خانه » تاریخ انتشار PlayStation 5 مشخص شد + اطلاعات تکمیلی

تاریخ انتشار PlayStation 5 مشخص شد + اطلاعات تکمیلی

PlayStation 5

و سرانجام تاریخ انتشار کنسول نسل نهمی سونی اعلام شد. PlayStation 5 در تعطیلات سال ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار می‌شود. کمپانی مایکروسافت نیز (در مراسم E3 2019) اظهار داشت که پروژه‌ی اسکارلت (اکس باکس نسل نهم که هنوز نام مشخصی ندارد!!) در بازه‌ی زمانی مذکور (تعطیلات ۲۰۲۰) عرضه خواهد شد. به تازگی مارک سرنی، طراح پلی استیشن ۵ (وی به عنوان طراح کنسول نسل هشتمی سونی نیز شناخته می‌شود)، اطلاعاتی در خصوص سخت افزار و ویژگی‌های پلی استیشن ۵ منتشر کرده. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

PlayStation 5 با پیشرفت‌های سخت افزاری بسیاری همراه خواهد بود. بد نیست در همین ابتدای متن اعلام کنیم که قیمت کنسول در روز عرضه مشخص نشده است. بر اساس اطلاعاتی که در وب سایت wired منتشر شد، کیت سازنده‌ی کنسول و کنترلر مربوطه، هم اکنون در دسترس برخی از کمپانی‌های بزرگ بازی ساز قرار دارد. بازی‌های پلی استیشن ۵ بر روی SSD اینستال می‌شوند اما نحوه‌ی اجرا و پردازش به صورت کلی با کنسول پلی استیشن ۴ فرق دارد. سرنی در صحبت‌های خود اظهار داشت که کنسول با فایل‌های دیتای بازی به صورت متفاوت‌تری برخورد می‌کند. اما به چه منظور؟ برخی اعتقاد دارند که PlayStation 5 به شما اجازه‌ی پاک کردن اطلاعات (دیتا) مربوط به بخش چند نفره و یا بخش تک نفره را می‌دهد. به هر حال باید منتظر اخبار رسمی ماند.

بخش اطلاعات کاربری و رابط کاربری و … نیز دچار تغییرات و بهبود‌های فراوانی شده. سرنی اضافه کرد:

اگرچه بوت کردن بازی بسیار سریع‌تر شده، اما نمی‌خواهیم کاربران کنسول را به بوت کردن مجبور کنیم. رابط کاربری به گونه‌ای تغییر کرده که سرور‌های مختلف و در دسترس برای یک بازی قابل مشاهده می‌باشند. در خصوص بازی‌های تک نفره باید گفت که توانایی مشاهده‌ی مراحل و جوایز مربوطه، وجود دارد. به عنوان یک بازی کننده، می‌توانید اراده کنید و اطلاعات مربوط به هر بازی را کسب نمایید.

و اما نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، فناوری ری تریسینگ می‌باشد. سرنی اظهار داشت که این فناوری به صورت سخت افزاری اعمال شده (پردازنده‌ی گرافیکی از این فناوری برخوردار است). همه چیز فوق العاده به نظر می رسد. مطمئنا حضور SSD در این کنسول می‌تواند سرعت لودینگ بازی‌ها و شروع کار پلی استیشن را کاهش دهد. از طرفی دیگر، توسعه دهندگان می‌توانند از این مزیت استفاده کنند و ایده‌های جاه طلبانه‌ای را در عناوین خود پیاده سازند. به هر حال منتظر رونمایی از تاریخ دقیق انتشار و قیمت عرضه‌ی PlayStation 5 خواهیم ماند. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>