خانه » احتمال شکست سونی توسط مایکروسافت

احتمال شکست سونی توسط مایکروسافت

پلی استیشن مایکروسافت ایکس باکس microsoft xbox

با توجه به سالگرد ۵ سالگی دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، شایعات و اخبار حول کنسول‌های نسل بعدی شرکت‌های سونی و مایکروسافت داغ‌تر از گذشته شده است. حال به تازگی نویسندگان وبسایت Engadget ادعا کرده‌اند که در جنگ بین این دو شرکت، شرکت Microsoft برنده خواهد شد. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

به طور قطع می‌توان گفت که شرکت سونی با فروش ۸۰ میلیونی کنسول PS4 قهرمان بلامنازع کنسول‌های نسل فعلی است. اما شرکت مایکروسافت به نظر می‌رسد که خود را برای عرضه کنسول نسل بعدی خود از الان آماده کرده و قرار است دیگر به این راحتی نبرد را به شرکت سونی نبازد. به گفته «جسیکا کاندیت» از تحریریه وبسایت Engadget ، زمانی که ایکس باکس وان عرضه شد این کنسول تنها بر ویژگی‌های کلی تمرکز کرده بود. از آن زمان تا کنون، شرکت مایکروسافت تغییراتی را در کنسول خود اعمال کرد.

با عرضه Xbox One X شرکت مایکروسافت توانست فروش ایکس باکس را افزایش دهد. اگرچه همچنان با کنسول پلی استیشن ۴ میلیون‌ها دستگاه فاصله داشت. «کاندیت» معتقد است که این نقاط ضعف در کنسول ایکس باکس سبب شد تا شرکت مایکروسافت کنسول‌های آینده خود را با دقت بیشتری تولید کند و برای آن برنامه داشته باشد. کراس پلی یکی از ویژگی‌هایی است که به فروش بیشتر کنسول ایکس باکس کمک کرده است. با منتشر شدن خبری مبنی بر اینکه Microsoft قصد دارد دو نوع کنسول Xbox را در آینده عرضه کند که شامل استریم باکس نیز می‌شود که بدون دیسک عرضه خواهد شد. همچنین بحث‌هایی در مورد کنترلرهای تطبیقی مایکروسافت به میان آمده است که به کسانی که مشکلات فیزیکی دارند کمک می‌کند تا تجربه بازی کردن را داشته باشند.

همچنین با خرید استودیوهایی نظیر Ninja Theory و Obsidian Entertainment شرکت Microsoft به دنبال عرضه بازی‌های انحصاری ایکس باکس در آینده است. در مجموع، «کاندیت» اعتقاد دارد که پنج سال طول کشید، دو کنسول عرضه شد و حال مایکروسافت کنترل عرضه بازی‌های ویدئویی را در دست دارد. همچنین با وجود عدم حضور شرکت سونی در نمایشگاه E3 2019، این نمایشگاه می‌تواند یک شروع دوباره برای مایکروسافت باشد.

نوشته شده توسط
عاشق بازی های نقش آفرینی و اکشن اول شخص

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>