خانه » نازی‌ها و وضع قوانین جدید در مورد وجود مفاهیم نازی در بازی های ویدئویی

نازی‌ها و وضع قوانین جدید در مورد وجود مفاهیم نازی در بازی های ویدئویی

نازی‌ها و وضع قوانین جدید در مورد وجود مفاهیم نازی در بازی های ویدئویی

در اقدامی قابل توجه، آلمان نظر خود را در مورد موضوعات مربوط به نازی‌ها در بازی‌ها تغییر داد. پیش از این هر بازی که به نحوی دارای مفاهیم فاشیسم به خصوص نازی‌ها را داشت باید تغییر می‌کرد. این تغییرات شامل بازی محبوب و مشهور Wolfenstein II: The New Colossus نیز شده است.

حال با تغییر نظر این کشور هر بازی به صورت جداگانه بررسی خواهد شد و مانند قبل مسئولین با چشم بسته بازی‌ها را رد نخواهند کرد. مسئولین دولتی آلمان به سازمان نظارت بر نرم افزارهای سرگرمی  موسوم USK این اجازه را داده است که خود بر بازی‌ها نظارت داشته باشد.

این تغییر به خودی خود یک حرکت مثبت و موثر تلقی می‌شود. هر بازی که برای کنترل برده می‌شود بر اساس اینکه از مفاهیم نازی‌ها استفاده کرده است یا خیر بررسی می‌شود. این مفاهیم بر اساس اینکه هنری، علمی یا تاریخی هستند مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. این نظام بررسی همچنین در سایر رسانه‌ها نظیر فیلم و سریال نیز سال‌ها است که انجام می‌گیرد.

به گفته «فلیکس فلک» (Felix Flak)، از کارکنان صنعت بازی آلمان، این اقدام، گامی مهم در تشخیص بازی‌های ویدئویی به عنوان یک رسانه فرهنگی است. او در این مورد می‌گوید:

ما مدت زیادی است که برای این کار تلاش کرده ایم و سرانجام موفق شدیم که یک نقش مساوی در حقوق اجتماعی داشته باشیم.

اینکه این تصمیم سبب شود بازی Wolfenstein بدون ویرایش عرضه شود هنوز در هاله‌ای ابهام قرار دارد. عناوین بیشتری از این بازی در حال ساخت و توسعه هستند و باید دید که این تصمیم چه تاثیری در آینده این سری بازی‌ها خواهد داشت.

نوشته شده توسط
عاشق بازی های نقش آفرینی و اکشن اول شخص

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>