خانه » علاقه‌ میازاکی به بازسازی Demon’s Souls

علاقه‌ میازاکی به بازسازی Demon’s Souls

Demon’s Souls

خیلی از بازی کنان با سری Souls خاطره دارند. سری سولز توانست سبک جدیدی را در نقش آفرینی رقم بزند و بتواند قدم به قدم آن‌ را تکامل دهد. آیا می‌دانستید اولین قسمت از مجوعه‌ی سولز بازی Dark Souls نبود؟ در ابندا عنوان Demon’s Souls عرضه شد. این بازی به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۳ منتشر شده است. این بازی توانست با محیط و اتمسفر خاص خود٬‌ سختی بیش از اندازه و دل‌چسب٬ باس فایت‌‌های بی‌نظیر و متفاوت و…. دل بسیاری از مخاطبین بازی‌های کامپیوتری را ببرد. به‌تازگی مطلع شدیم که رئیس استدیو‌ی خوش نام From Software یعنی آقای «هیدتاکا میازاکی» (Hidetaka Miyazaki) علاقه‌ی خود را نسبت به بازسازی عنوان Demon’s Souls اعلام کرده است. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید

امسال Demon’s Souls ده ساله می‌شود. بله درست متوجه شدید٬ از انتشار این بازی خاطره انگیز و لذت بخش ۱۰ سال می‌گذرد. در آخرین مصاحبه‌ای که GameInformer با توسعه دهنده‌ی مشهور یعنی فرام سافتور انجام داد٬ صحبت پتانسل Demon’s Souls به‌عنوان یک بازی درخور ریمستر به‌میان آمد. همان‌طور که می‌دانید آقای میازاکی کارگران عنوان Demon’s Souls بود. عنوانی که در سال ۲۰۰۹ به صورت انحصاری برای پلتفرم پلی استیشن ۳ عرضه شد. میازاکی برای زنده نگه داشتن سرور‌های خصوصی دیمن سولز تلاش‌های زیادی کرد ولی متاسفانه موفق نشد و سرور‌های این بازی در سال پیش در کمال ناباوری و ناراحتی از کار افتادند. از این صحبت‌ها که بگذریم به صحبت‌های آقای میازاکی می‌رسیم. وی در ادامه گفت:

تصور کنید وقتی جوان‌تر بوده اید چیزی را نوشته‌اید٬ حال مدتی از آن گذشته است. اگر دوباره به سرغ آن بروید و آن را بخوانید با خود می‌گویید خدای من این چه چیزی است که من نوشتم. می‌دانید متوجه در حقیقت متوجه طرز فکر متفاوتتان با گذشته می‌شوید. نه این که خجالت زده شوم ولی به شخصه علاقه ندارم تا به‌کار‌های سابق خود بازگردم.

همچنین میازاکی در ادامه‌ی صحبت‌های خود اشاره کرد که سونی نیز باید اجازه‌ی انتشار این ریمستر را بدهد. همان‌طور که می‌دانید امتیاز بازی Demon’s Souls متعلق به کمپانی سونی می‌باشد. پس از آن دارک سولز به صورت مولتی پلتفرم معرفی شد. پس از آن شاهد همکاری دیگری از سونی و فرام سافتور بودیم. نتیجه‌ی این همکاری چیزی جز یک شاهکار دیگر نشد. عنوان بی‌نظیر Bloodborne خلق گردید و به‌صورت انحصاری برای پلتفرم پلی استیشن ۴ منتشر شد. در دامه میازاکی ذاکر شد:

اگر استدیویی وجود داشت که این بازی را واقعاً دوست داشت و درک می کرد و توانایی باز سازی آن را نیز داشت٬ آن وقت می‌شد چیزی گفت. حتی من نیز موافق بودم و از ریمستر شدن این عنوان لذت می‌بردم. اما در حال حاظر شرایط بسیار پیچیده است. من خاطرات زیادی با این بازی دارم و فکر ریمستر کردن آن به دست خودم حالت ناخوشی را برای من فراهم می‌سازد. هر زمان که به این ریمستر فکر می‌کنم مضطرب می‌شوم. به همین دلیل است که شرایط را پیچیده خواندم. اما می‌دانم که Demon’s Souls طرفداران بسیاری را دارد. طرفدارانی که برای ریمستر آن لحظه شماری می‌کنند. به‌خاطره آن‌ها هم که شده من این کار را خواهم کرد. دیمن سولز اولین بازی اکشن فانتزی‌ای بود که من طراحی کردم یا بهتر است بگوییم کارگردانی کردم. من حاظر به ریمستر کردن Demon’s Souls می‌باشم اما متاسفانه یا خوش‌بختانه در جایگاهی نیستم که تصمیم قطعی را بگیرم.

از صحبت‌های میازاکی می‌توان فهمید که علی رغم همه‌ی مخالفات٬ تمایل به ریمستر کردن Demon’s Souls را دارد. باید مشاهده کنیم که سونی چه بازخوردی نسبت به این مسئله دارد. اگر سونی رضایت کامل از این ریمستر داشته باشد شاید بتوانیم مژدگانی آن رابه طرفداران دو آتشه‌ بازی بدهیم. همچنین یکی از استدیو‌هایی که می‌تواند به خوبی از پس ریمستر این بازی برآید٬ استدیوی Bluepoint Games می‌باشد. این استدیو ریمستر‌های خوبی نیز در کارنامه‌ی خود دارد. اگر به‌خاطر داشته باشید نسخه‌ی ریمستری از عنوان Shadow of the Colossus برای پلی استیشن ۴ منتشر شد که وظیفه‌ی طراحی و توسعه و ساخت آن بر عهده‌ی Bluepoint Games بود. همچنین مشخص شد که این استدیو در حال ساخت عنوان ریمستر دیگری نیز می‌باشد. در سال گذشته وب سایت یورو گیمر مصاحبه‌ای با Bluepoint Games انجام داد. این مصاحبه پس از انتشار نسخه‌ی ریمستر Shadow of the Colossus برای پلی استیشن ۴ بود. آن‌ها در این مصاحبه اعلام کرده اند که مشغول ساخت ریمستر عنوان دیگری هستند. عنوان و نام این بازی مشخص نشده است اما به گفته‌ی کارکنان این عنوان مقداری بزرگ‌تر از Shadow of the Colossus می‌باشد.

علاوه بر عنوان مورد انتظار Sekiro: Shadows Die Twice دو عنوان معرفی نشده‌ی دیگر از فرام سافتور وجود دارد. این استدیو تا به حال نامی از آن‌ها نبرده. بسیاری از مخاطبین یکی از این عناوین را نسخه‌ی دوم Bloodborne می‌دانند. همچنین سازندگان اعلام کرده اند که هیچ‌یک این دو بازی معرفی نشده ارتباطی با فرنچایز King’s Field نخواهند داشت. آخرین عنوانی که توسط فرام سافتور منتشر شد Déraciné نام داشت. این بازی به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر شد. همچنین این بازی تنها توسط PSVR قابل تجربه می‌باشد. همان‌طور که پیش‌تر ذکر کردم٬ سرور‌های بازی Demon’s Souls در فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ خاموش شدند. امیدواریم هرچه سریع‌تر ریمستر این عنوان تاریخ ساز معرفی شود تا بتوانیم با دنیا و اتمسفر تاریک و گرفته‌ی این بازی تجدید دیدار بکنیم. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را راجع به مطلب با ما درمیان بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>