارش وبسایت VG247 شرکت سونی آمار مربوط به فروش کنسول پلی‎استیشن از زمان عرضه تا کنون و همچنین آمار فروش نرم افزاری و فروش اشتراک پلی‎استیشن پلاس را در جدیدترین گزارش مالی خود، منتشر کرد. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

در گزارش Q2 FY2018 ما کاملاً متوجه مقدار فروش پلی‎استیشن و سود شرکت سونی از آن خواهیم شد. به نظر می‎رسد فروش سخت افزاری با سرعت کمی پیش می‎رود ولی همین مقدار نیز بسیار بیشتر از چیزی است که بتوان تصور کرد. در ۳ ماه، تا روز ۳۰ ماه سپتامبر (۸ مهر) تعداد ۳٫۹ میلیون پلی‎استیشن ۴ فروخته شده است. این مقدار از فروش آن هم در پایان نسل، نشان می‎دهد که سونی نیازی به کاهش قیمت کنسولش ندارد و با همین قیمت، خریداران خوبی را در پیش دارد. ۸۶٫۱ میلیون کنسول پلی‎استیشن ۴ روانه بازار شده و سونی در نظر دارد این رقم را تا پایان سال مالی بعدی به ۱۰۰ میلیون برساند.

آمار فروش پلی‎استیشن خیره کننده است!

در نتیجه عملکرد مناسب پلی‎استیشن و نتایج مطلوب در تبدیل ارز، این شرکت برای سال مالی جدید پیش بینی کرده است که ۱۷٫۵ میلیون کنسول پلی‎استیشن ۴ به بازار عرضه کند. به طور کلی، بخش بازی‎های ویدئویی شرکت سونی نسبت به سال گذشته با ۲۷ درصد افزایش سود مواجه شده است. بخش نرم افزاری فروشی در حدود ۷۵٫۱ میلیون نسخه را تجربه کرده که نسبت به سال گذشته ۵٫۴ میلیون نسخه افزایش داشته است. ۲۸ درصد از کل فروش نرم افزاری مربوط به بازی‎های کامل بوده‎اند که به صورت دیجیتالی فروخته شدند. این میزان نسبت به چهار ماه اول سال کاهش داشته است زیرا آن موقع ۴۳ از کل فروش مربوط به بازی‎های کامل بود.

البته در این گزارش مالی، درج نشده است که بازی Marvel’s Spider-Man چه مقدار فروش داشته است ولی می‎دانیم که در ۳ روز اول عرضه ۳٫۳ میلیون نسخه فروخته و به پرسرعت‎ترین عناوین از نظر فروش تبدیل شده است. قابل ذکر است که تعداد کاربران اشتراک پلی‎استیشن پلاس نیز از ۳۳٫۹ میلیون نفر در چهار ماه اول سال به ۳۴٫۳ میلیون نفر افزایش یافته است. این فروش بسیار خوبی است ولی قابل پیش‎بینی بود زیرا به فصل عرضه عناوین مطرح چند نفره نزدیک می‎شویم.

نوشته شده توسط
the only time people really have value is when they act according to their own will

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.