خانه » فیل اسپنسر: مایکروسافت قوی‌تر از همیشه در E3 ظاهر خواهد شد

فیل اسپنسر: مایکروسافت قوی‌تر از همیشه در E3 ظاهر خواهد شد

فیل اسپنسر

آیا نگرانید که برگزاری کنفرانس‌ها در نمایشگاه E3 مانند سابق پر شکوه نباشد؟ آیا فکر می‌کنید با تصمیم شرکت سونی مبنی بر عدم حضور در این نمایشگاه، سایر ناشران بزرگ نیز عقب نشینی خواهند کرد؟ آیا تصور می‌کنید حضور در این نمایشگاه دیگر برای شرکت‌ها سودمند نخواهد بود؟ نگران نباشید چرا که با صحبت‌هایی که اخیراً فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، درباره‌ی این نمایشگاه کرده است می‌توانید تمام مشغله‌های فکری خود را کنار بگذارید. فیل اسپنسر در سخنانی اعلام کرده است که مایکروسافت حضور پر رنگ و قدرتمندی در این نمایشگاه خواهد داشت. در ادامه ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

این اخبار را لری هریب ملقب به Major Nelson در مصاحبه‌ای اختصاصی با نایب رئیس بخش گیم مایکروسافت یعنی آقای فیل اسپنسر اعلام کرده است. آن‌ها در این مصاحبه درباره‌ی موضوعات مختلفی صحبت کردند. در ابتدا صحبت درباره‌ی این بود که اسپنسر هم اکنون در حال انجام کدام بازی است. او اعلام کرد که بازی Super Mario Odyssey را به تازگی برای بار اول شروع کرده است. سپس بحث آن‌ها به سمت نمایشگاه E3 کشیده شد. اسپنسر در ابتدا به طور غیرمستقیم به تصمیم شرکت سونی مبنی بر عدم حضور در این نمایشگاه اشاره کرد. او گفت:

همه می‌دانیم که اخبار بزرگی درباره‌ی نمایشگاه E3 در پاییز منتشر شد. و همین اخبار باعث شد در بین خودمان گفت گویی داشته باشیم و تصمیم گیری‌هایی انجام دهیم. با خود گفتیم که آیا باید قوی ظاهر شویم؟ یا اینکه بباید پول خود را ذخیره کنیم؟ می‌دانید…. این کار به چه معنی بود؟ [احتمالاً منظورش کار سونی است]

اگر شما از اخباری که در پاییز منتشر شد اطلاع ندارید باید خدمتتان عرض کنیم که منظور اسپنسر خبری بود که شرکت سونی در ماه نوامبر آن را اعلام کرد. این شرکت گفت که پلی استیشن برای اولین بار از تاریخ تأسیس این نمایشگاه تا کنون، در E3 کنفرانسی نخواهد داشت. خبر عجیب‌تر اینجا بود که سونی تصمیم گرفته است علاوه بر عدم برگزاری کنفرانس، به طور کلی در این نمایشگاه حضور نیابد و حتی در طبقه‌ی نمایش‌ها نیز حضور نخواهد یافت (برخلاف کاری که نینتندو برای سال‌ها انجام می‌دهد). برخی تحلیلگران این تصمیم سونی را حماقت خوانده‌اند. آن‌ها عقیده دارند که هدف سونی از انجام این کار جمع آوری سرمایه برای نسل بعد است اما به عقیده‌ی آنان سودی که نمایشگاه E3 برای سونی به همراه خواهد داشت بیش از آن چیزی است که تصورش را می‌کند. البته شاید سونی چاره‌ای جز این نداشته باشد. عده‌ای پیش بینی می‌کنند که در نسل آینده برگ برنده در دست شرکتی است که در فناوری‌های ابری از سایرین پیشی بگیرد. این فناوری نیز نیازمند هزینه‌ی بالایی است. چندی پیش سونی چندین آگهی استخدام منتشر کرده بود که در آن به کسانی که بتوانند سرویس های استریم بازی قدرتمند و سریعی را به مشتریان PlayStation Now ارائه کنند، اعلام نیازمندی شده بود.

به هر حال این کار سونی باعث نشد مایکروسافت هم بخواهد از این شرکت الگو برداری کند و در نمایشگاه حضور نیابد. بنا بر صحبت‌های اسپنسر بحثی که درون شرکت مایکروسافت به راه افتاده بود به این جا ختم شد که آن‌ها در نمایشگاه حضور یابند. نتیجه‌ی این بحث نه تنها حضور مایکروسافت در E3 بود بلکه آن‌ها تصمیم گرفتند که حضورشان از همیشه قدرتمندتر باشد. اسپنسر افزود:

ما بالاخره گفتیم نه، ما همان کار خودمان را انجام خواهیم داد. در این نمایشگاه حضور میابیم و قدرتمند از هر زمان دیگر در E3 ظاهر خواهیم شد. این فرصتی که با استفاده از آن می‌توانیم همراه با طرفدارانمان و همگام با صنعت باشیم و من این فرصت را دوست می‌دارم.

اسپنسر همچنین اشاره کرد که طرفداران انتظار انتشار اطلاعاتی را داشته باشند که همه را هیجان زده کند. این اطلاعات درباره‌ی چگونگی حضور تیم ایکس باکس در صحنه و این که چه کسی نمایش را اجرا خواهد کرد، است. همچنین اطلاعاتی درباره‌ی برقراری تعادل در کنفرانس و این که چه میزان از وقت آن صرف بازی‌های زمان حال خواهد شد و چه میزان از آن صرف اعلام برنامه‌های آینده، منتشر خواهد شد. اسپنسر در ادامه گفت:

شما من را می‌شناسید. من مسئول این هستم که تا جایی که می‌شود شفاف باشم.

اسپنسر همچنین اعلام کرد که حضور مایکروسافت در نمایشگاه E3 به احتمال زیاد بر روی این موضوع تمرکز خواهد کرد که طرفدار ایکس باکس بودن به چه معناست. این موضوع تنها به بازی کردن با کنسول محدود نمی‌شود. بر طبق صحبت‌های او، این موضوع به معنی به آغوش کشیدن جامعه‌ی طرفداران پی سی و موبایل نیز می‌باشد. هرچند او بازی با کنسول را آینده‌ی گیم می‌داند اما طرفداران پی سی و موبایل نیز در برنامه‌های دراز مدت آن‌ها جای داده شده‌اند.

البته این اولین باری نیست که مایکروسافت درباره‌ی نمایشگاه E3 امسال صحبت می‌کنند. بعد از خبر کنار کشیدن سونی از این نمایشگاه، نینتندو و مایکروسافت اعلام کردند که نسبت به نمایشگاه E3 امسال خوش بین هستند و برای برگزاری آن بسیار هیجان زده‌اند. حتی حساب رسمی توییتر ایکس باکس در توییتی طعنه آمیز، بلافاصله پس از انتشار خبر عدم حضور سونی در E3 گفته‌های زیر را بیان کرد:

برای دیدن همه‌ی شما در E3 2019 منتظریم!

نظر شما چیست؟ آیا فکر می‌کنید عدم حضور سونی در E3 بتواند باعث سبقت گرفتن مایکروسافت از آن شود؟ چندین سال پیش در هنگام معرفی کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان سونی توانست با کنفرانسی عالی در نمایشگاه E3 کنسول خود را معرفی کند و همین امر باعث پیشی گرفتن سونی از مایکروسافت شد (البته شاید علت عمده‌ی آن هم قیمت پایین‌تر پلی استیشن ۴ در زمان عرضه باشد) آیا فکر می‌کنید هم اکنون وقت آن رسیده است که مایکروسافت انتقام این کار سونی را در یکی دیگر از نمایشگاه‌های E3 بگیرد؟ نظراتتان را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

 

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>