دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
88
PC
(Metacritic)
90
PS4
(Metacritic)
90
XONE
(Metacritic)
خانه » دلایل موفقیت Monster Hunter World در کشور‌های غربی

دلایل موفقیت Monster Hunter World در کشور‌های غربی

Monster Hunter World

بدون شک می‌توان گفت که کمپانی کپکام در دو سال اخیر فوق العاده عمل کرده. درست پس از عرضه‌ی Resident Evil 4 ، کیفیت بازی‌های این ناشر بزرگ کمتر و کمتر شدند. طرفداران نسبت به چنین موضوعی معترض و خواستار کیفیت سابق بازی‌های کمپانی بودند. Monster Hunter World شروع آتشینی برای کمپانی محسوب می‌شد. درست همان زمان که از کپکام نا امید شده بودیم و دیگر میل و رغبتی به بازی‌های مختلف این ناشر بزرگ نداشتیم، مانستر هانتر ورلد با دنیای بی نظیر و گسترده، سیستم مبارزات خلاقانه و جالب، سیستم ساخت و ساز و ماجراجویی‌های گوناگون و ….. هزار عنصر دیگر که توضیح آن را به مقاله‌ای مخصوص واگذار می‌کنم، توانست نظرات مختلف را جلب کند و نام کپکام را دوباره بر سر زبان‌ها اندازد. Monster Hunter World رکورد‌های مختلفی زد. همچنین اولین قسمت از فرنچایز بود که بر روی کامپیوتر‌های شخصی انتشار یافت. اگر نسخه‌های قبلی مجموعه بازی‌های مانستر هانتر را تجربه کرده باشید، در جریان هستید که این بازی در کشور ژاپن معروف بود و اکثراً برای کنسول‌های دستی عرضه می‌شد. به تازگی مصاحبه‌ای با تهیه کننده‌ی عنوان مذکور به عمل آمده است. وی اظهار دارد که عرضه‌ی Monster Hunter World برای کنسول‌ها و پلتفرم‌های اصلی کمک بسیار به فروش کرد. همچنین سبب شد تا مردم غرب دنیا نیز آشنایی بیشتری با فرنچایز پیدا کنند. مانستر هانتر ورلد هم اکنون در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان و کامپیوتر‌های شخصی می‌باشد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

در گذشته عادت داشتیم که (اکثراً) مجموعه بازی‌های Monster Hunter را بر روی کنسول‌های دستی اجرا کنیم. کپکام با عرضه‌ی مانستر هانتر ورلد برای پلتفرم‌های اصلی، طرفداران همیشگی و پیگران این مجموعه را حسابی سورپرایز کرد. در آن زمان (قبل از انتشار مانستر هانتر ورلد)‌ اکثر مخاطبان بازی، ژاپنی بودند. ساکنین کشور‌های غربی آشنایی چندانی با بازی نداشتند. تا این که کپکام تصمیم جدی‌ای برای گسترش مانستر هانتر گرفت و Monster Hunter World را برای پلتفرم‌های اصلی عرضه کرد. همان‌طور که ذکر کردم،‌ ورلد اولین نسخه‌ی فرنچایز بود که برای پلتفرم کامپیوتر‌های شخصی عرضه شد و همین عامل سبب شد تا مخاطبان بیشتری بازی را تجربه کنند. تهیه کننده‌ی این سری یعنی آقای ریوزو سوجیموتو معتقد است که تعویض پلتفرم (از پلتفرم‌های دستی به کنسول‌ها)، یکی از دلایل موفقیت Monster Hunter World در کشور‌های غربی بود.

به تازگی مصاحبه‌ای از سمت وب سایت VGC با تهیه کننده‌ی Monster Hunter World یعنی آقای ریوزو سوجیموتو صورت گرفته است. وی در این مصاحبه‌ی در خصوص موفقیت‌های مانستر هانتر ورلد و دلایل آن صحبت کرد. تهیه کننده‌‌ی عنوان مذکور، دلایل بسیاری برای این موفقیت ذکر کرد. وی اظهار داشت که رشد میزان طرفداران مانستر هانتر (در کشور‌های غربی) با عرضه‌ی بازی بر روی پلتفرم‌های اصلی به صورت چشم گیری افزایش یافت. بسیاری از گیمر‌ها تمایل به اجرای عناوین گوناگون بر روی تلویزیون‌های بزرگ را دارند. Monster Hunter World فرنچایز را وارد مرحله‌ی جدیدی کرد. در ادامه توجه شما را به قسمتی از صحبت‌های ایشان جلب می‌نمایم:

موفقیت Monster Hunter World در کشور‌های غربی وابسته به دلایل مختلفی بود. اگر دقت کرده باشید، قسمت‌های گذشته‌ی این فرنچایز به اندازه‌ی مانستر هانتر ورلد محبوب و پر فروش نبودند. البته عناوین گذشته‌ی این فرنچایز در کشور‌های غربی هم منتشر می‌شدند. هر زمان که به سراغ مطالعه‌ی نظرات و بازخورد‌ها می‌رفتیم، با چند نکته‌ی مهم برخورد می‌کردیم :

مورد اول این بود که بازی کنان، مانستر هانتر را بر روی کنسول‌های اصلی می‌خواستند. اگر دقت کرده باشید، پیش از عرضه‌ی Monster Hunter World، اکثر بازی‌های این مجموعه بر روی کنسول‌های دستی انتشار می‌یافتند (به عبارتی دیگر، تمرکز عرضه‌ی نسخه‌های پیشین بر روی کنسول‌های دستی بود) این یکی از دلایل کم طرفدار بودن فرنچایز در کشور‌های غربی بود. بازی کنان این ناحیه از کره‌‌ی زمین خواستار تجربه‌ی مانستر هانتر بر روی تلویزیون‌های بزرگ و کنسول‌های اصلی بودند.

قسمت‌های قبلی فرنچایز مانستر هانتر، ابتدا در ژاپن و سپس در مناطق دیگر عرضه می‌شدند. بدین ترتیب هنگامی که بازی در غرب جهان منتشر می‌شد، بسیاری از گیمر‌ها بازی را مشاهده کرده بودند و نمی‌توانستند آن طور که باید و شاید از بازی لذت ببرند. فکر می‌کنم این موضوع هم دلیل مهمی برای کم طرفدار بودن بازی در کشور‌های غربی بود. بازخورد گیمر‌ها، راه درست را به ما نشان داد و بدین ترتیب Monster Hunter World موفق شد تا فرنچایز را وارد مرحله‌ی جدیدی کند.

البته فکر نکنید که نسخه‌های گذشته‌ی مانستر هانتر تنها بر روی کنسول‌های دستی عرضه می‌شدند. بهتر است بگوییم که تمرکز عرضه‌ی نسخه‌ی پیشین برای کنسول‌های دستی بود. هم اکنون می‌توانید Monster Hunter World را برای پلی استیشن ۴ و یا کامپیوتر‌های شخصی و یا اکس باکس وان تهیه و تجربه کنید. اکسپنشن بزرگ و جاه طلبانه‌ای برای مانستر هانتر ورلد در راه است.  Ice Borne در تاریخ ۶ سپتامبر سال ۲۰۱۹ (مصادف با پانزدهم شهریور ماه سال جاری) برای پلتفرم‌های اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر می‌شود. متاسفانه زمان عرضه‌ی این اکسپنشن برای نسخه‌ی کامپیوتر‌های شخصی به زمستان سال ۲۰۱۹ میلادی موکول شده است. این اکسپنشن محیط بسیار گسترده‌ای به نام Hoarfrost Reach را به بازی اضافه می‌کند (بزرگ‌ترین ناحیه‌ی نقشه‌). بسته‌ی الحاقی یاد شده، حیات وحش بازی گسترش خواهد داد. بدین ترتیب حیوانات و حیات وحش بازی گسترش خواهد یافت.

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به صحبت‌های تهیه کننده‌ی بازی و Monster Hunter World در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اگر از طرفداران Monster Hunter World هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و .. مربوط به آن آگاه شوید

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>