خانه » مدیر اجرایی پلی استیشن درباره‌ی همکاری بین Sony و Microsoft می‌گوید

مدیر اجرایی پلی استیشن درباره‌ی همکاری بین Sony و Microsoft می‌گوید

Sony

یکی از عجیب‌ترین خبر‌هایی که طی ماه گذشته انتشار یافت، همکاری دو ابر کمپانی گیم یعنی Sony و Microsoft بود. مایکروسافت اعلام داشت که دو کمپانی، برای گسترش فضای ابری همکاری می‌کنند. بدین ترتیب Microsoft Azure برای استفاده‌ی سونی قرار خواهد گرفت. مردم و طرفداران، کماکان در حال صحبت کردن درباره‌ی این رویداد عجیب هستند. البته حق هم دارند. اتفاقی بود که هیچ کس انتظارش را نمی‌کشید. به حال آقای جیم رایان، مدیر اجرایی پلی استیشن درباره‌ی این همکاری اظهاراتی داشته است. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

هر گونه رقابت، همکاری و یا… بین دو ابر کمپانی گیم یعنی Sony و Microsoft صورت بگیرد، در نهایت سودش نصیب طرفداران می‌شود. این حقیقتی است که کسی نمی‌تواند منکر آن شود. رقابت بین این دو کمپانی بود که سبب ساخت شاهکار‌هایی مانند هیلو و آنچارتد شد. حال باید منتظر باشیم و ببینیم که همکاری آن‌ها برای توسعه‌ی فضای ابری چگونه سبب پیشرفت صنعت بازیی‌های کامپیوتری می شود. آقای جیم رایان، مدیر اجرایی پلی استیشن، در نشست سرمایه گذاران سونی در سال ۲۰۱۹ اظهار داشت که این همکاری (معامله) هنوز رسمیت آنچنانی ندارد. وی ادامه داد که:

سونی و مایکروسافت برای پیشرفت مقوله‌ی استریم و فضای ابری توافق نامه‌ای را امضا کرده اند تا بتوانند پتانسیل‌های این همکاری را دریافت کنند. این یک قرارداد بسیار بزرگ و عظیم نیست. همچنین اگر دقت کنید، هنوز هیچ همکاری رسمی‌ای بین ما صورت نگرفته.

خب احتمالاً با خواندن این متن فکر کردید که تمام اخبار مربوط به این همکاری جو رسانه‌ای بوده است مگر نه؟ اگر پاسختان مثبت بوده باید خدمتتان عرض کنم که. خیر. این چنین نیست. به احتمال زیاد شاهد رخ دادن این همکاری در آینده‌ای نزدیک می باشیم. اما موضوع اصلی و قابل بحث، مدت زمان همکاری و شدت روابط طرفین است. بهتر است منتظر بمانیم و نتیجه را مشاهده کنیم. تنها چند روز تا شروع مراسم بزرگ E3 2019 مانده. مراسمی که سونی در آن غایب خواهد بود. چندی پیش، شاون لیدن درباره‌ی این غیبت صحبت‌هایی کرد. وی یکی از دلایل اصلی غیبت را وجود نداشتن بازی خاصی برای معرفی در این مراسم دانسته. سیاست‌های سونی مبتنی بر عرضه‌ی عناوین با کیفیت است و ساخت  آن‌ها نیازمند زمان است. همچنین لیدن شکایاتی در مورد تغییر هویت مراسم E3 داشت که با مراجعه به این لینک می‌‌توانید آن‌ها را به صورت کامل مطالعه کنید.

از طرف دیگر مایکروسافت در حال گرم کردن خود برای E3 2019 می‌باشد. شایعات بسیاری درباره‌ی کنفرانس خبری Microsoft در مراسم E3 2019 ییچیده شده. برخی معتقدند که اکس باکس نسل نهم معرفی خواهد شد. همچنین تریلری از IP جدید استدیو‌ی نینجا تئوری یعنی Bleeding Edge به نمایش در خواهد آمد. به شخصه نینجا تئوری را یکی از با استعداد‌ترین استدیو‌های فعال در صنعت بازی‌های کامپیوتری می‌دانم و امیدوارم که از بازی جدیدی آن‌ها رو نمایی شود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. به نظر شما سرانجام همکاری Sony و مایکروسافت تا چه مقدار ادامه می‌یابد و در نهایت چگونه پایان می‌پذیرد؟

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>