دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
خانه » Overwatch 2 – اطلاعاتی در خصوص شیوه‌ی روایت داستان

Overwatch 2 – اطلاعاتی در خصوص شیوه‌ی روایت داستان

Overwatch 2

ما همیشه اورواچ را به چشم یک جهان بسیار بزرگ می‌دیدیم. همیشه در این فکر بودیم که داستان‌های متعددی را در آن روایت کنیم. جملاتی که مطالعه کردید، گفته‌های نویسنده‌ی Overwatch 2 بود. معرفی رسمیِ این عنوان به مراسم بلیزکان ۲۰۱۹ باز می‌گردد. رونمایی از اوروچ ۲ با نظرات ضد و نقیضی همراه شد (برخی از مخاطبان توسعه‌ی بازی را کاری کاملا بیهوده می‌دانستند). به تازگی نویسنده‌ی این عنوان اظهار داشته که بخش PVE نسخه‌ی دوم بسیار پر رنگ‌تر بوده و داستان‌های مختلفی را روایت می‌کند. عنوان مذکور در تاریخ نامشخصی برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی و نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

به تازگی مصاحبه‌ای از سمت پایگاه خبری – تحلیلی پلی استیشن بلاگ با نویسنده‌ی ارشد Overwatch 2 یعنی آقای مایکل چو ترتیب داده شده است. وی در این گفت و گو در خصوص داستان و روایت اورواچ ۲ صحبت کرد. به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان، اورواچ را به عنوان یک جهان کاملاً مجزا و جدا قلمداد می‌کنند. جهانی که می‌تواند میزبان قصه‌های متعدد شود. اما داستان در اورواچ ۲ به چه شکل پیش می‌رود؟ بر اساس گفته‌های چو، روایت داستان توسط کمپین صورت نمی‌گیرد. بازی کنندگان با انجام ماموریت‌های PVE (که به صورت چند نفره می‌باشند) داستان را دریافت می‌کنند. صحبت‌های چو، درست همانند گفته‌های بلیزارد در هنگام معرفی بازی بود. به هر حال بد نیست نیم نگاهی داشته باشیم به صحبت‌های ایشان در خصوص روایت و محتوای داستانی Overwatch 2 :

ما همواره اورواچ را به عنوان یک جهان گسترده می‌شناختیم. همیشه دوست داشتیم که در این جهان، قصه‌های مختلفی را روایت کنیم. اولین نسخه‌ی اورواچ، تنها قسمتی از این جهان بزرگ بود. در قسمت اول، به صورت سالانه محتوای PVE عرضه می‌نمودیم. این کار صرفا برای آزمایش بود. لازم به ذکر است که مخاطبان نسبت به چنین موضوعی واکنش مثبت نشان دادند. مشخص بود که آن‌ها از تجربه‌ی اورواچ به صورت PVE لذت می‌برند.

با وجود ماموریت‌های داستانی در Overwatch 2 ، می‌توانیم قصه را راحت‌تر برای مخاطب تعریف نماییم و دنیای اورواچ را به شیوه‌‌ی جدیدی انتقال دهیم. البته داستان در اورواچ ۲ همانند بازی‌های دیگر (به کمک کمپین) روایت نمی‌شود. شما در کنار سه نفر از دوستان و یا بازی کنندگان تیم تشکیل می‌دهید و به تجربه‌ی ماموریت‌های داستانی می‌پردازید. بدین ترتیب تمام بازی کنندگان از داستان آگاه می‌شوند.

جالب به نظر می‌رسد. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های محتوای PVE ، هیرو میشن‌ها خواهد بود. بلیزارد اظهار داشته که این ماموریت‌ها از ارزش تکرار بسیار بالایی برخوردارند.  اورواچ ۲ در تاریخ نامشخصی برای کاربران پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی و نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اگر از طرفداران Overwatch 2 هستید، می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن دایرکتوری بازی از آخرین اخبار،‌ تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و …. مربوط به آن آگاه شوید

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>