خانه » مایکروسافت استودیوهای بیشتری را در آینده می‌خرد

مایکروسافت استودیوهای بیشتری را در آینده می‌خرد

صحبت‌های تحلیلگر IDC درباره‌ی مایکروسافت

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۸ رخ داد این بود که مایکروسافت ارزش حقیقی داشتن استودیوهای فرست پارتی اختصاصی را درک کرد. این استودیوها می‌توانند محتوای اختصاصی برای پلتفرم‌ها و سرویس‌های این شرکت تولید کنند و این اتفاق باعث می‌شود آن‌ها بتوانند مشتریان و مخاطبان را بیش از پیش به استفاده از پلتفرم‌ها و سرویس‌های خود ترغیب کنند. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

تا این لحظه استودیوهای بازی مایکروسافت شامل بیش از ۱۲ استودیو است. این بدان معناست که هم اکنون ارتشی قوی از توسعه دهندگان بازی تحت پرچم مایکروسافت حضور دارد. با این وجود هنوز هم کار این شرکت تمام نشده است. این عقیده‌ی یکی از تحلیلگران IDC به نام «لوییس وارد» است. وی در مصاحبه‌ای با سایت گیمینگ بولت اعلام کرد که هم اکنون به وضوح مشخص است که مایکروسافت در پی زیاد کردن محتوای انحصاری برای دستگاه‌های خود است و آن‌ها به خرید استودیوهای بیشتر ادامه خواهند داد تا این که تمام حفره‌هایی که در گذشته در رزومه‌ی کاریشان وجود داشته است را پر کنند. او گفت:

خب تا آن جایی که من میدانم مایکروسافت هنوز هم با وجود این استودیوهایی که خریده است به اندازه‌ی سونی و نینتندو توسعه دهنده‌ی بازی ندارد. این نشانه‌ای است که مایکروسافت قصد دارد در آینده انحصاری‌های بیشتری برای دستگاه‌های ویندوز ۱۰ منتشر کند و به احتمال زیاد در آینده شاهد خرید استودیوهای بیشتری از سوی مایکروسافت خواهیم بود. آن‌ها تصور می‌کنند در برخی از ژانرها و زیر ژانرها در بازی‌ها ضعف‌هایی دارند و وجود حفره‌هایی را در این حوزه احساس می‌کنند. مایکروسافت برای رفع این حفره‌ها به پشتیبانی و تقویت استودیوهای فرست پارتی خود ادامه خواهند داد.

او همچنین اعلام کرد که مایکروسافت بالاخره با آغوش باز واقعیت مجازی بر روی کنسول‌های نسل آینده را پذیرفت. آن‌ها این کار را از طریق واقعیت ترکیبی که ایده‌ای نو و جدید است انجام خواهند داد. آن‌ها از واقعیت مجازی در رایانه‌های شخصی با ویندوز ۱۰ استفاده کرده‌اند. وی افزود:

مایکروسافت بیشتر دوست دارد شرایط خوبی را برای سخت افزارهایی که بر پایه‌ی ویندوز ۱۰ کار می‌کنند و ارائه دهندگان نرم افزار فراهم کند. هیچ دلیلی وجود ندارد که ایکس باکس وان ایکس هم اکنون بازی‌های واقعیت ترکیبی ویندوز را اجرا نمی‌کند. دقیقاً نمی‌دانم که چرا مایکروسافت قابلیت چنین چیزی را فراهم نکرده است اما آن‌ها احتمالاً با کنسول نسل بعدی خود وارد این فضا (واقعیت مجازی) خواهند شد. خلاصه‌ی کلام این که با این وجود که بسیاری از مردم هنوز با واقعیت مجازی اخت نشده‌اند اما من انتظار دارم پولی که صرف خرید نرم افزارهای آماده، که عمدتاً آن‌ها را بازی‌ها تشکیل می‌دهند، در سال ۲۰۱۸ بر روی تمام پلتفرم‌ها (کنسول‌ها، رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های قابل حمل) شده است حدود ۲ برابر این رقم در سال ۲۰۱۷ باشد و امسال در حدود رقم ۱ میلیارد دلار قرار گیرد.

با توجه به این که واقعیت مجازی به سرعت در حال دست و پا گرفتن و مستقل شدن است (Astro Bot و Moss نمونه‌هایی از اپلیکیشن های فوق‌العاده‌ای هستند که به افزایش فروش آن کمک به سزایی کرده‌اند) به وضوح مشخص است که مایکروسافت تلاش می‌کند تا به این بازار راه یابد و احتمالاً با شروع نسل بعدی به طرزی جدی‌تر وارد این عرصه شود. با این وجود احتمال این که مایکروسافت تصمیم بگیرد به طور کلی از واقعیت مجازی چشم پوشی کند و تمرکز خود را بر روی ارائه‌ی یک تجربه‌ی کنسولی خالص با ایکس باکس اسکارلت، قرار دهد نیز صفر نیست. تشخیص تصمیمی که مایکروسافت خواهد گرفت اکنون دشوار است و کسی نمی‌تواند آن را پیش بینی کند. تنها راه فهمیدن این است که صبر کنیم و ببینیم اوضاع چگونه پیش خواهد رفت.

اگر شما به صحبت‌های تحلیلگران علاقه دارید و دوست دارید بدانید نظر آن‌ها درباره‌ی سال ۲۰۱۹ از لحاظ گیم چیست حتماً به نگاهی به این مطلب بیندازید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.