خانه » پشتیبانی از کنسول سوییچ بیش از آنچه فکر می‌کنید خواهد بود

پشتیبانی از کنسول سوییچ بیش از آنچه فکر می‌کنید خواهد بود

یکی از مدیران رده بالای شرکت نینتندو در مصاحبه اخیر خود مدعی شده پشتیبانی از کنسول بازی سوئیچ بیش از آنچه در بازار عرف است یعنی بازه زمانی ۵ تا ۶ ساله ادامه خواهد داشت. این مقام مسئول البته اشاره‌ای به سازوکارهای اتخاذ شده برای اجرای این برنامه نداشته است. با ما در نقطه نو همراه باشید :

پیشرفت سریع تکنولوژی در بسیاری از موارد باعث شده خیلی سریع شاهد از رده خارج شدن محصولات الکترونیکی باشیم. به این ترتیب، کامپیوتری که امروز از جدیدترین مولفه‌های سخت‌افزاری بهره می‌برد ممکن است با ورود نسل جدید پردازنده‌ها یا پردازشگرهای گرافیکی، در مدت یک تا دو سال به محصولی از رده خارج تبدیل شود. محصولی که دیگر ارزش خرید خود را به طور کامل از دست می‌دهد.

همین امر برای کنسول‌های بازی هم صادق بوده تا شرکت‌های فعال در این بازار با تولید کنسول‌های جدیدی که از مولفه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مدرن بهره می‌برند تنها چند سال از محصولات خود پشتیبانی کرده و پس از مدتی، کنسول‌های قدیمی، جای خود را به محصولات تازه‌وارد بدهند. خبر خوب برای مالکان کنسول بازی سوئیچ شرکت نینتندو آن که به نظر می‌رسد مدیران این شرکت، چشم‌اندازی بلندمدت‌تر را برای این محصول ترسیم‌ کرده‌اند تا به این زودی‌ها شاهد از رده خارج شدن سوئیچ به عنوان محصولی محبوب در بازار نباشیم.  در این راستا Tatsumi Kimishima ریاست نینتندو در مصاحبه‌ای که با نشریه Nikkei انجام داده و در وب‌سایت Gaming Bolt هم انتشار یافته مدعی شده پشتیبانی از کنسول بازی سوئیچ این شرکت بیشتر از ۵ تا ۶ سال که مدت زمان طبیعی برای پشتیبانی از کنسول‌های بازی است ادامه خواهد داشت.

البته این امر که نینتندو در مقام عمل تا چه زمانی از این کنسول بازی پشتیبانی خواهد کرد پرسشی است که با گذشت زمان به پاسخ آن پی خواهیم برد. این در حالی است که Kimishima هم جزئیاتی را در خصوص برنامه‌های احتمالی این شرکت برای زنده نگه‌داشتن این کنسول و البته پشتیبانی بلند مدت از آن ارائه نکرده است. این احتمال وجود دارد که نینتندو در میانه راه، کنسول جدیدی را با مشخصات سخت‌افزاری به روزرسانی شده معرفی کند اما در این صورت، احتمالاً شاهد اتخاذ سیاستی مشابه با آنچه پیش از این توسط سونی و مایکروسافت اجرایی شده خواهیم بود. سیاستی که در قالب آن توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی ملزم خواهند بود بازی‌های جدید را با رعایت محدودیت‌های حداقلی برای کنسول‌های قدیمی هم عرضه کنند.

البته با توجه به اینکه سوئیچ همچنان محصولی جدید در بازار کنسول‌های بازی به حساب می‌آید هنوز زود است تا نگران آینده این محصول باشیم. این امر با توجه به عملکرد خوب این محصول و گزارش جدیدی که در آن اعلام شده فروش سوئیچ از آنچه در مدت زمان حضور Wii U در بازار شاهد بوده‌ایم پیشی گرفته، بیشتر رنگ واقعیت پیدا خواهد کرد.

نوشته شده توسط
سکوت! خودت ببین ...

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

ثبت نام

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.