Mortal Kombat 11 مورتال کمبت 11
Mortal Kombat 11 Mortal Kombat 11

آیا نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 ارزش خرید دارد ؟

بازی های مرتبط

مجموعه بازی‌های مورتال کامبت از قدمت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و همواره به عنوان خالق بازی‌های مبارزه‌ای شناخته می‌شود. این مجموعه هنوز هم با قدرت به کار خود ادامه می دهد. پس از ورود مورتال کامبت به دنیای بازی های مبارزه‌ای سه بعدی، شاهد کاهش کیفیت بازی‌های منتشر شده بودیم تا اینکه توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند تا این مجموعه را به صورت کلی ریبوت کنند و گیم پلی را به نسخه‌های اصلی، نزدیک‌تر نمایند. آخرین نسخه از مجموعه بازی‌های مورتال کامبت تحت عنوان Mortal Kombat 11 در دسترس کاربران قرار دارد. به تازگی نیز نسخه آلتیمیت این اثر منتشر شده است. در این مطلب قصد داریم که نگاهی کلی به محتویات این نسخه اندازیم. آیا خریدن نسخه آلتیمیت در حال حاضر، ارزش دارد؟ اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

عنوان Mortal Kombat 11 در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و از همان ابتدا، استراتژی‌های نامناسب کمپانی ناشر برای خریدهای درون‌برنامه‌ای و تکه تکه کردن بازی و فروش جداگانه‌ی آن، سبب نارضایتی مخاطبان شد. این اثر در موارد دیگر همانند داستان و همچنین گیم پلی و جلوه‌های بصری، به بهترین شکل ممکن عمل کرد. به طوری که می توان مورتال کامبت ۱۱ را به عنوان یکی از سه بازی مبارزه‌ای برتر در نسل هشتم به شمار آورد. پس از انتشار، توسعه دهندگان به پشتیبانی از بازی پرداختند و علاوه بر برگزار شدن رویدادهای رایگان و متعدد، شاهد انتشار شخصیت‌های جدیدی برای بازی بودیم. درنهایت نیز بسته‌ی گسترش دهنده‌ی داستانی مورتال کمبت ۱۱ منتشر شد. همچنین توسعه دهندگان از نسخه‌ی نسل نهمی Mortal Kombat 11 رونمایی کردند که از جلوه‌های بصری بهتر و همچنین صفحات لودینگ کوتاه و نرخ فریم پایدارتری برخوردار می باشد.

محتویات و کامبت پک دوم:

نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 تمام محتوای منتشر شده برای بازی تا به امروز را در خود جای داده است. از میان این محتواها می‌توان به دو کامبت پک (به صورت مجموع 9 شخصیت را به بازی اضافه می کنند) و همچنین بسته‌ی گسترش دهنده‌ی داستانی Aftermath اشاره کرد. کامبت پک دوم سبب شدد که بسیاری از طرفداران مجموعه بازی‌های مورتال کامبت هیجان زده شوند. در این بسته‌ی الحاقی، شخصیت رمبو به بازی اضافه شد. وی از انواع و اقسام اسلحه‌ها و نارنجک‌ها برای آسیب رساندن به دشمن رو به روی خود، استفاده می کند. گیم پلی و فنون جان رمبو در Mortal Kombat 11 بسیار منحصر به فرد می باشد و مطمئنا می تواند نظر طرفداران را جلب کند. تمام حرکات با تمرکز دقیق بر روی گذشته‌ی این شخصیت مشهور طراحی شده اند. اما دومین کامبت پک با دو شخصیت دیگر یعنی Mileena و Rain نیز همراه شده. اکثر طرفداران مجموعه بازی های مورتال کامبت با این دو شخصیت آشنا هستند و بسیاری از فنون آنها را در نسخه های پیشین، مشاهده کرده اند. به هر حال، توسعه‌دهندگان حرکات و فنون کاملاً جدیدی را برای ملینا در Mortal Kombat 11 در نظر گرفته اند تا کنترل این شخصیت، لذت بخش تر از هر زمان دیگری باشد. اما صحبت در خصوص کامبت پک دوم کافیست.

موارد بهبود یافته:

یکی از بزرگترین مزایای نسخه آلتیمیت Mortal Kombat 11 ، جلوه های بصری بهبود یافته و بازدهی پایدارتر می باشد. توسعه دهندگان موفق شده‌اند که به خوبی از سخت افزار پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس استفاده کنند. با تماشای مدل شخصیت‌ها در رزولوشن 4K و دقت به جزئیات، متوجه این موضوع خواهید شد. همچنین لازم به ذکر است که نورپردازی استیج‌های مبارزه بسیار بهتر از نسخه‌ی اصلی شده است. در حقیقت پیشرفت‌های گرافیکی نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 سبب شده که جزئیات محیط بهتر از گذشته به پرده تصویر کشیده شود و از تماشای بازی لذت بیشتری ببرید. همچنین انیمیشن شخصیت‌ها نیز روان‌تر به نظر می رسند. خوشبختانه این عنوان با نرخ فریم ۶۰ بر روی کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس اجرا خواهد شد. بدون شک می توان گفت که تجربه‌ی بازی‌های مبارزه‌ای با نرخ فریم بالا و پایدار، لذت مبارزات را دو چندان میکند. همچنین گیم پلی Mortal Kombat 11 بسیار سریع و منحصر به فرد می باشد و همین موضوع تجربه بازی بر روی نرخ فریم بالا را واجب می کند.

اما مهم‌ترین موضوع در خصوص نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 ، پیشرفت‌های فنی و زیباتر شدن جلوه‌های بصری به شمار می رود. به کمک حافظه‌های پرسرعت تعبیه شده در کنسول‌های نسل نهم، توسعه‌دهندگان توانسته‌اند تا سرعت لود شدن بازی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. بدین ترتیب به سرعت می توانید وارد مبارزات شوید. همچنین اگر تصمیم داشته باشید تا با دوستان خود به صورت آفلاین به رقابت بپردازید، مشاهده می کنید که در کمتر از چندین ثانیه، مسابقه آغاز می شود. بدون شک می توان حضور حافظه‌های پرسرعت در کنسول های نسل نهم را نقطه‌ی عطف آنها به شمار آورد. در نسخه‌ی آلتیمیت مورتال کمبت ۱۱، فاصله‌ی بسیار کوتاهی میان کات سین ها و ورود به روند بازی، طی می‌شود.

 

 

بخش داستانی نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 نیز دستخوش بهبود‌های متعددی شده است. کاربرانی که از کنسول ایکس باکس سری ایکس برای تجربه‌ی این بازی استفاده می‌کنند، توانایی دانلود کردن بسته‌ی الحاقی رایگانی برای افزایش رزولوشن و نرخ فریم خواهند داشت. همچنین مدل شخصیت‌ها نیز دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده و می‌توان بهبودهای بسیاری را در چشم‌ها و مو‌ها و اجزای صورت و بدن شخصیت‌ها، مشاهده کرد.

اگر نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 را خریداری کنید، می توانید به صورت رایگان به تجربه‌ی بسته‌ی گسترش دهنده‌ی داستانی Aftermath بپردازید. این بسته‌ی گسترش دهنده داستانی حاوی ۵ چپتر جدید خواهد بود و اتفاقات آن، پس از پایان کمپین اصلی، رخ می‌دهد. برای به اتمام رساندن این بسته گسترش دهنده به ۱ الی ۳ ساعت زمان نیازمند هستید. به صورت کلی باید اظهار داشت که روایت و داستان مورتال کمبت ۱۱ از کیفیت راضی‌کننده‌ای برخوردار بود و نسبت به دیگر بازی های ساخته شده در ژانر مبارزه‌ای، یک سر و گردن بالاتر می باشد. باوجود بهبودهای اعمال شده در جلوه‌های بصری و افزایش کیفیت مدل شخصیت‌ها و کاهش سرعت لود شدن، نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 برترین و بی‌نظیرترین تجربه از خط داستانی مورتال کمبت ۱۱ را به مخاطبان خود ارائه می دهد.

حالات دیگر بازی نیز دستخوش بهبود‌های بسیاری شده‌اند. خوشبختانه بسیاری از مشکلات بخش Krypt در نسخه‌ی آلتیمیت مورتال کامبت ۱۱ برطرف شده است. بدین ترتیب به هنگام تجربه‌ی این بخش و جستجو برای موارد جدید، شاهد افت فریم‌های کمتری نسبت به نسخه‌ی اصلی هستیم. متاسفانه هیچ گونه تغییری مبتنی بر کاهش میزان گرایند برای باز کردن تمام صندوق‌های این لوکیشن، اعمال نشده.

بدون شک می توان گفت که Mortal Kombat 11 به منزله‌ی یکی از سرگرم کننده ترین و خشن‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای در دهه‌ی اخیر، به شمار می رود و می تواند لحظات فوق‌العاده‌ای را برای مخاطبان رقم بزند. در نسخه‌ی آلتیمیت مورتال کامبت ۱۱، شاهد افزایشِ شفافیتِ خشونت بوده‌ایم. این نسخه از مورتال کامبت، مرزهای خشونت را جابه جا کرد. به هر حال فرنچایز مورتال کامبت با این ویژگی شناخته می‌شود و افزایش مقوله‌ی خشونت، طرفداران همیشگی را راضی خواهد کرد.

نتیجه گیری:

کمپانی برادران وارنر تا به امروز نسخه‌های متعددی را از مورتال کمبت ۱۱ را معرفی کرده و به فروش رسانده است. به هیچ وجه نسبت به نحوه‌ی درآمدزایی این کمپانی از مورتال کمبت ۱۱ راضی نیستم ولی به هر حال کاری از دست ما بر نمی‌آید. اگر تا به امروز مورتال کمبت ۱۱ را تجربه نکرده اید و قصد دارید که برای کنسول نسل نهمی خود یک بازی مبارزه‌ای منحصر به فرد و تمام عیار را تهیه کنید که بیش از صدها ساعت شما را سرگرم سازد، نسخه‌ی آلتیمیت Mortal Kombat 11 بهترین انتخاب است اما اگر به هر نحوی نسخه‌های پیشین را خریداری کرده اید، بهتر است که کمی منتظر بمانید. زمزمه‌های بسیاری در خصوص کامبت پک سوم به گوش می‌رسد. با این روندی که کمپانی برادران وارنر، برای دزدی از جیب مخاطبان در نظر گرفته، بعید نیست که پس از انتشار کامبت پک سوم، نسخه‌ی آلتیمیت ثانویه‌ای !!!!!! برای Mortal Kombat 11 منتشر شود.

مطالعه‌ی نقد و بررسی Mortal Kombat 11 به صورت اختصاصی از وب سایت نوین اسپات

دانلود مورتال کامبت ۱۱ برای نینتندو سوییچ به صورت اختصاصی از وب سایت نوین اسپات

دانلود مورتال کامبت ۱۱ برای کامپیوترهای شخصی (نسخه‌ی کرک شده و کامل) به صورت اختصاصی از وب سایت نوین اسپات

حل ارورها و مشکلات مورتال کامبت 11 بر روی رایانه‌های شخصی

به تازگی آقای اد بون که به عنوان خالق مجموعه مورتال کامبت و همچنین کارگردان اجرایی نسخه های منتشر شده از این فرنچایز تاریخی شناخته می‌شود، در طی لایو استریم اخیر نیویورک کامیک کان، اظهاراتی راجع به اضافه شدن ملینا به Mortal Kombat 11 داشته است. با مراجعه به این لینک می توانید دلیل اضافه شدن ملینا با تاخیر به این نسخه را متوجه شوید.

Mortal Kombat 11 هم اکنون در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس  و اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی و نینتندو سوییچ و همچنین کاربران سرویس استریم گوگل استیدیا قرار دارد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. لازم به ذکر است که کامبت پک ۲ نیز از امروز با قیمت ۱۵ دلار قابل خریداری می‌باشد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال  کردن پروفایل بازی Mortal Kombat 11 این بازی از جدیدترین اخبار٬ تریلر‌ها٬ نقد و بررسی‌ها و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
آرمان

سلام
یه سوال داشتم
اگه نسخه آلتیمیت رو خریداری کنم باید همه شخصیت ها رو بخرم یا خودش داره؟
اگه جوابم رو بدین ممنون میشم🌹🌹🌹

    نوبخت - محمد

    سلام دوست عزیز

    بله نسخه‌ی آلتیمیت تمام محتویات عرضه شده تا به امروز (هر دو تا کامبت پک که حاوی شخصیتای جدیدن با اکسپنشن داستانی Aftermath ) رو داره.

    سلامت و پایدار باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`