خانه » BioShock جدید در دست ساخت قرار دارد + اظهارات توسعه دهندگان

BioShock جدید در دست ساخت قرار دارد + اظهارات توسعه دهندگان

BioShock

انتظارات به پایان رسید. سرانجام 2k Games به صورت رسمی از در دست ساخت بودن نسخه‌ی جدیدی از فرنچایز محبوب و تحسین شده‌ی BioShock خبر داد. وظیفه‌ی توسعه‌ی این عنوان بر عهده‌ی استدیوی تازه تاسیسِ Cloud Chamber خواهد بود. اینکه خالق اصلی فرنچایز در راس روند ساخت قرار ندارد، ممکن است کمی نگران کننده باشد. به هر حال برای تصمیم و قضاوت زود است. همچنین تا تکمیل روند توسعه‌ی نسخه‌ی جدید بایوشاک، مدت زمان بسیاری زیادی باقی مانده. بدون شک می‌توان گفت که این اثر برای کنسول‌های نسل نهمی (اکس باکس اسکارلت و پلی استیشن ۵) عرضه خواهد شد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

استدیوی Cloud Chamber در دو نقطه‌ی دنیا شعبه دارد. اولی در نواتو و دیگری در مونترئال. Cloud Chamber اولین استدیوی کاناداییست که توسط 2K Games تشکیل شده. مدیریت این تشکلِ بازیساز بر عهده‌ی آقای Ken Schachter می‌باشد. وی بنیان گذار استدیوی مستقل Trapdoor بوده. لازم به ذکر است که ساخت عناوین استدیو توسط Kelly Gilmore رهبری می‌شود. کِلی بر روی پروژه‌های بسیار مهمی همانند Civilization و XCOM کار کرده است. بیش از ۲۰ سال تجربه‌ی کاری کلی گیلمور و تیم توسعه‌ی خبره، سبب دلگرمی طرفداران مجموعه‌ی بایوشاک و کم رنگ‌ شدن عدم حضور کن لوین شده است.

در طی بیانیه‌ای، کلی گیلمور در خصوص استدیوی Cloud Chamber توضیحاتی را ارائه داد. توجه شما عزیزان را به قسمتی از این بیانیه جلب می‌نمایم:

ما استدیوی Cloud Chamber را ساختیم تا دنیاهای کشف نشده‌ی دیگر و داستان‌های نهفته در آن‌ها را پیدا کنیم. قصد داریم که مرز‌های بازی‌های کامپیوتری را تا جایی که می‌توانیم به جلو هدایت نماییم. تیم توسعه‌ی ما به زیبایی و قدرتِ خلاقیت اعتقاد دارد و این دو اصل بسیار مهم در تاسیس Cloud Chamber بوده. Cloud Chamber از توسعه دهندگان با تجربه و با استعدادی تشکیل شده. بسیاری از آن‌ها در ساخت قوانین و اصول فرنچایز BioShock سهیم بوده اند. مفتخریم که جزوی از خانواده‌ی 2K Games هستیم و ساخت نسخه‌ی جدید فرنچایزی همانند بایوشاک بر عهده‌ی ماست.

دانستن این نکات خالی از لطف نبود. حداقل متوجه شدیم که توسعه‌ی قسمت جدید بایوشاک در دست سازندگانی خلاق، با تجربه و بلند پرواز قرار دارد. در ادامه از اظهارات آقای David Ismailer ، رئیس کمپانی 2K Games ، آگاه شدیم. توجه شما را به  قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

همچنان به رشد محصولات و استدیو‌های خود ادامه می‌دهیم. از فرصت‌های به وجود آمده برای توجه به آی پی‌های مهم استفاده خواهیم کرد. BioShock یکی از محبوب‌ترین و تحسین‌ شده‌ترین بازی‌های تاریخ کمپانی است. بی صبرانه منتظریم تا آینده‌ی این فرنچایز اول شخصِ نمادین را مشاهده کنیم. توسعه‌ی نسخه‌ی جدید به استدیوی Cloud Chamber واگذار شده.

جالب به نظر می‌رسد. دل مخاطبان برای فرنچایز BioShock تنگ شده. امید است که قسمت جدید بتواند فرای آن‌چه تصور داریم، عمل کند. در انتها بد نیست اشاره‌ای هم به خالق اصلی بایوشاک یعنی کن لوین داشته باشیم. وی هم اکنون رئیس استدیوی Ghost Story Games و در تلاش برای ساخت یک بازی در ژانر ایمرسیو سیم است. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در خصوص این عنوان در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. البته بهتر است فعلا منتظر بازی نباشید زیرا که تکمیل روند توسعه (طبق گفته‌ی سازندگان) به سال‌ها زمان نیاز دارد.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>