خانه » ثبت اختراع جدید شرکت سونی نوید از یک کنترلر جدید می‌دهد

ثبت اختراع جدید شرکت سونی نوید از یک کنترلر جدید می‌دهد

شرکت Sony Interactive Entertainment در ماه اکتبر یک حق استفاده از اختراع را به ثبت رساند که به نظر می‌رسد این اختراع مربوط به یک کنترلر جدید باشد که یک صفحه‌ی لمسی در آن قرار داده شده است. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

این حق استفاده از اختراع در United States Patent Office به ثبت رسیده است و شامل اطلاعات زیادی از جمله بخشی از این تکنولوژی که سونی قصد دارد به آن دسترسی داشته باشد، می‌شود. اطلاعات این “کنترلر بازی” بسیار تخصصی می‌باشد اما یکی از کاربران ردیت از آن برداشت کرده است که این کنترلر شامل یک صفحه‌ی لمسی خواهد بود:

یک کنترلر برای ایجاد ارتباط بی سیم با یک دستگاه کامپیوتری ارائه شده است و شامل ویژگی‌های مقابل است: قالب کلی آن شامل بدنه‌ی اصلی است و دو بخش گسترش دهنده. اولین بخش گسترش دهنده یک طرف بدنه‌ی اصلی را گسترش می‌دهد و بخش دوم به طرف دیگر بدنه‌ی اصلی متصل می‌شود. این دو بخش گسترش دهنده طراحی شده‌اند تا در دستان کاربر قرار گیرند. یک صفحه‌ی لمسی نیز در بخش بیرونی بالای بدنه‌ی اصلی قرار گرفته است؛ در میان اولین و دومین بخش‌های گسترش دهنده. اولین گروه از دکمه‌ها بر بالای سطح بدنه‌ی اصلی و در نزدیکی اولین بخش گسترش دهنده و در اولین طرف صفحه‌ی لمسی واقع شده‌اند. دومین گروه از دکمه‌ها بر بالای سطح بدنه‌ی اصلی و در نزدیکی دومین بخش گسترش دهنده و در دومین طرف صفحه‌ی لمسی واقع شده‌اند.

اگر شما هم هیچ یک از جملات بالا را متوجه نشدید باید بگوییم که این متن در واقع به برخی از ویژگی‌های اساسی یک کنترلر اشاره می‌کند. نکته‌ی مهم این کنترلر وجود یک صفحه‌ی لمسی در آن است. این متن به ما دید کوچکی از اتفاقاتی که در بخش تحقیق و توسعه‌ی شرکت سونی رخ می‌دهد ارائه می‌کند.

البته توصیفی که این متن ارائه می‌دهد دقیقاً شبیه کنترلر پلی استیشن ۴ یعنی DualShock 4 می‌باشد پس ممکن است این کنترلر جدید نسخه‌ای دیگر از DualShock 4 با صفحه‌ی لمسی باشد اما مطمئناً این ویژگی جدید نکته‌ی قابل توجهی است.

احتمال دیگری که وجود دارد این است که متن بالا مربوط به کنترلر کنسول بعدی شرکت سونی یعنی پلی استیشن ۵ باشد. اینکه این اختراع مربوط به نسخه‌ی جدیدی از DualShock 4 است یا توصیفی از کنترلر پلی استیشن ۵ می‌باشد را تنها با گذر زمان متوجه خواهیم شد. البته احتمال این که در کنسول پلی استیشن ۵ شاهد چنین کنترلری باشیم کمتر است. یکی دیگر از اختراعاتی که سونی چندی پیش به ثبت رسانده بود مربوط به PlayStation DualShock بود و چون سونی آن را در جایی به ثبت نرسانده بود تصمیم به چنین کاری گرفت. ممکن است این بار هم با مورد مشابهی روبرو باشیم.

سرکت سونی در گذشته هم اختراع‌های بسیاری را به ثبت رسانده بود. دو مورد از این اختراعات که سر و صدای زیادی به پا کردند مربوط به قابلیت وی سینک و پشتیبانی از بازی‌های نسل گذشته بودند. بر همین اساس عده‌ای معتقدند این دو مورد از ویژگی‌های احتمالی کنسول پلی استیشن ۵ خواهد بود. البته ثبت حق استفاده از یک اختراع لزوما به این معنا نیست که شاهد به کار رفته شدن این اختراعات در محصولات سونی خواهیم بود. ممکن است در برخی موارد شرکت‌ها حقوقی را به ثبت برسانند که هیچگاه از آنان استفاده نکنند.

سایت نوین اسپات به محض انتشار اخبار بیشتر و گزارش‌های رسمی از طرف شرکت سونی درباره‌ی این کنترلر شما را مطلع خواهد کرد پس با ما همراه باشید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.